• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ADD: mám to tak v Lubuntu a většinou nic nevybírám, jen chodím a ono samo. Prostě se připojím, tam kde zrovna jsem. Známé sítě, které moc nenavštěvuju(kvůli rychlosti a výběru je nemám automaticky), volím výběrem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PANSTEJK: jdi do upravit - připojení sítě - zabezpečení wifi, vyplň heslo a pro pár nejčastěji užívaných dej v obecných automaticky připojit. Než tě pustí do úprav sítě, bude chtít admina.
    Pro povolení nové wifi to chce vždycky admina, teprve pak případně heslo k wifi.
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    zvlastni je,ze napriklad ve skole na free siti se to pripoji na poprvy
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    ERGOSUM: vyberu sit, dam pripojit.... cekam.... vyskoci znovu okno pro zadani hesla, dam pripojit, vypnu, zapnu a zkousim znovu.... nekdy se pripoji na poprvy, ale to po chvili vetsinou zase vypadne ale napodruhy nepada... prednedavnem jsem presel na easypeasy z ubuntu 12.04... moc velkej rozdil to ale neni
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PANSTEJK: Po jak dlouhé době začínáš odpojovat a připojovat? Před časem jsem řešil podobný problém uživatele s hudbou na CD a několika programy. Stačilo počkat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PANSTEJK: V pohode - neni to uplne intuitivni. Otevri si pred zacatkem pripojovani terminal, a dej tam
    tail -f /var/log/syslog
    to vypisuje systemovy log od te chvile. Cokoli s "warning" nebo "error" je podezrele, asi te zajimaji hlavne "kernel" a "networkmanager"
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    Linux a-laptop 2.6.32-55-generic #117-Ubuntu SMP Tue Dec 3 17:34:52 UTC 2013 i686 GNU/Linux
    promin asi jsem natvrdlej.. jak se dostanu k logu z pripojovani? zapnuti/vypnuti znamena ze na notebooku vypnu a zapnu wifi pomoci funkce a prislusnyho tlacitka ( Fn+wifi zap/vyp )
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PANSTEJK: 10.04? Co tam máš za kernel? ( spusť v konzoli uname -a ) Můj první tip by byl "starej kernel, nějaký problém s ovladačem". Ukáže se během úspěšného/neúspěšného připojování něco relevantního v logu? ( /var/log/syslog ) Zapnutí/vypnutí znamená kliknutím v NetworkManageru, nebo fyzicky?
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    ahoj, mam problem v easypeasy, ubuntu 10.04... kdyz se chci pripojit k wifi siti, tak se skoro nikdy nepripojim napoprve, vzdycky musim nekolikrat zapnout a vypnout wifi... nevite jakby se to dalo vyresit.. na fedore mi to fungovalo normalne..
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    HARVIE: oboji je mozne - zalezi na harddisku, zakladni desce
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: Spíš asi kabelem.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Je mozny, ze mi zlobil IDE disk (chodil pomalu), protoze byl nastavenej jako SLAVE, ale na ksande byl sam? Nevedel sem cim to je. Vymenil sem kabel a pritom sem ho prejumperoval, tak premejslim jestli to bylo tim nebo tim :) uz se mi to nechce zkouset :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Live distribuce, pokud najdou swap a nemají to zakázané ho automaticky při startu použiji.
    Při chrootu se také swap používá.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GHORMOON: swap muze byt i file, nemusi to byt nutne partition (a fungovat i z file by mela i hibernace). Tzn. existuje moznost, jak z toho vybruslit.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    mam takovej blbej pocit, ze se do swapu hibernuje, pokud nebudes hibernovat, tak je to asi fuk ...
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Můžou dvě různý distribuce (na různých partitionech) sdílet jednu swap partition? Nebo potřebuje každý svoje?
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    CHOROBA, LUDO: dik za nakopnuti zhruba spravnym smerem - klicove slovo alsa.
    alsamixer ma sice vsechno zapnute, ale "alsactl init" vyresil problem.
    LUDO
    LUDO --- ---
    DREAMWEB: tak v prvom rade over ci nemas mutnuty alsamixer jak pisal CHOROBA, a mne prednedavnom pomohlo pridat zvuk cez tlacitko na klavesnici (neviem jak, ale nieco bolo mutnute)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    konzole -> alsamixer
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    hoj, po dlouhe dobe se vracim k linuxu a mam nasledujici problem: notebook dell630 nevydava zadne zvuky.
    nainstalovany z netinst dvd a potim pres milion zavislosti enlightenment 18. problem je: pulseaudio bezi, ale jinak ticho.
    prosim o nakopnuti, jaky typ dokumentace cist, abych nasel jak to vyresit.
    primarne nevim, jak overit funkcnost samotneho audiosystemu a potom jeho navaznosti na x. v ciste konzoli mi nefunguje milion jinych veci, takze tam tezko rict....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam