• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    hoj, po dlouhe dobe se vracim k linuxu a mam nasledujici problem: notebook dell630 nevydava zadne zvuky.
    nainstalovany z netinst dvd a potim pres milion zavislosti enlightenment 18. problem je: pulseaudio bezi, ale jinak ticho.
    prosim o nakopnuti, jaky typ dokumentace cist, abych nasel jak to vyresit.
    primarne nevim, jak overit funkcnost samotneho audiosystemu a potom jeho navaznosti na x. v ciste konzoli mi nefunguje milion jinych veci, takze tam tezko rict....
    PUPU
    PUPU --- ---
    ACCROCHE: grub rescue je rezim, kdy grub dokaze nahrat a spustit sam sebe, ale pak narazi na nejaky problem. treba uz nedokaze najit operacni system, ktery ma spustit. tenhle rezim ti umozni jakousi zakladni diagnostiku, pripadne rucni spusteni OS. viz google
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ACCROCHE: Jestli ten linux.iso na flash jen zkopirujes, tak to je ten problem. Musis ho tam nainstalovat, treba pomoci unetbootin
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    PISKVOR: no OS found...

    nedělám něco špatně v postupu? :D
    x format fat32 flash
    x linux.iso na flash
    x v bios boot priority #1 usb, #2 disabled
    x f10

    nenajede...buď no OS a když je venku polojasno, tak to píše tu druhou hlášku jako předtim

    co to vlatně znamená grub rescue? narazil jsem na to už na různejch fórech na netu, ale se svejma znalostma základních příkazů se do toho nechci moc pouštět...
    MALAINDIANOVA
    MALAINDIANOVA --- ---
    Už jsem to vyřešila. Ale děkuji za odpověď.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    MALAINDIANOVA: napiš do terminálu xkill, kurzor se ti změní na lebku se zkříženými hnáty, tím klikni na okno a je po něm

    pokud by to nefungovalo, můžeš ještě použít příkaz killall. podle toho, jaký prohlížeč používáš, například pokud firefox, napiš tam killall firefox a pokud ani to okno nezavře, tak killall -9 firefox to by mělo fungovat vždy
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ACCROCHE: Zkusil bych na jinou klíčenku hodit Boot-repair-cd a opravit to z něj: http://sourceforge.net/p/boot-repair-cd/home/Home/ ; je to poměrně jednoduchý a párkrát mi to zachránilo prdel.
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    MRDAC_BEDEN: klíčenka je funkční, nainstaloval jsem to z té samé před tím, ale zkusím jiné. HW problém? Počítač se vrátil z opravy v mironetu, kde dostal novej disk a novej Win 7 Starter. Ale byl tak pomalej, že to bylo neúnosný. I moje starý pentium 3 s iterní GPU na ubuntu maká rychlejc. takže jsem nainstaloval Mint, tejden používal a teď tohle. takže ne. na HW bych to neviděl. Spíš nějaká "věc" Asus + Microsoft, která se musí obejít
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    ACCROCHE: Jestli to spravne chapu - udelal sis instalacni USBcko - vyzkousej tedy z klicenky nabootujes najinem pocitaci, at mas jistotu ze je klicenka OK. Pote to zkus na Eee. Pokud to nepujde videl bych to na HW problem
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    Asus Eee PC, shodil jsem nepoužitelný Win7 Starter a chtěl nahradit nenáročným linuxem. něchtělo se mi jít přímo do nejnovějšího Ubuntu a přes několik instalací Puppy a podobných nenáročných distribucí jsem se dostal až k Linux Mint 13, což je LTS. Vše fungovalo báječně až do chvíle, kdy po nabootování zůstalo jen

    error: ELF header smaller than expected
    grub rescue>

    nejsem moc pokročilej uživatel a potřebuju pomoc. zkoušel jsem selsky stáhnout znovu Mint, ale teď už mi počítač nechce načíst systém z flash disku a rovnou skočí do Bios. To samé s Xubuntu.
    Pls help!
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO: a maly odber pri nabijeni (jedu ze solaru), stal me na podzim 2012 asi 8tis
    MASOO
    MASOO --- ---
    AQUARIUS: na to budu muset vyhrabat ty papiry od toho, nebo jak to zjistim (fakt netusim, koupila jsem ho kuli tomu, ze byl maly, skladny a mel vykonnou baterku)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BARC2A: konzole - sudo rfkill list
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    mam problem s wifi pripojenim a bluetoothem, je to nejak blokly (asi) a nejde to odblokovat (ani pomoci cudliku fn a f12), vsechno bylo v pohode, vecer sem pc vypla, rano zapla a uz se nepripojila. jedna se o ntb HP 635, os ubuntu 11.10, kontrolka cudliku f12 sviti nejdriv normalne bile ale pripojeni nemaka, ani se nesnazi a nereaguje, at delam, co delam a pak nekdy preblikne na oranzovou) je to zrejme celkem obvyklej problem, ale z zadny diskuze sem nevyzjistila, co presne s tim. dik za radu
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MASOO: je to posledni dobou pomalejsi a pomalejsi... - nemas tam nahodou SSD? Takhle se, pokud si dobre vzpominam, chovaly levnejsi SSD na konci zivota.
    MASOO
    MASOO --- ---
    DANIELSOFT: ok, dik, az se na to budu nekdy citit, tak to zkusim (ja musim mit na tyhle veci dobrej den, protoze jinak jsem marna, napr s prehravacem jsem si zacla rozumnet az nedavno....)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    MASOO: k přechodu na LXDE (jiné desktopové prostředí než výchozí Unity) nemusíš přeinstalovávat OS, stačí přidat balíček lubuntu-desktop (třeba sudo apt-get install lubuntu-desktop) a potom při přihlašování tento desktop zvolit. uvidíš, zda je to taky pomalé, nemělo by být. máš ještě další možnosti desktopových prostředí, třeba KDE.
    PUPU
    PUPU --- ---
    MASOO: 'top' je klasicky program na online zjistovani toho, co ti zere prostredky - neco jako taskmgr ve windows. je to konzolovy program, takze musis otevrit textovou konzoli a spustit.
    MASOO
    MASOO --- ---
    PUPU: kde to zjistim? (sorry, jsem fakt neznalek, mam linux proto, ze jsem nechtela vokna a protoze v tom compu proste byl;))
    PUPU
    PUPU --- ---
    MASOO: pomalost by nemela souviset s obsazenim filesystemu... co rika treba 'top'? ktery proces tam zere nejvic vykonu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam