• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    WELES
    WELES --- ---
    je nějakej způsob, jak překecat ubuntu, aby si pamatova minulou úroveň hlasitosti a nehodil mi to vždycky po restartu na 100%? I předdefinovaná úroveň by helfla.
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    CHOROBA: normalni jsou co za firmy?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    blbes to pochopil. aspon u normalnich firem, jako to ma ausus, pruser(acer) a podobny netusim :)
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    koukam ze koupit notebook s UEFI a Win8 je tzv. Jail, nebo jsem to blbe pochopil?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    CHRAMOSTAK: bez problemu na t430s, posilal sem do pice w8
    CHRAMOSTAK
    CHRAMOSTAK --- ---
    CHOROBA: Ciste jenom tohle mi urcite nestacilo, zkousel jsem to. Nakonec jsem to tusim zprovoznil pod uefi mode.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    CHRAMOSTAK: staci zapnout v biosu uefi + legacy boot mode
    CHRAMOSTAK
    CHRAMOSTAK --- ---
    ARAGONIT: Je to nejaky novejsi pocitac s UEFI biosem? Ubuntu ma dobre zpracovany navod, co krok po kroku delat - https://help.ubuntu.com/community/UEFI .

    Ja s tim mel sveho casu taky problem, vyzkousel jsem ruzne kombinace typu flesek / pripravy flesek / nastaveni biosu, nakonec jedna z nich nabootovala, uz si bohuzel nepamatuju presne, jaka kombinace to byla (na Lenovo t440s s Windows 8).
    KYRBI
    KYRBI --- ---
    ARAGONIT: Pokud máš Win 8, tak to nebude tak jednoduché.
    KONA
    KONA --- ---
    MR_DAN: podrobnosti říkají toto: Failed to fetch http://security.ubuntu.com/...u/pool/universe/q/qt4-x11/libqt4-webkit_4.8.3+dfsg-0ubuntu3.1_i386.deb 404 Not Found [IP: 91.189.92.200 80]
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    ARAGONIT: na flashku je podle me jednoduse nahratelny http://www.slax.org/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KONA: no znovu a poradne to bylo na ten screenshot, stacilo rozkliknout ty podrobnosti, aby bylo videt, co se deje
    pardon za zamenu pohlavi, kolem linuxu je vyhodnejsi pri nejistote predpokladat chlapa :D
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    mám dotaza..


    jak spustit Linux bez instalace na cd nebo flešce na počítači kde je normálně windows?
    Myslím linuxovou instalaci, která by sama botovala a jen by si to člověk nahrál na flešku, nebo vypálil?
    unetbootin jsem zkoušel, ale bud flešku neviděl, nebo iso upravil a fleška nenabotovala..
    nevíte případně o přímém odkazu na botovatelný linux bez instalace?
    BURAN
    BURAN --- ---
    KONA: sorry za zamenu pohlavi! nebyl to zamer ;)
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    MR_DAN: to je problem mintu, cekam i na optice nez se provede apt-get update, nebyt tohodle tak si na tuto distribuci nemuzu stezovat
    KONA
    KONA --- ---
    díky moc za rady, vyzkouším hned zítra, nejlíp se mi zatím jeví návrh Burana s terminálem
    BURAN: jinak nejsem muž, ale žena což o to, vyzkouším postupně vše co radíte, ale rada ttypu"zkus to znovu a pořádně" mi nepřijde dobrá. Zkoušela jsem to několikrát a různě a nešlo to, jinak bych se tady neptala.
    Přinejhorším budu muset otravovat MR_Dana aby se se mnou sešel, určitě mě rád uvidí :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MR_DAN: jop na Mintu jedu zrovna.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    BURAN: nj to bude takovej ten pripad (sleduju true detective i sherlocka, takze se nemuzu mylit) kdy mu nejaky linuxak nainstaloval mint na notas a neda si moc prace se servisovanim vic, nez odpoved na otazku co je to vubec za distro (mas tam debian vole)
    prvni co me napadne, ze zrovna Mint ma fakt velky problemy se stahovanim tech svych repozitaru, ty servery jsou nespolehlivy a vecne to hazi "nelze stahnout..." pri updatech
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam