• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KONA: no znovu a poradne to bylo na ten screenshot, stacilo rozkliknout ty podrobnosti, aby bylo videt, co se deje
    pardon za zamenu pohlavi, kolem linuxu je vyhodnejsi pri nejistote predpokladat chlapa :D
    BURAN
    BURAN --- ---
    KONA: sorry za zamenu pohlavi! nebyl to zamer ;)
    KONA
    KONA --- ---
    díky moc za rady, vyzkouším hned zítra, nejlíp se mi zatím jeví návrh Burana s terminálem
    BURAN: jinak nejsem muž, ale žena což o to, vyzkouším postupně vše co radíte, ale rada ttypu"zkus to znovu a pořádně" mi nepřijde dobrá. Zkoušela jsem to několikrát a různě a nešlo to, jinak bych se tady neptala.
    Přinejhorším budu muset otravovat MR_Dana aby se se mnou sešel, určitě mě rád uvidí :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MR_DAN: jop na Mintu jedu zrovna.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    BURAN: nj to bude takovej ten pripad (sleduju true detective i sherlocka, takze se nemuzu mylit) kdy mu nejaky linuxak nainstaloval mint na notas a neda si moc prace se servisovanim vic, nez odpoved na otazku co je to vubec za distro (mas tam debian vole)
    prvni co me napadne, ze zrovna Mint ma fakt velky problemy se stahovanim tech svych repozitaru, ty servery jsou nespolehlivy a vecne to hazi "nelze stahnout..." pri updatech
    BURAN
    BURAN --- ---
    MR_DAN: jo, to bude, ale Skype jsem z repo instaloval shodou okolnosti vcera a funguje to, takze mi to prislo jako nejschudnejsi moznost pro pana, co postnul takovy screenshot s informacemi jaky postnul ;)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    MR_DAN: Máš pravdu samozřejmě :) měj se pěkně.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HE11_KNIGHT: tak to nevim k cemu ta informace o tvem uspechu mela slouzit, pac kdyz se podivam na ten screenshot, tak tam ten samej balik vidim stazenej :-)
    DANIELSOFT: a ja vidim Mint, coz je Ubuntu, coz je oboji Debian...
    BURAN: v repozitari bude nejaka verze 0.0.0-beta_neandrtalis, skype jenejlepsi instalovat ze stazenyho baliku z webu

    KONA: bez tech podrobnosti by to asi byly jen spekulace, jestli je to kvuli repozitarum, proxy, pripojeni na net... tak jeste jednou a tentokrat lepe
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    MR_DAN: ale nic takového jsem přece neřekl ..
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HE11_KNIGHT: jj typickej pristup "mne to funguje, takze musi bejt problem u tebe" ... v praxi ve vetsine pripadu nespravnej ;-)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    MR_DAN: je to divný, protože já si ten skype z tohohle baliku skrz instalator naistaloval..
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KONA: na ploše vidím Skype balíček pro Ubuntu. čili snažíš se nainstalovat Skype pro Ubuntu, ale přitom máš Debian.

    Stejně ale bude nejlepší nainstalovat to z repozitáře, jak radí [ BURAN @ Linux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!) ]
    BURAN
    BURAN --- ---
    MRDAC_BEDEN: to mi prislo uplne zbytecny psat.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KONA: BURAN: pripadne kliknout na "Podrobnosti"
    BURAN
    BURAN --- ---
    KONA: zkus pustit terminal (ctr+alt+t) a napsat "sudo apt-get install skype", pak zadas svoje heslo.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KONA: jaka distribuce, jaky problem? presne informace jsou potreba
    KONA
    KONA --- ---
    Poradil by mi prosím někdo s instalací skypu? Furt mi to háže, že je problém s instalací balíčku, ale nepíše to jaký problém a moc si s tím nevím rady...Kdyby si někdo našel čas, že by se na to podíval, nabízím panáka dobré slivovice...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: ještě bych možná checknul disk na bedáky
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILHAD: JJ reinstall GRUBU pomohl, už jedu na své mašině :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    jestli se nepletu, tak missing operating system znamena generickou MBR bez grubu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam