• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Existuje pohodlný způsob, jak instalovat věci offline? (Ubuntu 14.04) Jako třeba nějak "namapovat" lokální úložiště jako repository?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IRINASH: prihlasit se jako root a soubor smazat? popripadne se prihlasit jako vlastnik souboru a smazat soubor??? ne pres Xorg, ale normalne z konzole...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    ZELENY_CAJ: to mohlo umět i conky.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdravim, mam ubuntu 12.04, nemate nekdo tip na program, ktery mi zobrazi na plose poznamky, pripadne kurzy men, pocasi a takove ty veci?
    VICSYL
    VICSYL --- ---
    Ja tohle vsechno chapu, nicmene nemyslim si, ze tohle je muj pripad.... kazdopadne ted delam na necem jinym, takze az se k tomu zase vratim, double-checknu to....
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VICSYL: Jen nadhodim k uvaze, jestli jsi dosud nedelal skripty v adresari, kam vede cesta a spoustel je tam, protoze pak bys jine skripty z tehoz adresare spoustel bez ./ na zaklade toho, ze tam vede cesta (k tomu tvemu skriptu)
    PUPU
    PUPU --- ---
    VICSYL: pokud nemas v PATH tecku ani adresar, ze ktereho danou binarku spoustis, pak se bez zadani plne cesty nespusti, protoze se nenajde. nebo alespon neznam jiny zpusob
    VICSYL
    VICSYL --- ---
    PUPU:
    myslis jako jestli nemam v pathe tecku? No tak tu jsem tam IMHO nikdy nemel a stejne by to pak fungovalo z command line-y a ze scriptu stejne, ne? Na to jak mam nastavenou cwd se jeste podivam ...
    PUPU
    PUPU --- ---
    VICSYL: na nastaveni promenne PATH a na aktualnim adresari
    VICSYL
    VICSYL --- ---
    Zdravim, nevim, jestli jsem tu spravne, nicmene mam problem s "dot-slashem". Na zadavani ./ pri spousteni cehokoliv co je v aktualnim adresari jsem si zvyknul z command line-y, ale v bash scriptech mi to fungovalo vzdycky i bez toho. Tj. `bash_script_in_current` napriklad. Ted to fungovat prestalo. Teda na jedny masine, kde je RHEL 5.9, na ostatnich jsou RHEL 4. Na cem tohle zavisi?
    Dik.
    WELES
    WELES --- ---
    je nějakej způsob, jak překecat ubuntu, aby si pamatova minulou úroveň hlasitosti a nehodil mi to vždycky po restartu na 100%? I předdefinovaná úroveň by helfla.
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    CHOROBA: normalni jsou co za firmy?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    blbes to pochopil. aspon u normalnich firem, jako to ma ausus, pruser(acer) a podobny netusim :)
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    koukam ze koupit notebook s UEFI a Win8 je tzv. Jail, nebo jsem to blbe pochopil?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    CHRAMOSTAK: bez problemu na t430s, posilal sem do pice w8
    CHRAMOSTAK
    CHRAMOSTAK --- ---
    CHOROBA: Ciste jenom tohle mi urcite nestacilo, zkousel jsem to. Nakonec jsem to tusim zprovoznil pod uefi mode.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    CHRAMOSTAK: staci zapnout v biosu uefi + legacy boot mode
    CHRAMOSTAK
    CHRAMOSTAK --- ---
    ARAGONIT: Je to nejaky novejsi pocitac s UEFI biosem? Ubuntu ma dobre zpracovany navod, co krok po kroku delat - https://help.ubuntu.com/community/UEFI .

    Ja s tim mel sveho casu taky problem, vyzkousel jsem ruzne kombinace typu flesek / pripravy flesek / nastaveni biosu, nakonec jedna z nich nabootovala, uz si bohuzel nepamatuju presne, jaka kombinace to byla (na Lenovo t440s s Windows 8).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam