• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    TBC
    TBC --- ---
    TBC: hmm tak po vypnuti selinux to jede
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a co radsi toho apache nastavit tomu userovi do home?
    TBC
    TBC --- ---
    MRDAC_BEDEN: to ma a do adresare se imho dostanu, jinak by to napsalo chybu.. prihlasim se ftp - root ftp je home slozka - tam si muzu vytvrater foldery nahravat atd, a mam tam udelaneje ten mount --bind web kterej smeruje kam chci - do toho vlezu a tam prazdno

    kdyz si do te slozky projdu pres roota v mc, tak je propojeni ok...
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    TBC: prazdny obsah? to znamena ze se vubec nedostanes do adresare. proto aby ses dostal do adresare musi mit adresar nastaveny execute bit
    TBC
    TBC --- ---
    CHOROBA: to prave nepomaha, po takove zmene jsem se byl schopen prihlasit do adresare, ale prazdny obsah a nemuzu pridavat/zakladat slozky atd
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    chown -R userjouda:apache /var/www/html/stranka
    TBC
    TBC --- ---
    at delam co delam a ctu doku nedari se mi nastavit nasledujici, instaloval jsem si centos 6.5, nakonfiguroval apache, php, mysql atd - do te miri bezproblemu tady se celkem pohybuju ze znam :))

    opravneni pro slozku /var/www/html jsem nastavil pro apache:apache

    no a ted potrebuji nastavit ftp pristup do slozky /var/www/html/prikladwebu pro nejakeho uzivatele X

    zjistil jsem ze symlink nejdou, ale ikdyz pouziji mount --bind ci zmena home folderu, tak tam nic nevidim, nemuzu zalozit slozku, nahrat soubor atd - zkratka problem s opravnenim zrejmne, poradite jak tedy pridat opravneni pro uzivatele x do dane slozky, aby zaroven pristup apache zustal zachovat jak je?
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    KALICOR: :) jo no... bohuzel v praci se bez widli neobejdu a obcas fakt potrebuji pracovat z domu. kazdopadne dik moc za ochotu, vyzkousim, uvidim
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    ON_SLM: jo tys to delal ve widlich? tak tady me zkusenosti konci :D jeste byt tebou overim jestli je ta flash oprvdu FAT32 a pak jeste overeni pres virtualbox, jestli tam nabootuje nebo ne
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    KALICOR: urcite jsem to spoustel na tom mediu :) a vypsalo to neco ve smyslu "installation complete", zkratka hlasku, ze vsechno ok. zkusim to jeste v nejakem linuxu s bootinst.sh. taky me napadlo, ze by to mohlo byt flashkou - je to nejaka super rychla ci co, treba to dela bordel (zkusim jinou flash). anebo jeste bios, ta deska je celkem nova, mam tam moznost nastavit jen "legacy+uefi" (nikoliv jen legacy), treba muze byt i v tomto zakopany pes (zkusim nabootovat jiny pocitac).
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    ON_SLM: ten bootinst.bat/bootinst.sh jsi urcite spustil na tom mediu, ze ktereho se budes pokouset bootovat? pokud ano, co tento prikaz vypsal/nevypsal? slax jsem pouzival tolikrat, ze ani nespocitam, ale s pripravou USB sticku jsem nikda problem nemel. pravdu rici celkem me udivuje, ze se to nekde povedlo nerozchodit ;)
    ON_SLM
    ON_SLM --- ---
    zdravím, chtěl jsem vyzkoušet tuhle distribuci, bohužel mi bios, když chce nabootovat z příslušné flashky, hlasí "Missing operating system blabla". postupoval jsem dle How to install, všechno proběhlo ok, až na ten boot. zatím jsem nikdy s žádnou distribucí neměl problém ji rozchodit (ale je fakt, že to probíhalo většinou via diskimager a iso apod.; s podobným postupem jako u této distribuce jsem se zatím nesetkal). nevíte, čím to může být? strejda google neporadil (nebo slabe google skills:/). případně co mám googlit, když bych to chtěl na flash dostat jiným způsobem? základní deska msi gaming z87-g43. zip obsahuje slozku slax a v ni toto. díky předem
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    VLASTIS: jen preposilam http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1505313 jinak bych hledal limit bandwidth
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    potreboval bych omezit rychlost sftpd sluzby na strane serveru a nejak se mi nedari najit vhodna klicova slova ;/ tusite nekdo ?
    diky
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SM3: no pripojeni k netu, kdyz to pise "cannot download"...
    namountuj to iso a pust wubi z nej
    SM3
    SM3 --- ---
    Zdravím,
    mam začátečnickou otázku...

    Instaluju Ubuntu 13.10 do stolního pc ve win xp přes wubi a při instalaci mi po několikáté vyskočilo:
    „Nastala chyba: Cannot download the metalink and therefore the ISO, více dostupných informací v protokolu...“
    Zkoušel jsem to stáhnout na novo a dát do toho pc (kam instaluju není připojen) a opakuje se totéž.

    Při tom jsem Ubuntu nahrál jak do ntb tak do druhé stolního naprosto stejným způsobem a vše běží bezproblémů, můžete mě někdo nakopnout, aby mi to docvaklo, protože evidentně mi tady něco nedochází, díky ;)
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    PUPU: videlo to na sebe bez problemu, pingy prochazely. switch mikrotik v tovarnim nastaveni, takze pokud factory reset je factory reset, tak do toho nekecaly ani vlany a tusim ze na nem asi nikdy zadne nebyly.
    je mozne ze jsem to tim ntpdate trosku postrcil. ale v logu nikde zadne zaznamy o velkem rozdilu casu nepadly. az budu mit trochu sily, tak se v tom jest trochu povrtam. ted jsem moc liny to raspberry prinest zpatky ke switchi :)
    dik za podporu.
    PUPU
    PUPU --- ---
    DREAMWEB: a videla ta dve zarizeni na sebe? nemas na switchi VLANy? pripadne zkusils ntpdate? protoze ntp jako takove muze odmitnout synchronizaci, pokud vidi prilis velky rozdil...
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    PUPU: zdroj casu je netscreen router = standardni ntp. overeno notebookem s debianem, vse prochazi ok.
    tak jsem zminene raspberry pripojil naprimo k routeru... a vsechno se rozebehlo. asi to spravil restart. a ja naivne veril, ze smudlix neni treba k funkcnosti urestartovat. no nic.
    (protoze jedina dalsi moznost je, ze by do trafficu sahal switch ktery byl v ceste. a pres ten samy switch si windowsy syncly cas ok.)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DREAMWEB: je otazka, jestli ty windows pouzivaji standardni ntp neb nejakou windowsi zpotvoreninu. co ntpdate, vrati neco rozumneho? pripadne pustit ntpdate a zaroven tcpdump a koukat, jak to tam beha? ntpq, peers ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam