• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    VICSYL: a je to vubec tcl? vypada to spis jako nejakej prekurzor pro ini soubor.
    VICSYL
    VICSYL --- ---
    Prosim o pomoc, chtel jsem si nainstaloval scid vs pc: http://scidvspc.sourceforge.net/ , "a usability and bug-fix fork of Scid".
    Po
    ./configure (a nainstalovani tcl, coz si zadal configure)
    sudo make install

    mam:
    > whereis scid
    > /usr/local/bin/scid
    > cat /usr/local/bin/scid:

    #define AppVersion '4.12'
    #define AppName 'Scid vs PC'
    #define ActiveTclUrl 'http://www.activestate.com/activetcl/downloads'


    [Setup]
    AppName={# AppName}
    AppVerName={# AppName} {# AppVersion}
    AppVersion={# AppVersion}
    AppPublisher=Steven Atkinson
    AppPublisherURL=http://http://scidvspc.sourceforge.net
    AppCopyright=Steven Atkinson (C) 2009 - 2013 Steven Atkinson
    DefaultDirName={sd}\{# AppName}-{# AppVersion}
    UsePreviousAppDir=no
    DefaultGroupName={# AppName}
    DisableStartupPrompt=yes
    WindowShowCaption=yes
    WindowVisible=no
    ...
    ...

    > tclsh /usr/local/bin/scid
    invalid command name "Setup"
    while executing
    "Setup"
    invoked from within
    "[Setup]"
    (file "/usr/local/bin/scid" line 8)


    ... co s tim? V tcl se fakt nevyznam....
    Predem dik.

    Distro: Ubuntu 12.04


    TLUSTOUTLON
    TLUSTOUTLON --- ---
    RAINBOF: včera hlubina myšlení - dneska topinkovač.. ok, on to neslyší :) windows mám xp a ty se stále zpomalují, 7 nainstalovat nejde a visty nechci ani za nic. Kupodivu Photoshop CS4, Cubase apod. mi běží celkem spolehlivě, rozhodně nejpomalejší ze všeho je start windows. tak zbejvá jen nastudovat vaše tipy a nějak to přeinstalovat. Tak díky všem, už se začínám orientovat :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERGOSUM: "na tom" jsem přirozeně myslel touster.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: Chtěl. Třeba já. Vystříhání reklam, nebo na nějakou zajímavou scénu(Avidemux), naprosto v pohodě. Kino jsem neměl nainstalované už dlouho.
    STEFAN: Dík. Dia jsem neznal.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: otázkou je zda by na tom chtěl někdo střihat video.... a souhlasim.

    Je otázkou proč mu windows přestaly stačit. Jestli by mu nestačilo nainstalovat chromáka a vrátit se ke starším verzím sw.
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    TLUSTOUTLON: Můžeš použít jakoukoli distribuci s LXDE desktopem. Počítám, že ty programy nebudeš v rámci pudu sebezáchovy chtít pouštět najednou, takže jak GIMP/Inkscape/DIA/Scribus/ (s nadsázkou: Photoshop/Corel/Visio/DTP) tak Audacity (detto SoundForge ) Ti na tom poběží použitelně.
    Krom spomínaného Mintu máš tedy k dispozici LUbuntu (Ubuntu + LXDE) nebo třeba Debian s LXDE (používám k velké vlastní spokojenosti), nebo něco jiného co nainstaluješ jako jádro bez desktopu a k tomu doinstaluješ třeba to LXDE z repozitářů distribuce aby to bylo konzistentní..
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: No jo. Ale dítěti dáš na hraní granát, zatímco na počítač musíš našetřit. :-D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Rozhodně není - aspoň pokud se ho snažíš rozchodit na topinkovači. Nicméně s nějakou hodně lightweight distribucí by to i na tom topinkovači mohlo _chodit_.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: BURAN: tak jasne ze rozbehne, ale je to jak bavit se s retardovanym ditetem ;)
    a nerikejte mi to, ja mam par notesu podobnejch doma :p
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ono aspoň získáš znalosti o tom co kolik čeho žere. Linux není Windows zdarma že...
    ..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BURAN: Nerozběhne: rozchodí, nebo spíš rozšourá. Jistě, s určitou dávkou trpělivosti se s tím dá pracovat, není-li nic lepšího; nicméně prostě 1 GB RAM znamená, že se bude vesele swapovat.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    k ty příkazový radce, ja bych to nezavrhoval je to s vhodným managerem velice flexibilní..
    viz i3 desktop. neznám lepší.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TLUSTOUTLON: Když nainstaluješ Lubuntu, neuděláš chybu. Budeš ve srozumitelném prostředí a máš k dispozici ubuntu balíčky = tytéž programy. PC to utáhne.
    Lehké distribuce dělají dvě věci:
    Vybírají pro dané činnosti méně náročné programy(například Gnumeric místo Calku). Pokud ti programy nestačí, můžeš nainstalovat jiné, náročnější.
    Používají lehké prostředí. Některé programy jsou na svém prostředí závislé(něco z něj potřebují), znamená to, že pak musíš nainstalovat i kousek z tohoto prostředí. Ten však běží, jen když ho programy potřebují.

    CHOROBA: Není to tak zlé. Mám i na slabším PC. Na některé věci dýl čekáš a nemůžeš u toho střílet. Zvuk není problém. Gimp nebo Inkscape zvládne také, některé filtry, nebo třeba vektorizace se protáhnou, ale proti Widlim pořád rychlík. Základní práce s videem je také možná, práci si připravíš, uložíš a takové věci jako pevné titulky spouštíš, když u počítače nebudeš.
    BURAN
    BURAN --- ---
    CHOROBA: myslis ze GIMP a Audacity nerozbehne jo?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TLUSTOUTLON: editor obrazu, zvuku - tak to se poseres. to te moc malej linux nezachrani
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    v tom pripade chces nejaky z tech mensich wm. jako je jiz zmineny blackbox, mne na jednodussi pouziti vyhovoval windowmaker. na funkci tvych softu by to nemelo mit vliv.

    rozhodne se vyhnout kde, gnomum a podobnym bloatware.
    TLUSTOUTLON
    TLUSTOUTLON --- ---
    RATTKIN: komfort a vzhled bych neřešil tolik jako funkčnost a spolehlivost, i když příkazový řádek fakt nechci potřebovat :). Pro mě je důležitý, abych na tom rozběhnul nějakej ekvivalent adobe, různý editory obrazu, zvuku a textu a to nevím, jestli ty jednodušší a nenáročnější distribuce na výkon umějí nějak souměřitelně..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    si tam muzes hodit blackbox, fluxbox...pak jede linuch i na 128mb ram.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TLUSTOUTLON: viděl jsem člověka, co poučtěl firefox a podobné programy rovnou z příkazové řádky a okna neřešil a taky mu to fungovalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam