• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    RATTKIN: Ani po rebootu. Vůbec.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    E_BLIMP: hádám, že to po rebootu funguje? může být bugovatý firmware wifi, viděl jsem usb slucháka, který vydrží jen hodinu skype hovoru, pak se musí vyndat-zandat
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    E_BLIMP: s omluvou: je to 14.04, ne 14.10, mám těch klíčenek víc. Předem díky, pokud někoho něco napadne.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Ubuntu Studio 14.10 na liveUSB na Asus T100 (Bay Trail). Přestal fungovat wi-fi modul, network-manager hlásí "no network devices available". Nepomohla řada postupů z diskuzí, nepomohlo ani znovuvytvoření toho USB. Což mě vede k domněnce, že je to něco na úrovni HW.

    Modul ovladače by měl být ok
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$ lsmod | grep brcmfmac
    brcmfmac 227061 0
    brcmutil 15618 1 brcmfmac
    cfg80211 502765 1 brcmfmac

    Ale kartu to nevidí:
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$ iwconfig
    lo no wireless extensions

    Přičemž není jen vypnutá nebo blokovaná:
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$
    rfkill list all
    (nic)

    Ve Win8 to běží a (což je možná stopa a možná taky ne) podobný symptomy tam umím navodit takhle:
    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan set autoconfig enabled=no interface="Wi-Fi"
    Auto configuration has been disabled on interface "Wi-Fi".

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=ENABLED
    Takové síťové připojení neexistuje.

    A vyřešit takhle:

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=disabled
    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=ENABLED

    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan set autoconfig enabled=yes interface="Wi-Fi"
    Auto configuration has been enabled on interface "Wi-Fi".

    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan connect name=FTNsP_public
    Connection request was completed successfully.

    Jak zkusit podobný postup v Linuxu? Nebo jakékoliv jiné náměty řešení. Díky.
    Wifi karta je Broadcom 802.11abgn Wireless SDIO Adapter.




    BURAN
    BURAN --- ---
    PELDA: nevim jestli ti to pomuze, ale ja ke sve spokojenosti uz nejaky ten cas pouzivam RawTherapee, tam funguje vse podle ocekavani, muzu doporucit :)
    PELDA
    PELDA --- ---
    Ahoj vsem

    pouzivate Darktable na zpracovani RAW fotografii?
    Ja tam mam problem s exportem do JPG - vysledny soubor je strasne velkej (stejne nebo vic nez puvodni RAW), ale hlavne kvalita desna.. zkousel neco googlit, evidentne v tom nejsem sam, ale reseni jsem nenasel nebo z toho nepochopil. Poradite?

    Mam Linux Mint 16 Cinnamon.

    Diky
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Nokia 3100 - Databáze telefonů Gammu
    http://cs.wammu.eu/phones/nokia/92/
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    rad bych propojil Nokii 3100 s komplem na kterym je Linux(kubuntu). Musim asi nainstalovat nejakej driver,ale je to vše na Win. Přes wine to nespustim-error. Možna jen nevim co instalovat. Nemam s tim jedinou zkušenost.
    Takže mam dataz jak to spojit (jistěže kábl mám) Diky
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ten zase par hodin zapasim s jednou perlou. Mint 12 upgradovany na 13, pri startu system tuhne pri hlasce:
    Stopping System V runlevel compatibility

    Kdyz pres CRTL+ALT+Fx spustim xka, tak normalne nabehnou, ale je to voprus pokazdy to psal. Navody z netu na reinstalaci a rekonfiguraci lightdm a gdm mi nepomohli, stejne tak jako nastaveni prav na home slozce. Nejaky navody resi Xauthority, coz je u me uplne prazdny soubor.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Moje oblibena kazdorocni prezentace:
    "Linux Sucks" - 2014
    https://www.youtube.com/watch?v=5pOxlazS3zs
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Jeste jeden vstup me k tomu napada, ale vubec si nejsem jistej, ze by to mohla byt pricina, protoze data na partione jsou snad nezavisly na systemu disku (MBR a GPT), protoze je to kopirovany z disku s GPT na disk s MBR, presneji na extened oddil.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    GILHAD: Dik za vysvetleni, tak tohle jsem to chapal taky, jen jsem si na wiki jeste musel precist, co se mysli tim inodem.

    Kazdopadne co teda s tim, na woknech se spusti checkdsk nebo se neco podobneho nedeje, ted co s ext4.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PISKVOR: Jinak ja jsem hledal, co s tim s hodinu, ale vetsinou jsem dosahnul toho, ze tu partionu sice umoznilo pripojit, ale vetsina dat se tam ztratila.
    Vsechna toolu si s tim v tohle stavu neporadi a nachazi magie jmenem obnova nebo pregenerovani superblocku.. coz by clovek rek, ze je trivialita, ale zda se ze ne.
    Ja bych cekal reseni ve stylu nejakyho one-click boot cd, ktery to fixne - ala problemy s grubem, ale to jsem nenasel.

    Tohle je jeden s tutorialu, ktery ale me osobne nepomohl, problem je, ze staci jedna chyba a je nutno zase obnovovat cely oddil a pak zkouset znova. Predpokladam, ze jsem udelal neco nevratneho v ramci pokusu predtim.
    HOWTO: Repair a broken Ext4 Superblock in Ubuntu | Linux Expresso
    http://linuxexpresso.wordpress.com/2010/03/31/repair-a-broken-ext4-superblock-in-ubuntu/

    Mozna to umi nejak prepocitat testdisk, ktery me ze spousty podobnych problemu uz vysekal.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PUPU: Ne, jde o volny misto, na partisne logicky nebylo obsazeno vsechno misto a na tu novou by se ty obsazeny data urcite vedou a neslo o kopii per sector.
    Tohle obvyklym partionovacim softu pro ntfs, ext2,ext3 nedela problem, ale jak se zda s ext4 nejak zaspaly dobu..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: Třeba gparted zmenšit ext2/3/4 oddíl umí (vespod to myslím dělá resize2fs)...ale to je třeba udělat ještě předtím, než ho zkopíruješ na ten cílovej disk.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RUTHAN: soubor je na disku ulozen po malych castech a nekde je nejaky seznam, kde ty casti jsou a jak patri za sebe.

    Pokud je v seznamu chyba, muze se stat, ze kouskum ze dvou ruznych souboru priradi to same misto na disku. Pak samozrejme nejmene jeden ze souboru obsahuje chybna data (kus toho druheho souboru). To je ten cross-link.

    Ty kousky souboru nejsou vetsinou ulozeny bez mezer od zacatku disku, ale (vicemene) nahodile. Pokud zkopirujes image vetsiho disku na disk mensi, tak muzou nastat dve situace
    - bud se zkopiruje jen zacatek, takze kousku souboru lezici za hranici toho mensiho disku jsou ztraceny
    - nebo se zkopiruje cely, ale co presahuje se kopiruje opet od zacatku - pak jsou kousky souboru co byly na zacatku ztraceny a prepsany kousky souboru (a "prazdnym mistem") co bylo za hranici toho mensiho disku.

    To same se muze vztahovat i na dalsi dulezite udaje o disku (seznamy, kde co je a k cemu to patri)

    Tak jak tak ten mensi disk pak neobsahuje platny filesystem, protoze neco bylo ztraceno/prepsano a zaznamy filesystemu to nezohlednuji a ukazuji za hranice toho mensiho disku.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUTHAN: tomu nerozumim. jak 'image byl davanej na mensi partition'? pokud jsi nahral image na zarizeni, na ktere se nevejde, tak je k nicemu a muzes to rovnou smazat. to, ze data zabiraji mene mista nez je kapacita filesystemu, jeste neznamena, ze zabrala zrovna zacatek filesystemu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PUPU: A co s tim?, ani termin inod mi moc nerika.

    Ted jsem s tou partitionou zkousel pracovat,ale nejde ani namountovat, vsechny utility pisou chybu:
    The filesystem size (according to the superblock) is 21680896 blocks
    The physical size of the device is 18084864 blocks
    Coz bude zpusobeno tim, ze image byt davanej na mensi partion, protoze data jsou mensi.. ale nevim co kde spusti, aby se to fixlo.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    KOLCON: to jsem nechtel slyset:/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam