• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PISKVOR: SMTP je take zombie a dosud jej nic lespiho v praxi nenahradilo :) I kdyz treba takova X.400 byla navrzena o neco lepe... tak se jen zaplatuje SMTP nepovinnymi extenzemi (TLS apod). SSL/TLS extenze jsou u FTP ostatne take - prvotni RFC zabyvajici se zabezpecenym FTP je taky 17 let stare. A urcite jsou aplikace, kde FTP svou povahou i bez zabezpeceni pozadovanemu ucelu postacuje :-) Na problemy, ktere narazis jsou spojene s NATem a firewally po ceste, ktere nastavuje neznala lama ("securitak", co zakaze i ICMP a citi se bezpecne) :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUNKREASS: FTP je zombie z pocitacoveho staroveku, ktera mela byt uz deset let mrtva: zabezpeceni nulovy, moznosti minimalni, voser maximalni (PASV, anyone? TYPE A?)

    Jinak teda na Android existuje aplikace QuickSSHd, coz je uzivatelsky privetive zabaleny SSH server; k tomu se pak jde pripojit jakymkoli SFTP klientem (sshfs, Filezilla, MC, plugin pro desktopovy Total Commander, proste cokoli). Pokud to chces provozovat na portu 22, je treba root, ale lze i bez roota treba na 2222.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KEVIN00: oboji cos vyjmenoval sou klienti. na jedny strane potrebujes server.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    KEVIN00: imo budes mit lepsi, kdyz si das do googlu "how to configure sftp debian crunchbag" a zeptat se tu pak znova, az se zaseknes na necem konkretnim. A taky zvaz, jestli opravdu potrebujes to S.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Mohl by mi někdo prosím poradit, jak nakonfigurovat SFTP pro přenos souborů mezi notebookem a telefonem? Systém je Crunchbang (Debian), program gFTP a telefon s androidem, program Total Commander s SFTP pluginem. Nikdy jsem nic podobného nenastavoval, tak jestli mohu podrobněji.
    Díky
    LUDO
    LUDO --- ---
    ERGOSUM: to je pekne, ale prd platne (bez urazky)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LUDO: Patrně ano, ale ty si můžeš mnohem snadněji udělat lištu s aplikacemi, které si vybereš, aniž bys je musel opakovaně spouštět, nebo z lišty vyhazovat ty, které tam nechceš.
    LUDO
    LUDO --- ---
    existuje nejaky panel/dock/lista do KDE s naposledy/najcastejsie spustanymi aplikaciami? jaksi sa k nicomu takemu nemozem dogooglit
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ADMIX: to by šlo. udělam si nějakou tu jůtilitu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MINGHAO: to je klikatko pro desktop :) me spis slo o nejake zjednoduseni pri psani skriptu.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    RAINBOF: Nevím, jestli to nebude úplně mimo, ale v FXCE jsem narazil na pěknej nástroj na správu konfugurace a jakýsi podobný mám i v Mate.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AQUARIUS:
    ja to takhle resim prave ale rikal jsem si ze mozna existuje nejaky nastroj a ja to delam blbe... no nicmene ono to totiz nepokryva takove ty varianty kdy mas konfigurak zgrupovany ci hodnota chybi. proste na to clovek musi myslet.
    vedlo me k tomu to ze apache treba na snad vsechny konfigurace ma nejaky tool.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RAINBOF: nevim, jak jinak bys to chtel resit, on iirc neni ani zadnej standard, jak maji vypadat konfiguraky :)
    Navic tvuj priklad by se zapsal pomerne jednoduse:
    sed -i 's/pepa=.*/pepa=1/' /etc/program/konfigurak.conf
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AQUARIUS: jasně právě jemu jsem se chtěl vyhnout :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RAINBOF: sed
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam otazku na konfiguraky obecne, je nejaky standardni nastroj/postup jak menit a cist hodnoty v konfiguraku ? neco jako (fiktivni prikaz)

    changecfg pepa=1 /etc/program/konfigurak.conf ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUTHAN: Nektere OS drzi systemovy cas podle UTC, nektere podle mistniho casu. Windows (myslim do XP vcetne) se drzely lokalniho, UN*Xy se drzi UTC.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Pak bych mel jeste dotaz, cim je zpusobeny, ze Linux mi nakopne cas i ve Windows po rebootu, je tam posun o 2h, vypada to, ze suse meni cas v Biosu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak se mi to povedlo opravit, musel jsem vyhazet vsechny xserver managery - mrzly vsechny, ted bych jeste potreboval poradit, kde updatnu info o versio OS, po tom neoficialnim upgradu balicku z Mintu 12 a 13, mi to porad pise (pri loginu z terminalu), ze pouzivam 12, ikdyz realita je jina.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam