• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AQUARIUS: jasně právě jemu jsem se chtěl vyhnout :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RAINBOF: sed
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam otazku na konfiguraky obecne, je nejaky standardni nastroj/postup jak menit a cist hodnoty v konfiguraku ? neco jako (fiktivni prikaz)

    changecfg pepa=1 /etc/program/konfigurak.conf ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUTHAN: Nektere OS drzi systemovy cas podle UTC, nektere podle mistniho casu. Windows (myslim do XP vcetne) se drzely lokalniho, UN*Xy se drzi UTC.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Pak bych mel jeste dotaz, cim je zpusobeny, ze Linux mi nakopne cas i ve Windows po rebootu, je tam posun o 2h, vypada to, ze suse meni cas v Biosu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak se mi to povedlo opravit, musel jsem vyhazet vsechny xserver managery - mrzly vsechny, ted bych jeste potreboval poradit, kde updatnu info o versio OS, po tom neoficialnim upgradu balicku z Mintu 12 a 13, mi to porad pise (pri loginu z terminalu), ze pouzivam 12, ikdyz realita je jina.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANIELSOFT: Dik, zrovna tyhle 3 varianty jsem nezkousel, ale moc duvery to dava, jsou tam 3 ruzny reseni, s jednim likem.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    PISKVOR: Asi budu muset, ale štve mě, že už mi to fungovalo. Navíc to nemá ethernet, takže budu někde shánět externí wifi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    E_BLIMP: Novější kernel? (Ubuntu na to má balíček, nějaký *_unicorn_eol_upgrade)
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    E_BLIMP: V Ubuntu 14.10 wifi jede, je nějaký způsob jak "to" přenést do 14.04? Samotný fw z /lib/firmware/brcm nestačí. Nemám to nainstalovaný, pouze live.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    PUPU: Nějakou takovou zradu čuju. Jako kdybych ve Win aktivoval nějaký nenápadný mrvítko. Trochu podezřívám to "interface auto configuration logic", ale možná, že to je jen fobie z neznámého.

    CHOROBA: Na starým Asus EEE jsem střídal Puppy Saluki a WinXP a tam to bylo běžný. Na klávesovou zkratku to HW úplně odpojilo. Ale protože zkratka fungovala v obou OS, tak mi to přišlo docela užitečný.

    DANYSEK: Ano, NVRAM texťák, co zmiňuje v tom návodu, mi to umožnil rozběhnout, ale po nějaký době se to odmlčelo.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pokrok....obcas si rikam esli tech 10c co usetrej nejni cesta zpatky
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: pokrok nezastavis... a mechanicke prepinace stoji vic :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: myslis softwareovy "hardware" switch? to sem si uzil na nejakym HP, az sem to malem prohodil voknem
    PUPU
    PUPU --- ---
    E_BLIMP: me se stalo na notebooku s dualbootem Win7/Fedora, ze jsem si ve Windows tu wifinu zakazal nejakym ovladacim panylkem, co nejspis prisel od vyrobce. a ejhle, wifina prestala fungovat i v Linuxu a nedala se presvedcit nicim jinym, nez opet prechodem do Win a panylkem. pak to zase normalne fungovalo. vypinani, rebooty, psi kusy - nic
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    RATTKIN: Ani po rebootu. Vůbec.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    E_BLIMP: hádám, že to po rebootu funguje? může být bugovatý firmware wifi, viděl jsem usb slucháka, který vydrží jen hodinu skype hovoru, pak se musí vyndat-zandat
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    E_BLIMP: s omluvou: je to 14.04, ne 14.10, mám těch klíčenek víc. Předem díky, pokud někoho něco napadne.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Ubuntu Studio 14.10 na liveUSB na Asus T100 (Bay Trail). Přestal fungovat wi-fi modul, network-manager hlásí "no network devices available". Nepomohla řada postupů z diskuzí, nepomohlo ani znovuvytvoření toho USB. Což mě vede k domněnce, že je to něco na úrovni HW.

    Modul ovladače by měl být ok
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$ lsmod | grep brcmfmac
    brcmfmac 227061 0
    brcmutil 15618 1 brcmfmac
    cfg80211 502765 1 brcmfmac

    Ale kartu to nevidí:
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$ iwconfig
    lo no wireless extensions

    Přičemž není jen vypnutá nebo blokovaná:
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$
    rfkill list all
    (nic)

    Ve Win8 to běží a (což je možná stopa a možná taky ne) podobný symptomy tam umím navodit takhle:
    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan set autoconfig enabled=no interface="Wi-Fi"
    Auto configuration has been disabled on interface "Wi-Fi".

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=ENABLED
    Takové síťové připojení neexistuje.

    A vyřešit takhle:

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=disabled
    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=ENABLED

    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan set autoconfig enabled=yes interface="Wi-Fi"
    Auto configuration has been enabled on interface "Wi-Fi".

    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan connect name=FTNsP_public
    Connection request was completed successfully.

    Jak zkusit podobný postup v Linuxu? Nebo jakékoliv jiné náměty řešení. Díky.
    Wifi karta je Broadcom 802.11abgn Wireless SDIO Adapter.




    BURAN
    BURAN --- ---
    PELDA: nevim jestli ti to pomuze, ale ja ke sve spokojenosti uz nejaky ten cas pouzivam RawTherapee, tam funguje vse podle ocekavani, muzu doporucit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam