• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RIVA: Divny. libmtp tam mas? Fakt je mi divny, ze by v gnomákovi byla nějaká magic sauce, kterou XFCE nemá. Nicméně lze zkusit nainstalovat Ubuntu s gnomákem, pak do něj šoupnout ještě lubuntu-desktop, session nastavit lubunťáckou, a většina tý gnomí funkčnosti ti tam zůstane; bude to o něco sádelnatější než čistý Lubuntu, ale svižnější, než kdybys tam měl jako session Gnome.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, potreboval bych poradit. Restauruju kolegovi starickej laptop (celeron 2GHz, 1GB DDR) aby z nej mohl ladovat hudbu do svyho iPadu. Zrusil jsem puvodni XPcka a postupne vyzkousel posledni LTS verze Lubuntu a Xubuntu, ale laptop ten iPad proste nevidi. Nabiji ho, ale jinak nic. Kdyz jsem ten samej iPad zkousel pripojit ke svy pracovni masine s Ubuntu Gnome (taky 14.04 LTS), prihlasil se okamzite. Vcera jsem stravil hromadu casu pizlanim se s knihovnou libimobiledevice, ktera tohle udajne resi, ale bylo to k nicemu. Ted, i kdyz mi to lame srdce, uvazuju ze tam vratim zpatky ty XPcka abych to mel z krku... Neznate nekdo nejakej trik jak to vyresit?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MASOO: Zkus Maxthon.
    LUDO
    LUDO --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    MRDAC_BEDEN: tohle chci umet:-)
    diky moc!
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO: prvni tri prikazy se spousti v Terminalu
    4) je to v menu Firefoxu ->Tools->Addons (cesky to bude neco jako Nastroje->Doplnky)
    zkus povypinat vse co tam je
    MASOO
    MASOO --- ---
    MRDAC_BEDEN: diky moc, skoda, ze tomu uplne nerozumim, ale nejak si poradim, doufam;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ale jako me firefox jede dobre, aktualne ve verzi 32, noscript+ghostery
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO:
    1) zazalohovat profit
    mv ~/.mozilla ~/mozilla-backup

    2) Uplne odstranit Firefox
    sudo apt-get purge firefox

    3) znovu ho nainstalovat
    sudo apt-get install firefox

    4) zkontrolovat zda nezustaly aktivni nejake doplnky (AddOns)
    zkusil bych docasne vypnout i plugin Shockwave Flash, coz byva hlavni pricina vetsiny problemu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MASOO: tak to uz ti moc na vyber nezbyva... midori, links... :))
    MASOO
    MASOO --- ---
    VYHULENY_UFO: to jsem zapomnela napsat, ze ten nechci
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MASOO: google chrome?
    MASOO
    MASOO --- ---
    poradte mi, prosim, nejaky prohlizec - mela jsem doted mozillu firefox, ale padala (resil to i clovek, co se narozdil ode me vyzna), vcera pote, co mi spadla 5x za pul hodiny, jsem si stahla Operu, ale to je tak desive pomaly....
    BOD
    BOD --- ---
    PUPU
    PUPU --- ---
    DANYSEK: kruci, nojo. nejaky genius usoudil, ze ssh ma logovat s facility local7 a ostatni zrejme taky. to jsou teda veci. diky, jdu patrat, co to je zase za ulet...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PUPU: projet /etc/rsyslog.d/*.conf ? Jestli neni neco tam, co by to vysvetlilo. Pripadne konfiguraky samotnych daemonu, jejichz vystup se objevi v tob boot.log. Z toho co pises to na chybu primo v rsyslogd nevypada.
    PUPU
    PUPU --- ---
    takova divna vec, vsimnul jsem si ji vicemene nahodou... na RHEL mame od jiste doby rsyslog coby syslog daemon. konfigurace vcelku jednoznacna:

    [root@n2rhpvi2 log]# cat /etc/rsyslog.conf |egrep -v '^(#|$)'
    $ModLoad imuxsock # provides support for local system logging (e.g. via logger command)
    $ModLoad imklog # provides kernel logging support (previously done by rklogd)
    $ActionFileDefaultTemplate RSYSLOG_TraditionalFileFormat
    $IncludeConfig /etc/rsyslog.d/*.conf
    *.info;mail.none;authpriv.none;cron.none /var/log/messages
    authpriv.* /var/log/secure
    mail.* -/var/log/maillog
    cron.* /var/log/cron
    *.emerg *
    uucp,news.crit /var/log/spooler
    local7.* /var/log/boot.log
    $WorkDirectory /var/lib/rsyslog # where to place spool files
    $ActionQueueFileName fwdRule1 # unique name prefix for spool files
    $ActionQueueMaxDiskSpace 1g # 1gb space limit (use as much as possible)
    $ActionQueueSaveOnShutdown on # save messages to disk on shutdown
    $ActionQueueType LinkedList # run asynchronously
    $ActionResumeRetryCount -1 # infinite retries if host is down
    *.debug @centralloghost:514

    z nejakeho nepochopitelneho duvodu se ovsem temer vsechny zpravy, co se zapisi do /var/log/messages, objevi take ve /var/log/boot.log. jako by treba vsechny aplikace posilaly zpravy s facility local7. treba i ssh. pokud ovsem zkusim poslat zpravu pres logger, chova se to jak ma - kdyz nastavim facility local7, zapise se do obou, pokud jinou, v boot.log se nebojevi. cim to muze byt? nejaky napad co s tim, pripadne jakou cestou ladeni se vydat?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ERGOSUM: Dik, za vysvetleni, proto pisu rozumny stroj, Wokna maj taky Global-System a user vetev registru a funguje jednoho logika co neni v user hleda se v systemu.
    Sdilena promena ma vyhody i nevyhody, ale pokud to povede k tomu, ze aplikace uskromni v tom, co vsechno budou editovat, tak to bude jen dobre. Viz zase analogie s woknama, kde si nejdriv vsichni zapisovali do System32 co chtely a pak prisel NT klon a podstatne se to omezilo.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: sendmail je vytecnej ;)))
    PUPU
    PUPU --- ---
    AQUARIUS: takze poreseno pres kickstartovou direktivu:

    ignoredisk --only-use=disk/by-id/scsi-36005atakdale

    diky!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam