• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SYNTAX_TERROR: máš na tom debianu něco extra? Co prostě vzít Docker a nastartovat ho s odkazem na kopii relevantních dat?
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    Tak se uplne nezadarilo, jeden z bodu skoncil hlaskou neco jako "resize is not implemented yet". Tak kdyby mel nekdo nejake dalsi hinty, byl bych vdecny.

    Jinak me jako (asi nouzovy) reseni napadlo - mohl bych vsechny soubory z disku proste zkopirovat na ten nove nainstalovany debian (na tom novem, mensim disku)?
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    MRDAC_BEDEN: tak to je parada, diky!
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    SYNTAX_TERROR: nemusis vytvaret novy image, zazalohuj stavajici image a potom zadej do Googlu "how to shrink virtualbox disk image"
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    Ahoj, mam dotaz ohledne migrace systemu.

    Mam ve virtualni masine (VirtualBox) zprovozneny Debian s apachem, databazi apod. - toto vsechno uz nejak nakonfigurovano a nejakou dobu to spokojene pouzivam. Co me ale trapi je prilisna velikost toho "obrazu" virtualni masiny. Dal jsem tomu zpocatku 200GB a tedka pokazdy pri zalohach (nebo obcasnym prenaseni na jiny komp) trpim/cekam.

    Co chci, je vytvorit si novy, podstatne mensi "obraz", do ktereho bych tento debian prenesl. A to tak, aby zustalo vsechno v soucasnem stavu - tedy ty nakonfigurovane databaze apod.

    Jde to nejak snadno docilit? To "snadno" neni podminka, klidne se pri tom trochu zapotim, ale zase bych to nerad cely instaloval a konfiguroval znova. Ten "hardware" se nijak menit nebude (coz asi ani nejde :), pouze zmensim velikost toho virtualniho disku/obrazu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MRDAC_BEDEN: V tohle mam trochu zmatek, podivam se na to, protoze instalace "neceho" vytvori novou verzi, instalace neceho jinyho ten starej prejmenuje na .old a jmenuje se stejne. - myslim, ze tohle dela instalace toho nvidia ovladace, dokonce po instalaci pise, ze je treba restartovat, protoze se cosi v systemu menilo.

    Kazdopadne s tim starym to jede a jediny problem je, ze s novym ne. Akorat tam mi pak (po upgradu nvidia baliku z 331 na 340) prestane chodit OpenGL akcelerace - GLX nejede dle steamclienta- Xka jedou, predpokladal jsem, ze ten nvidia ovladac, asi potrebuje i ten novejsi kernel, ale jistej si tom nejsem.

    Jako logicky reseni se jevi tenhle kernel proste preskocit, nicmene zajimalo by me co s tim je.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    RUTHAN: pri startu by melo byt mozne vybrat puvodni kernel - s tim vse funguje?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANYSEK: By clovek cekal, ze to maj poreseny, kdyz to do toho updatu davaj. Nicmene hral jsem s tim horem, dole.. tuhle chybu otravil, xorg.log uz byl ok, presto jsem porad koncil na black screenu s blikajicim kurzorem. V grubu jsem zaved samozrejme i ten nove zkompilovanej kernel.

    Jinak ten bootlog byl starej, nemaj ho vubec zaplej, ale v novym a v dmesg jsem toho moc nevykoukal, Jediny co psalo za fail je nejaky setupcon, ktery vytuhnul ikdyz jsem spustil pres commandlinu. Jeho stejne vytuhnuti jsem nasel jako debian bug a moc nevim co s tim. Jestli to skutecne tuhle kvuli nemu? Jestli balik s nim muzu zahodit a tak? Protoze tim, ze se bug reportuje, se jaksi nic neresi..

    Proste tohle je presne to co na Linuxu nesnasim nenabehnou Xka a aby clovek u toho travil hodiny, samozrejme u me je reseni ten kernel neupgradovat.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: nvidia ovladac realne byva rozsekan do vice balicku, je treba overit, ze skutecne vse sedi...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    jj to bych videl jako pravdepodobnou pricinu. smazat starej, pustit install znovu
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Jest koumkam do xorg.logu je tam nejaky mismach verzi nvidia driveru, oboje by melo byt 340.32:

    [ 53.625] (EE) NVIDIA(0): Version mismatch detected between the NVIDIA X driver and the
    [ 53.625] (EE) NVIDIA(0): NVIDIA GLX module. X driver version: 331.20; GLX module
    [ 53.625] (EE) NVIDIA(0): version: 340.32. Please try reinstalling the NVIDIA
    [ 53.625] (EE) NVIDIA(0): driver.
    [ 53.626] (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA kernel module. Please see the
    [ 53.626] (EE) NVIDIA(0): system's kernel log for additional error messages and
    [ 53.626] (EE) NVIDIA(0): consult the NVIDIA README for details.
    [ 53.626] (EE) NVIDIA(0): *** Aborting ***
    [ 53.626] (EE) NVIDIA(0): Failing initialization of X screen 0
    [ 53.626] (II) UnloadModule: "nvidia"
    [ 53.626] (II) UnloadSubModule: "wfb"
    [ 53.626] (II) UnloadSubModule: "fb"
    [ 53.626] (EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.
    [ 53.626]
    Fatal server error:
    [ 53.626] no screens found
    [ 53.626]
    Please consult the The X.Org Foundation support
    at http://wiki.x.org
    for help.
    [ 53.626] Please also check the log file at "/var/log/Xorg.0.log" for additional information.
    [ 53.626]
    [ 53.627] Server terminated with error (1). Closing log file.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Potreboval bych poradit jak debugovat, to kdyz mi pro upgradu kernelu nenabehnou Xka (cena obrazvoka blikujici kurzor, terminalovy prihlaseni jede) SteamOSu (privohnutej debilian), jsem si naprosto jistej, ze je to novym kernelem, instaloval jsem tu zaplatu schvalne zvlast a vracel jsem se nekolikrak k zaloze celyho oddilu.

    V bootlogu je tohle:
    Starting VirtualBox Guest Addition service ...done.
    Module fglrx/13.11~betav9.4 already installed on kernel 3.10-3-amd64/x86_64
    Module broadcom-sta/6.30.223.141 already built for kernel 3.10-3-amd64/4
    W: Failed to fetch http://repo.steampowered.com/steamos/dists/alchemist/Release.gpg Could not resolve 'repo.steampowered.com'

    W: Failed to fetch http://ftp.uk.debian.org/debian/dists/wheezy/Release.gpg Could not resolve 'ftp.uk.debian.org'

    W: Failed to fetch http://repo.steampowered.com/steam/dists/precise/Release.gpg Could not resolve 'repo.steampowered.com'

    W: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
    Module broadcom-sta/6.30.223.141 already installed on kernel 3.10-3-amd64/x86_64
    Error! Invalid number of arguments passed.
    Usage: add <module>/<module-version> or
    add -m <module>/<module-version> or
    add -m <module> -v <module-version>
    Error! Invalid number of arguments passed.
    Usage: add <module>/<module-version> or
    add -m <module>/<module-version> or
    add -m <module> -v <module-version>
    Module nvidia-current/331.20 already built for kernel 3.10-3-amd64/4
    Module nvidia-current/331.20 already installed on kernel 3.10-3-amd64/x86_64
    [....] Starting Light Display Manager: lightdm[?25l[?1c7[ ok 8[?25h[?0c.

    Vubec tomu vypisu nerozumim, takze moc nechapu k cemu se vztahuje ten Error! Jestli k tomu broadcom driveru nebo k necemu jinymu.

    Taky mi neni moc jasny, proc se tam fetchujou ty url s gpg vyse a proc to selze, kdyz net na tom kompu funguje. Netusim ani co jsou ty index files.
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: PS: Testovano s i3 a Openboxem.
    SUK
    SUK --- ---
    HARVIE: za dobu meho fungovani v linuxu funguje v poradku, pouzivam obcas i v kombinaci s Vimem ("+y). Jediny, kdy obcas prestane fungovat je prohlizec (stara Opera) - to chvili proste nefunguje a kdyz se rozhodnu to "vochcat" pravym tlacitkem -> Paste, tak mi spadne :D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CHOROBA: samozrejme nemluvim o terminalu... tam ctrl+c logicky nefunguje vubec... ja mam problem, ze nekdy to vyjde az na druhej pokus treba pri kopirovani v ramci prohlizece (jedno kteryho), officu, atd...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HARVIE: co ctrl + insert , shift + insert?
    ono ctrl c muze zafunkovat jako break, jinak ja vetsinou pouzivam prostredni mys
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    HARVIE: ja jenom, ze by ti treba pomoh zjistit pricinu problemu. Jinak nevim.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PUNKREASS: klavesnici sem testoval, spravce nechci
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    HARVIE: Tak nejakej zkus. Treba beznej Glipper. Nebo neni to treba v klavesnici? Nemas ten Ctrl opotrebovanej?:]
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PUNKREASS: nepouzivam zadnyho extra spravce schranky, proste ciste xka... problem byl jak ve fluxboxu, tak v gnome, tak v xfce. ta schranka kde oznacim a vlozim prostrednim tlacitkem funguje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam