• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Divný; ještě je otázka, jestlis tam neměl nějaký exotický FS - já takhle zmenšoval vfat, ntfs, ext[34], i o třeba dvacet procent, a bez problému (musí tam být pochopitelně adekvátní volný místo).

    Jinak pokud máš image a tohle ti nejde, namountoval bych to rw do loopu a pustil na to gparted, ten partitions zmenšuje už úplně bez problémů.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISKVOR: Zkouše jsem to před 3 měsíce v poslední stable clonezilla live, zkoušel jsem save disk disk - restore disk, i partition -> partition. nic mi nešlo. V reklamaci vyměnili 250g disk WD za jiného výrobce, který byl o půl mega menší, strašnej wopruz
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: A teda bacha, Clonezilla != Clonezilla Live...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Ne? Já mám dojem, že už nejmíň dva roky umí - resp. pokud děláš restore-to-disk, tak na menší disk všechny obnovovaný partitions proporcionálně zmenší. Nevím, jestli to umí i v módu restore-single-partition...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISKVOR: s clonezillou jsem vždycky měl problém, když jsem chtěl jí na menší disk, neumí resize partition (nebo možná jo, ale po nějaký super konfiguraci)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SYNTAX_TERROR, RATTKIN: Kdysi jsem to takhle řešil pomocí Clonezilly Live (nabootované uvnitř virtuálu)- starý VM zazálohovat na hosta, zálohu obnovit na menší virtuální disk. Zdlouhavé, leč funkční.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SYNTAX_TERROR: taky by se dala kopírovat patition na novou menší partition přes gparted nebo něco podobného
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LUDO: tak to mi prave pripada, ze to tim byt muze. Aspon ja teda mam porad stejnej kurzor, at uz sem teba v unity, xfce nebo gnome.
    LUDO
    LUDO --- ---
    PUNKREASS: temou to neni, problem sa prenasa aj medzi inymi prostrediami (JWM, Openbox, ...)
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LUDO: na mne to neadresuj, ja ti neporadim, ja sem lama:] Jediny, co bych tak ja dokazal vyzkouset, je testnout jinej kurzor a nebo ho nacitat z ~/.icons
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LUDO: spis ti nekdo poradi, kdyz sem obsah toho xorg.conf das.
    LUDO
    LUDO --- ---
    Nejaky navrh jak riesit neviditelny kurzor? akcie mysi funguju spravne, len nevidim kurzor

    Hybridne grafiky na laptope Intel/AMD, po instalacii FGLRX z repozitarov a spusteni "aticonfig --initial" (vytvori /etc/X11/xorg.conf) sa stal kurzor neviditelnym. V OpenGL aplikaciach (hry) ho vidim.

    Ked zmazem xorg.conf tak je znova viditelny, ale zas nefunguje spravne driver - bezi na opensourcovych.

    Pouzivam Debian Jessie, verzia drivera z repozitarov je fglrx-driver (1:14.9+ga14.201-2). Prostredie je KDE (kurzor nevidim ani po nabehnuti kdm). Kernel 3.16.0-4-amd64.
    SUK
    SUK --- ---
    SYNTAX_TERROR: Udelat novy image, v nem partitions, potom nechat zalohovat data rsyncem a nasledne znovunakonfigurovat bootloader.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SYNTAX_TERROR: to máš tři potřebné dockery spojené linkem.

    Online musíš být jen při pullování. Pak už to máš jako image vboxu, jen menší a strukturovanější.
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    Nic extra by tam byt nemelo, jen
    -apache
    -mysql
    -postgresql
    -ssh server

    Ten Docker moc nechapu, ale predpokladam, ze pro praci s nim musim byt online, coz mi ne uplne vyhovuje.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SYNTAX_TERROR: máš na tom debianu něco extra? Co prostě vzít Docker a nastartovat ho s odkazem na kopii relevantních dat?
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    Tak se uplne nezadarilo, jeden z bodu skoncil hlaskou neco jako "resize is not implemented yet". Tak kdyby mel nekdo nejake dalsi hinty, byl bych vdecny.

    Jinak me jako (asi nouzovy) reseni napadlo - mohl bych vsechny soubory z disku proste zkopirovat na ten nove nainstalovany debian (na tom novem, mensim disku)?
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    MRDAC_BEDEN: tak to je parada, diky!
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    SYNTAX_TERROR: nemusis vytvaret novy image, zazalohuj stavajici image a potom zadej do Googlu "how to shrink virtualbox disk image"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam