• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HULIN
    HULIN --- ---
    VYHULENY_UFO: ping na 172.20.1.122 jde
    HULIN
    HULIN --- ---
    to jsem myslel že je v pořádku..vypadá to tahkle


    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HULIN: mas nastavenou gateway? pingnes si na branu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no dns ti jde, tgze bych se podival kam to routujes
    SUK
    SUK --- ---
    HULIN:
    route -n ?

    Nemas filtrovane MAC adresy?
    HULIN
    HULIN --- ---
    čau.. mám raspberry pi s kali linuxem a nemůžu se připojit na internet. Jsem připojený kabelem do sítě a dhcp mi dá ip adresu(172.20.2.188). Potom se pingnu na jakýkoliv stroj v síti 172.20.0.0 ale jakmile zkusím pingnout třeba google tak se nic neděje a musím ho ukončit.
    Nějaký nápad?


    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VYHULENY_UFO: ok, mrknu na to, díky za nasměřování.)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MEJLA77: jo, myslim, ze to bude tematem...

    mozna bych zkusil reinstalovat mate-themes-(extras(3)), podle me tam budes mit neco v tom smyslu...

    navic si nejsem jistej, ale mate je defakto gnome2, nikoliv gnome3, zejo? tam pak jeste bude mozna problem s pouzitym gtk, nevim presne - nikdy sem gnome nepouzival, pouze par aplikaci, ale gnome2 snad pouzivalo gtk2 a gnome3 gtk3, tudiz jestli nekde neni konflikt...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    stalo se to tuším po přidání kshisen, podle mě se to někde pere s tématem KDE
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VYHULENY_UFO: jj MATE
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MEJLA77: to je gnome? vypada to na nejakej trabl s tematem (themes). ale to trosku strilim od boku...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Dobrý den, mám problém v linux mint s tématy oken - po startu vypadá vše divně, po vstupu do nabídky změnit pozadí plochy se vetěina překlopí do normálního vzhledu, ale Caja dál vypadá ohavně :( - sepsal jsem to dosti obsáhle i s printscreenem tady [ Ubuntu Linux a distribuce z nej odvozene ] - předem děkuji za rady :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SATAI: Samozřejmě že ne real time. Ale Avidemux, Lubuntu a žádné užírání paměti antivirem udělá své.
    SATAI
    SATAI --- ---
    ERGOSUM: Počítač m.j. na střih videa a 1GB RAM? Fascinující.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SATAI: Hlavně internet, stříhání videa a filmy z webu. Mimochodem 1GB RAM
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PISKVOR: pise ani ne gia... ja kdyz nabootuju notebook, mam sebrano cca 550MB pameti... pustim firefox a dalsi gigo v prdeli :P
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Giga jen systém? Wut.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vcera mi shorela ramka a se 4GB je to trochu utrpeni...
    linux sam o sobe si veme ani ne giga, ale firefox + chromium + skype je desiva kombinace.
    PUPU
    PUPU --- ---
    osobne mam swap o neco malo vetsi nez RAM, protoze kdump. coz ovsem neni zasadni
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PISKVOR: napodobne, mam v ntb 8GB RAM a swap se nenaplni, prestoze mam 1GB ukousnutej na ram disk, jelikoz kdyz aktualizuju gentoo je lepsi balicky prekladat na ramdisku nez na beznym disku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam