• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: beze článek - PHP je dno a ne skoro všechno je hromada scriptů v PHP
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANYSEK: proc myslis? ja to taky nemam primo na internetu, ale za firewallem ;) ze to je hromada php - no, jako skoro vsechno.

    R3S3T: virualy a ssh nepotrebuju fakt domu, ale naopak.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: tak uloziste schovane za domacim firewallem ochranis lepe (vicestupnove), nez uloziste vystavene primo do internetu... :) Zvlast pokud k tomu chces skutecne pristupovat odkudkoliv. OwnCloud je... hezka zmet PHP scriptu a nevim, zda bych tomu az tak duveroval... :)
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    CHOROBA: to je mozna dobry akorat tak na dokumenty , ale ne pro ssh pristup , rdp a jine , pro pristup na virtualizovane servery
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    R3S3T: Dík du to zkusit
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    popravde na todle mam na serveru owncloud, jebat njaky vpn domu
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    VYHULENY_UFO: mam , ale pouzivam ji jen kdyz jsem mimo house
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    R3S3T: nemas VPN konektivitu domu na server?
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    JENDAVB: pomuze treba tohle ?
    bash - cron : how to schedule to run first Sunday of every month - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/3241086/cron-how-to-schedule-to-run-first-sunday-of-every-month
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    na vypinani a zapinani jsem si zvyknul, jelikoz mam stejne vsechno ulozeno doma na serveru , aplikace pak nemuzu pouzivat, protoze je zdroj odpojenej / nedostupnej . A kdyz s bookem nekam jedu, nepotrebuju je.
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    Jak v CRONu zapíšu první víkend v měsíci spust něco.sh
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    taky by me sralo restartovat, otevru delam, zavru a spi, uptime klidne mesic
    a domaci komp je chudak uz skoro jen pro navstevy. :(
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    R3S3T: navic mam divnej pocit, ze vyvoj compizu ustrnul.

    R3S3T: me by akorat sralo prepinani mezi prostredimi. ja potrebuju notebook uspat/probudit a pracovat bez toho, abych musel restartovat prostredi jen proto, ze jdu ke klientovi. Navic by me mrzelo, ze musim zavrit a pak znova otevrit aplikace...


    R3S3T: jo, ja uz taky nemam domaci pocitat. mam pouze notebook a ten je na praci i zabavu, ale gamesy stejne uz nehraju, tak ty zabavy si moc neuziju :P
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    od te doby co mam dock pro booka jsem stolni pocitac nezapnul, teda uz ho vlastne ani nemam
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    VYHULENY_UFO: jednoduche, uz to tak mam :) , ale uz ani nevim proc . vyhovuje mi to.
    v X201 mam SSD jen se systemem , vsechny data mam ulozeny doma na serveru
    KDE pouzivam doma (v docku) , libi se mi , vyhovuje mi , se tremi monitory je to vcelku efektni prostredi
    XFCE pouzivam , jen kdyz si beru booka do hospody nebo nekde litam po siti nebo u zakazniku . Je mene nenazrany , swizny , nepotrebuju mit zadny extra efekty , ono taky na malym displeyi to ani nevynikne.
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    FAJL: pouzival jsem ho jeden cas take , zboznoval jsem vsechny ty efekty , ale booka mam hlavne na praci a neni to (obcas) takova hracka compiz rozchodit , nebo kdyz jsem to nejmene potreboval , neco se mi v tom dodrbalo . od te doby na nej uz jen zpominam
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FAJL: ok. ja hracicka nejsem, preferuju stabilni prostredi pokud mozno s co nejmene serepetickami.. :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FAJL: oops. compiz, to se jeste pouziva? zbytecnej meziclanek pro zpusobovani padu... staci podle me mit zapnutej compositor, kdyz uz chces stiny pod okny a jiny serepeticky, ktery sou stejne zbytecny :P
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    R3S3T: vo tom zadna, ale nechapu proc pouzivat dve prostredi, ale to muze byt dano moji hlouposti :P
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    VYHULENY_UFO: jeden ma rad holky, druhy zase vdolky ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    R3S3T: ja sem KDE opustil s verzi 3, ta 4 je takovej zbytecnej bumbrlicek. Mam uz hezkej cas xfce a vlastne uz ani nevim, co sem na kde videl. :P
    zere mi to min pameti, je svizny a poustet pod nim muzu cokoliv a KDE aplikace nepouzivam :P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam