• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    RUDOLF: nejsem u man. Koukni tusim na fgrep. Mam pocit ze jsem s necim podobnym take jednou bojoval..
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUDOLF: tak treba jeden BASIC-like skript... nijak zvlast jsem netestoval, mozna tam budou chyby, ale snad to napovi

    #!/usr/bin/perl -w

    my (@seznam) = ();
    open(SEZNAM,"vyexkludovat.txt") or die "nenactu seznam\n";
    while ($radek=<SEZNAM>) {
    chomp($radek);
    push(@seznam,$radek);
    }
    close(SEZNAM);

    open(BORDEL,"justdomains.txt") or die "nenactu bordel\n";
    while ($radek=<BORDEL>) {
    chomp($radek);
    $nalezen=0;
    foreach $prvek (@seznam) {
    if ($radek=~/^$prvek$/) {
    $nalezen=1;
    last;
    }
    }
    if (! $nalezen) {
    print "$radek\n";
    }
    }

    close(BORDEL);
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    potřebuju vytáhnou řetězce, které nejsou v souboru vyexkludovat.txt a tohle mi běží už pár hodin, asi tuším co dělám špatně, ale jak to udělám líp?

    grep -v -f vyexkludovat.txt justdomains.txt > exclude.txt

    justdomains.txt má ~40MB a 2264771 řádků
    vyexkludovat.txt má 8869 řádků s doménama..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    DANIELSOFT: Minimalne na R320 s UEFI bez problemu. Baliky jsou - rozdeleny (grub-pc/grub-efi), zadnych psich kusu nebylo treba.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    neni tam nejaky UEFI nebo nejaka takova potvora? nemam s tim zkusenosti ale mozna by to mohlo vadit klasickymu grubu. nebo s tim Debian uz umi pracovat bez problemu?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    VLASTIS: V ramci te instalace, urcite bude polozka na jakej device chces ten grub dat, zkus jinou volbu nez ted davas - protoze failuje. Jinak pouzivas lokalni nebo sitovy disky, jakej filesystem - ext4? Instalujes vsechno na jeden oddil, nebo pouzivas ruzny oddily pro ruzny casti filesystemu?
    PUPU
    PUPU --- ---
    VLASTIS: Debian neznam, ale jen pro zajimavost - nemaji ty disky treba pres 2TB nebo kolik je to ten limit pro nutnost pouziti GPT?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VLASTIS: vypada ze zapisujes grub nekam kam nemas. switchni se do konzole- ctrl+alt+f3 treba, bouchni enter a podivej se co mas za disky 'fdisk -l' a tam zkus zapsat grub
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj,
    muzete me nekdo popostracit s instalaci Debian 64bit na fyzicky DELL server?

    Mam za sebou desitky instalaci ruznych verzi a klonu prevazne na VM nebo notebooku (vetsinou uspesne), ale ted uz se nekolik dni placam s instalaci Debian 7.8 na DELL PowerEdge 1950.

    Server pouziva sitovky s broadcom chipsetem, pro ktere Debian nem8 v instalaci ovladace, takze mu je pridavam pres USB klicenku.
    Po pridani ovladacu nastavim v instalaci sit, server zacne pingat, zupdatuje si repozitare(co me mate je, ze obcas vyhodi chybu s updatem APT) , nastavenim disky, nahraje se zaklad systemu a pri zapisu mbr vyhodi grub chybu "Grub instalation failed" grub-pc package filed to install into /target.

    Zkousel jsem instalaci z DVD, netinstCD, bez ovladacu sitovek, s nimi a pokazde to same

    Nevite? Ja uz jsem zoufaly..

    PS>Debian nema grub ve sve instalaci?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WMUTE: Tak jsem se dočetl, že na laserovce, která umí alespoň 600dpi jdou ty papíry tisknout. To vypadá zajímavěji.
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    ERGOSUM: nj, dík za názor. Tablety jsou jasný, ty mají velmi slušnou podporu. To tu ani řešit nechci.
    Jinak, na smart pera jsem taky dost dlouho koukal skrzeva prsty, než jsem si to vyzkoušel. I přes ten spešl papír mě to jako super výhra fakt přijde. Jak říkám, chce to zkusit. Ale to už je mimo topik... :)

    Narazil jsem na jakýsi Librescribe, ale zdá se to neaktivní.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WMUTE: Zatím mi to nepřipadá(OS7). Linux funguje s grafickým tabletem, nebo s dnes nesehnatelným Genius Pen Mouse. Řešením je i ruční scanner.
    Co jsem ovšem koukal, tak Livescribe i NEO funguje jen se speciálním papírem. Takže mi nepřipadá ani tak jako super výhra.
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    ... resp. hledám cokoliv, co bude mít support pod Linuxem.
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    Ahoj,
    máte někdo zkušenosti s digitálníma perama pod Linuxem? jako Neo N2, Livescribe atp.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: stačí:-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUDOLF: a nestaci pridat '-s -S' ?
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar,

    volám jedno API pomocí curl ze skriptu,

    while read line; do
    vec=`echo muhehe:muhehee:"$line"`
    curl -k --request GET https://nekde.cz/api/v3/neco/"$vec" >> deactivation.log 2>> deactivation-errors.log
    # wait `pidof curl
    sleep 1s
    done < $1


    ale mate mně, že to vrátí výsledek jak má ale zapisuje to i do error logu tohle - myslel jsem že to posílá moc požadavků, tak jsem zkusil wait a nakonec na blbáka sleep 1s. -- teď mi asi řeknete že je to vlastnost curl - ale dá se to nějak obejít?:

    deactivation-errors.log:
    % Total % Received % Xferd Average Speed Time Time Time Current
    Dload Upload Total Spent Left Speed
    ^M 0 0 0 0 0 0 0 0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 0^M100 676 0 676 0 0 25857 0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 660k
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    LEFTY: díky všem, dle očekávání pomohla reinstalace ovladačů grafiky pod Win, tedy nejpravděpodobnější příčina.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    P0CIN:
    ??? mohlo by bejt?

    KDE - New Plasma brings a cleaner interface on top of a new graphics stack
    https://www.kde.org/announcements/plasma5.0/
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    at googlim jak googlim tak nemuzu najit kdy vyjde stabilni release kde plasma 5? Nema nekdo tuseni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam