• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LEFTY: windows startovat v diagnostickém režimu, míto nesmyslného loga bude vypisovat zpracovávané boot položky ráobyjako linux a tak se dá zjistit, kde se to kousne.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    LEFTY: Startovat obraz Windows, nenaskoci ti ani logo nebo az potom mas black screen?
    Me se ted stalo neco podobnyho, logo ok a pak black screen a vsechno se zaseklo a odseklo az po opojeni USB tiskarny, ktera mela spatnej driver.. Kdyby ta tiskarna nebyla jedinej novej HW, kterej se zmenil, tak bych na to nikdy neprisel..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LEFTY: asi by bylo dobry rict co mas za model grafarny. kazdopadne windows je potreba podezirat jako prvni :P
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    je to longshot, ale nestává se vám, že když máte na dual bootu vedle sebe xubuntu a WIndows 7 (volba v grubu), odmítá se vám startovat obraz u windows? POdezírám driver grafiky ve WIn, ale možná je to nějaej známej nesmyslenj bug.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SATAI: tak urcite! ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: beze článek - PHP je dno a ne skoro všechno je hromada scriptů v PHP
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANYSEK: proc myslis? ja to taky nemam primo na internetu, ale za firewallem ;) ze to je hromada php - no, jako skoro vsechno.

    R3S3T: virualy a ssh nepotrebuju fakt domu, ale naopak.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: tak uloziste schovane za domacim firewallem ochranis lepe (vicestupnove), nez uloziste vystavene primo do internetu... :) Zvlast pokud k tomu chces skutecne pristupovat odkudkoliv. OwnCloud je... hezka zmet PHP scriptu a nevim, zda bych tomu az tak duveroval... :)
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    CHOROBA: to je mozna dobry akorat tak na dokumenty , ale ne pro ssh pristup , rdp a jine , pro pristup na virtualizovane servery
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    R3S3T: Dík du to zkusit
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    popravde na todle mam na serveru owncloud, jebat njaky vpn domu
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    VYHULENY_UFO: mam , ale pouzivam ji jen kdyz jsem mimo house
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    R3S3T: nemas VPN konektivitu domu na server?
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    JENDAVB: pomuze treba tohle ?
    bash - cron : how to schedule to run first Sunday of every month - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/3241086/cron-how-to-schedule-to-run-first-sunday-of-every-month
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    na vypinani a zapinani jsem si zvyknul, jelikoz mam stejne vsechno ulozeno doma na serveru , aplikace pak nemuzu pouzivat, protoze je zdroj odpojenej / nedostupnej . A kdyz s bookem nekam jedu, nepotrebuju je.
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    Jak v CRONu zapíšu první víkend v měsíci spust něco.sh
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    taky by me sralo restartovat, otevru delam, zavru a spi, uptime klidne mesic
    a domaci komp je chudak uz skoro jen pro navstevy. :(
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    R3S3T: navic mam divnej pocit, ze vyvoj compizu ustrnul.

    R3S3T: me by akorat sralo prepinani mezi prostredimi. ja potrebuju notebook uspat/probudit a pracovat bez toho, abych musel restartovat prostredi jen proto, ze jdu ke klientovi. Navic by me mrzelo, ze musim zavrit a pak znova otevrit aplikace...


    R3S3T: jo, ja uz taky nemam domaci pocitat. mam pouze notebook a ten je na praci i zabavu, ale gamesy stejne uz nehraju, tak ty zabavy si moc neuziju :P
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    od te doby co mam dock pro booka jsem stolni pocitac nezapnul, teda uz ho vlastne ani nemam
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    VYHULENY_UFO: jednoduche, uz to tak mam :) , ale uz ani nevim proc . vyhovuje mi to.
    v X201 mam SSD jen se systemem , vsechny data mam ulozeny doma na serveru
    KDE pouzivam doma (v docku) , libi se mi , vyhovuje mi , se tremi monitory je to vcelku efektni prostredi
    XFCE pouzivam , jen kdyz si beru booka do hospody nebo nekde litam po siti nebo u zakazniku . Je mene nenazrany , swizny , nepotrebuju mit zadny extra efekty , ono taky na malym displeyi to ani nevynikne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam