• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    i tak diky...ji mam jeste rozbehlou tak nejak pod woknama...dokud se i to nepodari hacknout...@:)
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    jsem ji take chtela do mobilu, ale php server na androidu sem zatim nenasla. je to vyborna aplikace...nedavno mi nesel net a ani jsem omezeni pristupu k informacim nenaznamenala...:)
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    vite nekdo, jestli je win dokuwiki compatibilni s linux dokuwiki...tahle aplikace by mela jit prekopirovat...
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    HONZAF: resolv.conf ma tohle...

    # Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
    # DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN
    nameserver 127.0.1.1
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VYHULENY_UFO: Nepravděpodobný, že by se vyplo zrovna tohle; linuxovej počítač, kterej by nepoužíval /etc/hosts , jsem za posledních 10 let neviděl jedinej, jakkoli ta možnost teoreticky existuje.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONZAF: pokud tedy /etc/resolv.conf neprepisuje bazmek typu networkmanager ci wicd.
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    VYHULENY_UFO: mam mtam tohle
    127.0.0.1 localhost
    127.0.1.1 comettribe

    # The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
    ::1 ip6-localhost ip6-loopback
    fe00::0 ip6-localnet
    ff00::0 ip6-mcastprefix
    ff02::1 ip6-allnodes
    ff02::2 ip6-allrouters
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    BERUNA: k VYHULENY_UFO: jeste zkontroluj zda v /etc/resolv.conf je napsano lookup file bind ..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ja teda nevim, mozna me nejakej guru opravi, ale localhost si clovek muze prejmenovat jak chce.. tak nejak jsem zil v domneni, ze je to vydefinovane v /etc/hosts..
    krome toho localhost bude podle meho defaultne v /etc/hosts...

    # IPv4 and IPv6 localhost aliases
    127.0.0.1	localhost
    ::1		localhost
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    mozna ji nemam nainstalovanou, protoze nevimjak se jmenuje balicek....muzete mi poradit, zda tento navod https://www.dokuwiki.org/install:ubuntu muzu pouzit k linux mint...melo by to byt take debian?
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    RATTKIN: pouzivam ji asi osm let...ale vzdy mi ji nejaky doktor (zkuseny uzivatel) zprovoznil....bezne se v nove dokuwki objevi mezi adresari adresar data (kde se shromazduji stranky, obrazky, pdf apod....a zadny se tam nenainstaloval....

    mela si je vzdy permanentne prihlasenou pod jednim uzivatelem administratorkym...a vzdy sem zacinala pojmenovanim, volbou slespon jednoho uzivatele/spravce a nasledovalo vytvoreni uvodni stranky...:/

    kdyby byl local host nastaveny nespravne a IP adresa nevyla localhostu ale nekde na internetu...tak ta uvodni stranka odkazuje tam....ale urcite sem pouzivala dokuwiki pouze doma na pocitaci bez internetu..:/

    nastavit DNS nebo localhost neumim ani prikaz...max umi najit kde je config a okopirovat text..:/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BERUNA: rozpoznávání localhostu může být nějaká DNS věc. Pokud budeš na wiki chtít mít odkazy na další wiki stránky, tak bych se na to zaměřil jako první.
    dokuwiki se taky dá provozovat bez hesla, když nezapneš ACL, zkus se podíat do conf souboru jak to máš nastavené. Dělal jsem to před 3 lety, tak už si to moc nepamatuju
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    cau, mam uzivatelsky problem zcatecnice...poradite mi prosim nekdo? snad se mi to povede trochu vysvetlit co potrebuju poradit

    mam linux mint a potrebovala bych tam rozbehnout aplikaci dokuwiki....mam nainstalovany, zprovozneny apache a localhost a nainstalovanou dokuwiki...jen local host nemuzu pojmenovat a musim zadavat do adresniho radku IP adresu localhostu....

    po instalaci na localhostu a dokuwiki se mi otevrela nejaka dokuwiki, kde je rovnou pouze moznost se prihlasit a nebo registrovat (v dokuwiki se mi za nekolik let nepodarilo rozbehat email a ani jej nepotrebuji, protoze ji mam pouze prodomaci pouziti doma na pc)...

    ...cela vyresena situace by mela vypadat tak, ze se mi po instalaci otevre uvitaci okno, pozada me o nazev dokuwiki a zvoleni administratora a hesla....pak me napise abych si vytvorila uvodni stranku...a az teprve pak to po me bude chtit nejake loginy bo registrace uzivatelu

    diky
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: HONZAF: ano, můj problém bylo vynecháníí -F pro fixed-strings tj. fgrep -f file nebo grep -F -f file -- je efektivní..
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    RUDOLF: nejsem u man. Koukni tusim na fgrep. Mam pocit ze jsem s necim podobnym take jednou bojoval..
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUDOLF: tak treba jeden BASIC-like skript... nijak zvlast jsem netestoval, mozna tam budou chyby, ale snad to napovi

    #!/usr/bin/perl -w

    my (@seznam) = ();
    open(SEZNAM,"vyexkludovat.txt") or die "nenactu seznam\n";
    while ($radek=<SEZNAM>) {
    chomp($radek);
    push(@seznam,$radek);
    }
    close(SEZNAM);

    open(BORDEL,"justdomains.txt") or die "nenactu bordel\n";
    while ($radek=<BORDEL>) {
    chomp($radek);
    $nalezen=0;
    foreach $prvek (@seznam) {
    if ($radek=~/^$prvek$/) {
    $nalezen=1;
    last;
    }
    }
    if (! $nalezen) {
    print "$radek\n";
    }
    }

    close(BORDEL);
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    potřebuju vytáhnou řetězce, které nejsou v souboru vyexkludovat.txt a tohle mi běží už pár hodin, asi tuším co dělám špatně, ale jak to udělám líp?

    grep -v -f vyexkludovat.txt justdomains.txt > exclude.txt

    justdomains.txt má ~40MB a 2264771 řádků
    vyexkludovat.txt má 8869 řádků s doménama..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    DANIELSOFT: Minimalne na R320 s UEFI bez problemu. Baliky jsou - rozdeleny (grub-pc/grub-efi), zadnych psich kusu nebylo treba.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    neni tam nejaky UEFI nebo nejaka takova potvora? nemam s tim zkusenosti ale mozna by to mohlo vadit klasickymu grubu. nebo s tim Debian uz umi pracovat bez problemu?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    VLASTIS: V ramci te instalace, urcite bude polozka na jakej device chces ten grub dat, zkus jinou volbu nez ted davas - protoze failuje. Jinak pouzivas lokalni nebo sitovy disky, jakej filesystem - ext4? Instalujes vsechno na jeden oddil, nebo pouzivas ruzny oddily pro ruzny casti filesystemu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam