ZZGERO: kernel rozhodne neni jeden. nebo presneji - porad je to kernel, ale ma ruzne verze (jako temer kazdy software - 3.1, 3.2, 3.3 atakdale). kazda distribuce vychazi z jine verze a doplnuje ji o vlastni patche. ne kazdy si je vytvari sam, spis maji cloveka, ktery vybira, co uzna za vhodne, a sklada to vsechno dohromady jako puzzle. treba u RedHatu maji system, kdy v jednotlivych verzich RHEL zustavaji na zakladni verzi kernelu (treba 2.6.18 u RHEL 5) a tu doplnuji klidne stovkami patchu a tak kernel udrzuji aktualni.
Linux rozhodne neni psany pouze v C. je otazkou, jestli myslis pouze kernel nebo distribuci, kazdopadne kernel je psany v C-cku, plus par kousku kodu v assembleru. zbytek distribuci je napsany snad v cemkoliv, co si clovek muze predstavit.
viry v Linuxu existuji, ale neni jich mnoho. vzhledem k tomu, ze Linux se pouziva v naproste vetsine pripadu na serverech, maji to viry dost tezke se sirenim. pro tech par desetin procenta nasazeni na desktopu se proste psat viry nevyplati... nehlede na to, ze clovek, co si da Linux na desktop, asi nebude uplny BFU (neboli dalsi minus pro viry). spis je potreba davat si pozor na cervy - neco, co vyuziva vzdalene zneuzitelnou chybu, prochazi to naslepo site a zkousi, jestli se netrefi. takze pouzivat firewall a aktualizovat.