• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    LACIF
    LACIF --- ---
    Tak ted bych se nejradsi smazal, ale necham to tu, at se muze kazdej pobavit, jakej jsem IDIOT!

    HW switch tam samozrejme je, ale kapanek jinde nez CHOROBA:
    Right side view - ThinkPad T430, T430i - Lenovo Support (US)
    http://support.lenovo.com/us/en/documents/pd025182
    CHOROBA - diky za pomoc a nakopnuti..
    LACIF
    LACIF --- ---
    LACIF: drivery jsem stahnul, ale netusim, jak je nainstalovat (kurva dvojlik nefunguje:-D)
    CHOROBA: na mym neni
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hw vypinac je vpravo na kraji laptopu v predni casti, vedle napisu Thinkpad.
    teda aspon na tom, ze kteryho todle pisu.
    LACIF
    LACIF --- ---
    CHOROBA: (Lenovo t-430)HW vypinac neexistuje. Jen funkcni klavesa fn+F5, ktera nic nedela. Pravy mysitko mi ukaze checkbox "POVOLIT WIFI", kterej je sedivej a unclickable..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zkusil bych hledat hw vypinac wifi.
    jinak obcas kliknuti pravou mysi na tu ikonu taky pomuze. treba ja tam mam "enable wifi"
    LACIF
    LACIF --- ---
    LACIF: a predpokladam, ze teda ted ze stranek intelu stahnu drivery.. jenze nevim, jak je nainstalovat... PLS HELP;)
    LACIF
    LACIF --- ---
    LACIF: jo a po prikazu LSPCI mi vyjede toto
    "network controller intel corporation centrino advanced-n 6205 (Tylor Peak)"
    LACIF
    LACIF --- ---
    Prosimvas moc prosim, poradte mio nekdo..

    Celej zivot jsem se uspesne branil linuxu.. Tohle pondeli jsem nastoupil do novyho worku a dostal jsem redhat enterprise 6.6.. Jsem z toho uplne jelen..
    Kazdopadne potrebuju uplne nutne rozchodit wifi..
    Ale v pravym dolnim rohu mi to pise (po kliknuti na ikonku dvou compu v oznamovaci oblasti), ze "bezdratova sit je zakazana"

    Vubec nevim, co s tim.. Samozrejme jsem prvne zkousel googlit, ale to, co jsem nasel, mi nic nerika...

    (Doplnim, ze ten comp je ted zcela offline, protoze dratovy pripojeni tady nemam..

    Predem diky za jakoukoliv rady/instrukci/navod!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUTHAN: Zatim "jenom" pribalujou breberky k oblibenym instalatorum pro Windows - ted aktualne zacali jeste s divnoforky - ale neduveryhodny v tomhle, neduveryhodny vsude.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RUTHAN: tak si nainstaluj windows a budes mit presne to co chces. Neco si nainstalujes ono to nejak funguje a kdyz se neco pokazi, tak neco stahnes a ono se to nejak opravi. bmw. jakej je ten windowsi freeware s krasnym xichtem, co ti opravi bootloader?

    a ad sourceforge - asi moc nectes, vid?
    SourceForge má problém: VLC, GIMP, NotePad++ a další - Root.cz
    http://www.root.cz/clanky/sourceforge-ma-problem-vlc-gimp-notepad-a-dalsi/
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DELVIT: S timhle pristupem, by ale naopak mohl skoncit v klasickem linuxovem pekle, si ten OS napsat sam.
    Tohle je vec filosofie, ja zastavam nazor, ze clovek by se mel venovat tem aplikacim, ktery jsou jeho core business, hoby.. a ne ztracet cas ve vrtani v OS, timhle at se bavi admini, v tohle je neschopnost linux komunity, pripravit nad grubem, jednoduchy GUI klikadlo ke sprave grubu v ramci defaultniho instalacniho disku.

    PISKVOR: Mas k tomuhle nejaky info, zrovna u sourceforge jsem na nejaky spyware nenarazil, v tohle pripade by museli neco injectovat do isa, ktery postykuje autor, coz je komerci firmy, to si myslim nedovolej, to by se dalo snad checknout pres checksum.
    PUPU
    PUPU --- ---
    LUDO: jeste bych doporucoval nastavit policy pro vsechny chainy na ACCEPT. osobne jsem to sveho casu na RHEL delal radeji pres '/etc/init.d/iptables stop'
    LUDO
    LUDO --- ---
    ZZGERO: sudo iptables --flush

    Prikaz vymaze vsetky pravidla.
    Ako uz bolo spomenute, gufw je len graficky frontend k iptables, co je nativny firewall ktory bezi zaroven so systemom.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ZZGERO: mozna je lepsi si dycky precist o cem ta vec je a co dela a jak funguje. Dat reject je uplne genialni napad.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZZGERO: To GUI jenom *meni* nastaveni iptables. Tady postup k resetu na defaultni stav: http://serverfault.com/a/497448
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    PUNKREASS: hmmm, tak to sem si nabehl jako svine tvl.
    nainstaloval sem to - sudo apt-get install gufw
    spustil sem to pres terminal sudo gufw
    chvilku sem si s tim hral - zakazal sem veskerou komunikaci - reject
    pak sem chtel nastavit pravidla, ale jelikoz sem byl linej, tak sem si rekl, ze to udelam pozdeji, takze sem zadny pravidlo nenastavil a chtel vypnout aplikaci - sel do terminalu kde sem to vyvolal a Ctr + C sem to chtel vypnout, to se nepodarilo, tak se GUI vypnul rucne, s tim, ze po vypnuti firewallu by firewall se mel deaktivovat
    nestalo se tak. firewall porad byl zapnutej.
    tak se to resrtoval. firewall porad zaply
    tak se to odnistaloval - sudo apt-get remove gufw
    firewall porad blokuje veskerou komunikaci
    restart - porad stejne
    prepnuti se na root - porad firewall jede...

    CO TO JE ZA SRACE ??? respektive jak se toho zbavit?? nekdo nejakej napad pls..dik!
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    nekdo nejakej tip na dobrej GUI firewall pro distribuce odvozene od Debiana ? dik
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DELVIT: No a právě proto, když porovnáváš původní a změněné soubory a najdeš instrukci
    "seznam manželku s milenkou a vše pošli na facebug" ... :-)
    Ostatně nic nebrání upravit si výsledek podle svého.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: Aha, tak to jsme si skutečně nerozumněli. Porovnávání funční vs. nefunkční je velmi efektnivní postup.

    Tento postup samozřejmě dává smysl. Otázkou je pokud ta utilka mění jenom to co měnit má a nemění třeba soubory na disku k nějakému jinému účelu, což člověku který to zrovna nehledá či nečeká může utéct.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam