• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SATAI
    SATAI --- ---
    LACIF: Mozna zacit nejakym zbeznym studiem zakladu Unixu? Za mych mladych let byl dobry trebas Jemny uvod do Unixu, ale predpokladam, ze ti tu dnekdo doporuci neco aktualne dostupneho.
    LACIF
    LACIF --- ---
    DANIELSOFT: jup, diky za pomoc..

    bohuzel to ma stejne takovy zavislosti, ktery jsou pro me nemozny splnit;)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LACIF: nespustis ani kdyz tomu nastavis bit spustitelnosti? (chmod +x jmeno_souboru)
    LACIF
    LACIF --- ---
    Ahoj, dalsi otazka hehe:-)

    Znate nejakej web, kde by byly pro REDHAT portable apps?

    Treba VLC by se hodilo. Nasel jsem nejaky pro Fedoru, ale je to .run a to nespustim...
    LACIF
    LACIF --- ---
    MINGHAO:
    ZZGERO:

    GNOME 2.2.něco
    alt+f1 jasne, ale to mi to spusti tam, kde mam kurzor.. Me jde i o to, aby mi vyskocil panel z autohideu..
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    LACIF: ja v GNOME pouzivam Alt+F1 ...
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    LACIF: Fakt, jaký desktop environment používáš? Bez toho se, zrovna v tomto případě, opravdu blbě radí. Třeba v Mint MATE není problém nastavit si tlačítko "start" na zapnutí menu, ale KDE mi vždycky dovolovalo "start" používat jen v kombinaci s nějakou jinou klávesou, takže jsem si menu spouštěl třeba zkratkou "start"+x například. Často se tomu "start" tlačítku říká Meta, nebo Super.
    LACIF
    LACIF --- ---
    CHOROBA: a lze tam teda pridat vlastni, ale to bych potreboval command pro ten applet na panelu, kterej nevim:-/..?
    LACIF
    LACIF --- ---
    CHOROBA: jup, jasne, ale nemam tam tuhle volbu
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    u me se to v preferences menuje Keyboard Shortcuts
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    LACIF: GNOME, KDE, XFCE nebo jaké GUI používáš? Pokud se nemýlím, tak všude je to lehce jinak...
    LACIF
    LACIF --- ---
    Ahoj opet:-)

    Linux me pomalu zacina bavit, protoze uz ho mam celkem user friendly vytunenej:-)

    Ale potreboval bych poradit, zda a kde nastavit, aby mi fungovala windows klavesa jako ve windows - to znamena, ze kdyz ji stisknu, aby se mi otevrela "pocitac" na panelu...?


    THX4ANSWR
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HONCKA: se bez zeptat do widliho klubu ne?

    dd if=/dev/sda of=/home/kikot/imageflasky.img BS=4M conv=noerror
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mam takovej specifickej problem, zakaznikovi sletel EXT3 filesystem na CF karte ve firewallu Cyberoam CR15i, v R studio normalne soubory vidim, ale neumi to obnovit a opravit jako filesystem, pripadne ulozit jako image, existuje nejaka utilita, pokud mozno pod woknama, ktera by to umela?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Let me google that for you
    http://lmgtfy.com/?q=aplikace+redhat+lok%C3%A1ln%C3%AD+instalace
    Já tedy dlouho RH neviděl, ale zkusil bych na stažený balíček kliknout pravým myšítkem a hledat volbu instalovat nebo podobnou.
    Když budeš chtít v budoucnu program aktualizovat, je lepší přidat projekt jako zdroj.
    Princip balíčku je přibližně ten, že jde o archiv který obsahuje i cesty kam co rozbalit (je toho víc, ale pro začátek)
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    LACIF: jinak jestli si docela novacek v linuxu, doporucil bych ti kurz Uvod do linuxu - je to udelany od kluku z Linux Foundation (to je team lidi kolem Linuse) a tam ti vysvetli vsechny od zakladu a docela detailne.
    najdes to tady: https://www.edx.org/course
    a jmenuje se to Intoduction of Linux
    enjoy
    LUDO
    LUDO --- ---
    LACIF: pokial este neovladas ani navigaciu v suborovom systeme tak si najdi nejaky navod, na to som uz moc lenivy :D

    najcastejsie nieco jak
    yum localinstall /home/menouzivatela/downloads/megabalik.rpm
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LACIF: jestli mas RHEL 6, tak VLC je dostupny v rpmfusion repository: http://rpmfusion.org/
    LUDO: ja tam vidim jenom yum install, localinstall je neco jinyho.
    LACIF
    LACIF --- ---
    LUDO: AQUARIUS: Ten local je asi to, co me zajima:-) Tam musim nejak uvest prece cestu k tomu stahnutemu, ne?
    Jakoze "yum locallinstall downloads vlc"?? hehe, to asi ne, co?:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam