• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    SUK
    SUK --- ---
    CROME: Clovece, ze ty jsi delal neco, cemu nerozumis a cely jsi to rozbil? :))

    Co vypise tohle?

    fdisk -l /dev/sd*
    CROME
    CROME --- ---
    Ahoj,

    Jsem zoufalej na notebooku Acer jsem byl pozadan o dual boot s linuxem Mint a puvodnima win 8, bohuzel se me podarilo nejak rozborit partition s win systemem a ted nelze ani obnovit do tovarniho nastaveni za pomoci OEM recovery partition na tom disku. Hlasi to "počitač se nedá obnovit do továrního nastavení. Chybí požadovaný oddíl jednotky". Je nejakej zpusob jak ten "oddil jednotky" privest zpet k zivotu.

    Neresil to nekdo z vas please?

    Jsem naprosto zoufalej, nikdy se me nic takovyho nestalo, stravil jsem nad tim skoro celou noc a trham si vlasy a mlatim hlavou do zdi, pac to delam pro kamosku :(((

    Mint samozrejme funguje jak ma, nicmene ona potrebuje i win kvuliva praci :(
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    SATAI: SUK: PISKVOR: Díky, bylo to tak.. Vtipný bylo, že mi ani awk nechtěl s -F " " odpověď rozdělit, ale ten cut běží.
    TRISTANNA
    TRISTANNA --- ---
    Přátelé mám Linux Mint 15 Olivia a chtěla bych upgradnout na vyšší verzi. Vůbec Linuxu nerozumím, půlka věcí mi tu nefunguje, protože se mi nějak nechtějí stahovat balíky.

    Nemohl byste někdo ke mně přijít a (Praha 1, centrum) a pomoci mi s tím? Pro Linuxáře je to práce na 30 minut. Jako odměna láhev Morgana nebo čokoláda nebo něco takového podle přání. Díky :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SUK: Tak. Response string nemá stroje co zajímat, relevantní je výhradně response code (viz RFC2616).
    SUK
    SUK --- ---
    RUDOLF: Nezapomen, ze HTTP hlavicky jsou ukoncovany sekvenci \r\n. Doporucuju si pustit tohle:
    curl -s -D - http://google.com -o /dev/null | head -n 1 | hexdump -C

    Hned je videt, ze to konci 0d 0a (\r\n). Osobne bych doporucoval hlavicku "rozparsovat" cutem
    curl | cut -f 2 -d " "
    a dostanes jenom cislo
    SATAI
    SATAI --- ---
    RUDOLF: nemas tam nekde nejake whitechary? zkus to prvni echo dat s
    echo this is response variable \"$response\"
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Mám problém s expanzí při string evaluation ve skriptu s if.. mohl bych to udělat jinak, ale vlastně mně zajímá v čem je problém.

    #/bin/bash

    while read line; do
    response="$(curl -s -D - http://192.168.131.17:8080/search/i.jsp?pid=$line -o /dev/null |head -n 1)"
    echo this is the response variable: $response

    # if [ "$response" = "HTTP/1.1 200 OK" ]; then

    if [[ "$response" == "HTTP/1.1 302 Moved Temporarily" ]]; then
    echo "$response" is same
    else
    echo "$response" is not same
    fi
    done < $1

    neco-nekde-test1:~/brrrr # ./check_uuid.sh uuid.totest
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Abych upřesnil Catia v souvislosti s Linuxem vypadá nadějně.
    Jinak ji znám a měl jsem v ruce na Solarisu a také se mi líbí. :-)
    SolidWorks docela ujde. Ještě sice řešíš jak nakreslit, co jsi vymyslel a ledacos není optimální, ale žít se s tím dá.
    Domů na hraní něco mám a když nainstaluji Widle, tak i demo Microstation. A co zaplatí zaměstnavatel je jiná pohádka.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: Catia je už dlouhou dobu jediný standard v automotive a letectví ;-) kam se na ní hrabe Inventor... jenom ta licence je taky trochu jinde...

    A pokud tě zajímá i dobrej CAD pro widle, tak se koukni na SolidWorks.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GUDRUN: Zálohy= hlavně
    /home
    rozdělené nepřipojené disky na kterých může něco být
    pošta, záložky, hesla a přihlašovací údaje k webum a wifi
    písma
    unikátní programy a pluginy, resp. nejlépe jejich instalační balíčky, nebo archiv
    specifické ovladače

    OS a běžné programy distribucí snadno nainstaluješ znovu aktuální.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DELVIT: Tak s tou medusou se kreslit dá, Catia vypadá nadějně, no a pod dobře udělaným a někým zaplaceným CADem se snesou i Widle.
    Ale stejně si neodpustím, vždy když koukám co je u Microstation/Bentley nového poznamenat, že ten Linux by se mi líbil. ;-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GILHAD: pro znacnou unavu jsem to odlozila na pristi volnej vecer, dekuju
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: njn to je pak těžký život. MicroStation behal pod linuxem někdy v dřevních dobách a v dohledné době pod linuxem běhat nebude. Samo proti AutoCadu je to jiná liga. Holt musíš ve virtuálkách jedině. Já jsem dělal v CAD-like jenom na škole a upřímě jsem rád, že už s tím nemám nic společného. (Jeden stavař mě říkal, že AutoCad skočil po verzi 14, pak jsou to jenom omalovánky.)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GUDRUN: POokud uz jsi se zalohovanim neskoncila, tak jen pripomenu Midnight Commander - mc - ve kterym se da celkem rychle prolezt adresarema a zorientovat se v obsahu a pomoci F3 vetsinu veci nejak zobrazi, nebo popise (a kdyz po F3 das F8, resp. i F4, tak zobrazi detailne, po bytech bez interpretace) - jenze na to uz jsi stejne urcite prisla, pokud sis rovnou nevzpomela :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DELVIT: A to si vezmi, že já jsem namlsaný z MicroStation, Když jsem pak dostal do ruky tolik vychvalovaný AutoCAD, tak jsem si pomyslel něco o masochistech, kteří v něm dělají. Nezdá se ovšem, že bude v dohledné době běhat pod Linuxem :-(
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ISTEVE: můj kamarád CADař používal Bricscad a QCAD. QCAD si koupil jako levnější varianta AutoCADu. Říkal, že to nedostatky má, ale používat se to také dá.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Díky za tip, vypadá to fakt dobře
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ISTEVE: Medusa není špatná.
    ISTEVE
    ISTEVE --- ---
    Chtel bych se zeptat, mate nekdo osobni zkusenost s CADem pod Linuxem? Hledam neco ve stylu Inventor, tzn. parametricky modelovani. Zatim nejblizsi co jsem vyzkousel je FreeCAD, kterej neni zlej, ale i na relativne trivialni tvary potrebuju zacit pouzivat Python... a to je precijen spatna vizitka pro jeho UI.

    Abych upresnil, nehledam "List of lists of Linux CAD systems", jde mi o konkretni zkusenosti :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SUK:
    Error! Invalid number of arguments passed.
    Usage: add module / module-version or
    add -m module / module-version or
    add -m module / -v module-version

    module a module-version jsou vždy v hranatých závorkách
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam