• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    SATAI, MRDAC_BEDEN, CHOROBA: Vyzkousim, diky.
    SATAI
    SATAI --- ---
    GUMBA: nevim co presne potrebujes, ale potencialne muzes trebas dal pouzivat svoje distro a buildit v kontejneru, nemusis se nutne fixovat na novou instalaci
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Potreboval bych poradit vhodnou linuxovou distribuci, kde by sly snadno instalovat (napr. pres get-apt, yum, apod.) novejsi verze C++ compileru (C++14) a pythonu (>= 2.7) a par dalsich navaznych knihoven jako je Boost (potrebuji nainstalovat TRIQS, ktery ma tyhle requirements - https://triqs.ipht.cnrs.fr/1.x/installation/requirements.html#requirements ). Mam CentOS 6.7, kde to v beznych repository neni (g++ napr. jen do tusim 4.4.neco, python 2.6.neco), takze jsem se to pokousel instalovat tak poruznu, napr. g++ 4.9.1 pres devtoolset-3-gcc-c++ z centos-release-scl-rh, pythoni veci pres minicondu, dalsi cast veci jsem kompiloval ze src atd. Nakonec jsem se po mnohych peripetiich sice uspesne prosel cmake, ale make install uz se nepovedl - nejspise mi tam zustaly paralelne ruzne verze pythonu (altinstall ani virtualenv jsem bohuzel nezvladl), vyrobil jsem si nejake kolize s puvodnimi Intel MKL/BLAS knihovnami a dalsich veci, proste zrejme jsem si udelal v distribuci pekny bordel.
    Premyslel jsem tedy o CentOS 7.* nebo Scientific, kde bych spoustu veci snad nemusel takhle patlat (protoze to jak vidno neumim), ale nechci to naslepo zkouset; a taky treba existuje neco vhodnejsiho. Nebo mi mozna vysvetlite, ze jina distribuce to nezlepsi a ze se tim fakt musim nejak prokousat ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: asi moc výkonej systém, undeflow u unsignu ? :-D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tyvle co to je za cislo? ;)))
    PUPU
    PUPU --- ---
    PISKVOR: takhle to dopadlo, kdyz jsem dal swapoff -a. rekl bych, ze to vzalo nejaky ten bajtik navic...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: A ten swap tam je přimontovanej, nebo ne?
    PUPU
    PUPU --- ---
    top - 19:17:58 up 6 days, 8:34, 3 users, load average: 0.98, 1.60, 2.41
    Tasks: 1600 total, 3 running, 1597 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
    Cpu(s): 0.5%us, 1.0%sy, 0.0%ni, 98.5%id, 0.0%wa, 0.0%hi, 0.0%si, 0.0%st
    Mem: 264402028k total, 65450272k used, 198951756k free, 8420k buffers
    Swap: 0k total, 18446744073709551560k used, 56k free, 1626004k cached

    otazka za dva bludistaky - co je tu divne? ;-)
    KECAM
    KECAM --- ---
    BEAUFORT: aha, rozumim, ze ty torovske adresy jsou bloknute, takze asi ani neni mozne verit tomu co pripadne stahnes:-/
    mozna zkusit nejakou proxy? v nastaveni browseru, pripadne toru by to melo byt prave pro tyto pripady.
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    Cemu nerozumim je to, ze v nastaveni TOR browseru mam " necheckovat updaty" ale kdyz spustim browser tak to porad chce stahovat update a pak to skonci na tom ze se to nedokaze pripojit ( coz je zrejme proto ze TOR adresy sou tady blokvany )
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    MUXX: dikes za linky, bohuzel tyto VPN servises jsou placene .V Cine se da dokonce koupit router kterej je zprostredkovava vpn connection. ( je to oficialne ilegalni a pritom je to na Taobao za par stovek )
    MUXX
    MUXX --- ---
    The Best VPN For China (Updated January 2016) - GreyCoder
    https://greycoder.com/best-vpn-china/
    My Experience With the Great Firewall of China - Zorinaq
    http://blog.zorinaq.com/?e=81
    pry nejlepsi v cine jsou asijske vpn, konkretne expressvpn. nemam zkusenost, jenom jsem narazil na zminene zajimave blogy
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    KECAM: bohuzel ta stranka se mi bez VPNka neotevira a jak sem na to koukal, tak pouzivat jejich VPN znamena pripojit se pres web? (nevim jestli sem to dobre pochopil)
    Kazdopadne jsem zkusil v Ubuntu 15 a tam Tor browser nejede:-(. Naskoci Downloading Update check s naslednym Error starting download " Are you connected to internet? " , samo ze jsem. ....:-( . Ostatne v recenzich pisou lidi ze to nefunguje
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    KECAM: dikes, tak asi pred rokem sem ten TOR zkousel, neslapalo to :-( a jak sem tenkrat googlil, tak sem zjistil ze jsem nebyl jedinej , kdo to nemohl rozchodit. Ale zkusim zas, dikes!
    KECAM
    KECAM --- ---
    BEAUFORT: nevim jak hluboko v minulosti je kdysi, ale ja nikdy problem nemel.

    kazdopadne v cine ti jen vpn stacit nemusi a toto je temer "made for china" a hojne vyuzivano.

    Fast VPN provider - USA/UK/EU VPN nodes on PPTP, OpenVPN and SSH proxy
    https://www.torvpn.com/en/vpn
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak to asi zacni "how to XXX vpn in ubuntu" na google :)))
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    dikes za tipy. Na win sem spoustel FreeGate , free VPNko. Kdysi jsem zkousel neco podobnyho pod Ubuntu, ale neslo mi to rozchodit. Po nekolika dennim googleni a procitani ruznych chytrych webu sem to vzdal. Ted sem si nenavratne rozes*** Windousy tak nez to preindstaluju tak premejslim ze zas zkusim chvily Lnx ( stahnul sem Ubuntu 14.04.3 ), proto sem chtel zjistit jestli se na tema VPN neco zlepsilo.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: aha. tak to nemohu slouzit, pouzivam pouze vlastni zdroje ;-)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    se asi spis pta, od jakyho providera si poridit vpn sluzbu.
    PUPU
    PUPU --- ---
    BEAUFORT: klasicky Linuxovy klient je 'vpnc', jestli mas nekde tady k dispozici nejake Cisco s VPN, melo by to fungovat. je i integrovany do NetworkManagera.
    KECAM
    KECAM --- ---
    BEAUFORT: zkus torproject.org/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam