• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    SATAI, MRDAC_BEDEN, CHOROBA: Vyzkousim, diky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GUMBA: kontajner/virtual a v nem neco posledniho
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    GUMBA: Debian Sid je distribuce v ktere jsou testovany nejnovejsi verze. Vyhoda: cerstvy software. Nevyhoda: obcas se neco rozbije. Osobne jsem pouzival jako hlavni OS a da se to, ale obcas se po aktualizaci neco rozbilo tak, ze to treba par dni nefungovalo, nez vysla oprava. Pro tebe bych doporucoval instalaci do virtualu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    GUMBA: nevim co presne potrebujes, ale potencialne muzes trebas dal pouzivat svoje distro a buildit v kontejneru, nemusis se nutne fixovat na novou instalaci
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Potreboval bych poradit vhodnou linuxovou distribuci, kde by sly snadno instalovat (napr. pres get-apt, yum, apod.) novejsi verze C++ compileru (C++14) a pythonu (>= 2.7) a par dalsich navaznych knihoven jako je Boost (potrebuji nainstalovat TRIQS, ktery ma tyhle requirements - https://triqs.ipht.cnrs.fr/1.x/installation/requirements.html#requirements ). Mam CentOS 6.7, kde to v beznych repository neni (g++ napr. jen do tusim 4.4.neco, python 2.6.neco), takze jsem se to pokousel instalovat tak poruznu, napr. g++ 4.9.1 pres devtoolset-3-gcc-c++ z centos-release-scl-rh, pythoni veci pres minicondu, dalsi cast veci jsem kompiloval ze src atd. Nakonec jsem se po mnohych peripetiich sice uspesne prosel cmake, ale make install uz se nepovedl - nejspise mi tam zustaly paralelne ruzne verze pythonu (altinstall ani virtualenv jsem bohuzel nezvladl), vyrobil jsem si nejake kolize s puvodnimi Intel MKL/BLAS knihovnami a dalsich veci, proste zrejme jsem si udelal v distribuci pekny bordel.
    Premyslel jsem tedy o CentOS 7.* nebo Scientific, kde bych spoustu veci snad nemusel takhle patlat (protoze to jak vidno neumim), ale nechci to naslepo zkouset; a taky treba existuje neco vhodnejsiho. Nebo mi mozna vysvetlite, ze jina distribuce to nezlepsi a ze se tim fakt musim nejak prokousat ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: asi moc výkonej systém, undeflow u unsignu ? :-D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tyvle co to je za cislo? ;)))
    PUPU
    PUPU --- ---
    PISKVOR: takhle to dopadlo, kdyz jsem dal swapoff -a. rekl bych, ze to vzalo nejaky ten bajtik navic...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: A ten swap tam je přimontovanej, nebo ne?
    PUPU
    PUPU --- ---
    top - 19:17:58 up 6 days, 8:34, 3 users, load average: 0.98, 1.60, 2.41
    Tasks: 1600 total, 3 running, 1597 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
    Cpu(s): 0.5%us, 1.0%sy, 0.0%ni, 98.5%id, 0.0%wa, 0.0%hi, 0.0%si, 0.0%st
    Mem: 264402028k total, 65450272k used, 198951756k free, 8420k buffers
    Swap: 0k total, 18446744073709551560k used, 56k free, 1626004k cached

    otazka za dva bludistaky - co je tu divne? ;-)
    KECAM
    KECAM --- ---
    BEAUFORT: aha, rozumim, ze ty torovske adresy jsou bloknute, takze asi ani neni mozne verit tomu co pripadne stahnes:-/
    mozna zkusit nejakou proxy? v nastaveni browseru, pripadne toru by to melo byt prave pro tyto pripady.
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    Cemu nerozumim je to, ze v nastaveni TOR browseru mam " necheckovat updaty" ale kdyz spustim browser tak to porad chce stahovat update a pak to skonci na tom ze se to nedokaze pripojit ( coz je zrejme proto ze TOR adresy sou tady blokvany )
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    MUXX: dikes za linky, bohuzel tyto VPN servises jsou placene .V Cine se da dokonce koupit router kterej je zprostredkovava vpn connection. ( je to oficialne ilegalni a pritom je to na Taobao za par stovek )
    MUXX
    MUXX --- ---
    The Best VPN For China (Updated January 2016) - GreyCoder
    https://greycoder.com/best-vpn-china/
    My Experience With the Great Firewall of China - Zorinaq
    http://blog.zorinaq.com/?e=81
    pry nejlepsi v cine jsou asijske vpn, konkretne expressvpn. nemam zkusenost, jenom jsem narazil na zminene zajimave blogy
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    KECAM: bohuzel ta stranka se mi bez VPNka neotevira a jak sem na to koukal, tak pouzivat jejich VPN znamena pripojit se pres web? (nevim jestli sem to dobre pochopil)
    Kazdopadne jsem zkusil v Ubuntu 15 a tam Tor browser nejede:-(. Naskoci Downloading Update check s naslednym Error starting download " Are you connected to internet? " , samo ze jsem. ....:-( . Ostatne v recenzich pisou lidi ze to nefunguje
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    KECAM: dikes, tak asi pred rokem sem ten TOR zkousel, neslapalo to :-( a jak sem tenkrat googlil, tak sem zjistil ze jsem nebyl jedinej , kdo to nemohl rozchodit. Ale zkusim zas, dikes!
    KECAM
    KECAM --- ---
    BEAUFORT: nevim jak hluboko v minulosti je kdysi, ale ja nikdy problem nemel.

    kazdopadne v cine ti jen vpn stacit nemusi a toto je temer "made for china" a hojne vyuzivano.

    Fast VPN provider - USA/UK/EU VPN nodes on PPTP, OpenVPN and SSH proxy
    https://www.torvpn.com/en/vpn
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak to asi zacni "how to XXX vpn in ubuntu" na google :)))
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    dikes za tipy. Na win sem spoustel FreeGate , free VPNko. Kdysi jsem zkousel neco podobnyho pod Ubuntu, ale neslo mi to rozchodit. Po nekolika dennim googleni a procitani ruznych chytrych webu sem to vzdal. Ted sem si nenavratne rozes*** Windousy tak nez to preindstaluju tak premejslim ze zas zkusim chvily Lnx ( stahnul sem Ubuntu 14.04.3 ), proto sem chtel zjistit jestli se na tema VPN neco zlepsilo.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: aha. tak to nemohu slouzit, pouzivam pouze vlastni zdroje ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam