• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    ERGOSUM: Spatny soubor na YT? Co to konkretne znamena? Dela mi to asi tak u 80% videi :(
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SUK: špatný soubor na YT. skus s

    Pink Floyd - The Dark Side of the Moon - Breathe (FLAC)
    https://www.youtube.com/watch?v=fZ_YAK0NSX0&list=PLjw9pdSQ4sqsBHfKZH2gT3SgzBANZ0ltP&index=2
    SUK
    SUK --- ---
    Zdar, strasne zacatecnicky problem :D

    mpd&mpc, youtube-dl - a chci si poustet zvuk z videi na YT. Pouziju napriklad toto: youtube-dl -f251 -g --prefer-insecure 'https://www.youtube.com/watch?v=hM9V14hiSZ0&list=PLjw9pdSQ4sqsBHfKZH2gT3SgzBANZ0ltP' | xargs -n1 mpc add

    Ale je problem, ze mpd to nedokaze prehrat, ozve se jenom bordel :( Zkousel jsem na formaty 251, 171. Funguje to nekomu? Donedavna mi to frcelo dobre (171 urcite). Lze do MPD pridat i nejaky "kodek" (hlavne ten "de")? Konkretne tento format(vypsatelne pomoci youtube-dl -F $URL_VIDEA)?
    251 webm audio only DASH audio 135k , opus @160k, 1.00MiB

    Diky za pripadny tip (i kdyz mam tuseni, ze jsem spis dal radu ostatnim a mi nikdo nepomuze, jak je zvykem u mych nezvyklych dotazu :D )
    SATAI
    SATAI --- ---
    Ono taky neni od veci si uvedomit, ze trebas v Ubutnu cele Universe oficialne neni podporovane.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KECAM: hlavne se podivej na topic (Linux pro zacatecniky)... o tom to je ;) Zacatecnikovi nebudu doporucovat, aby si kompiloval rucne kernel, zacatecnikovi zasadne doporucim, aby se spolehnul na distribuci...
    KECAM
    KECAM --- ---
    DANYSEK: asi si blbe rozumime co povazujeme za update. ja chapu i fix( v tvem pripade aktualizace?) jako update.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KECAM: nechapu, co presne tim chces rict. V ramci distribuci se dnes bezne pouzivaji long-term support kernely - ktere bezpecnostni aktualizave dostavaji, a i v pripade "zdanlive starych" verzi kernelu (a nejen jeho, tyka se to prakticky vsech balicku v distribucich) je reseno backportovani bezpecnostnich oprav - a to casto i v pripade, kdy uz to upstream ani neresi...
    Ve skutecnosti novy kod (nove featury) naopak teoreticky oteviraji nove potencialni vektory utoku. Jestli si myslis, ze kazda novinka v kernelu (a nejen v nem) je z pohledu bezpecnosti a moznych zranitelnosti proverena, tak se seredne mylis ;-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PISKVOR: zacatecnik to fakt nepotrebuje - maximalne, ma-li nejaky hodne novy a specificky hardware. Na drtivou vetsinu beznych use-case staci distribucni kernely....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Jak často já updatuju kernel? ... Nevím, a přesto to funguje.
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: jestli máš distro, co to po tobě chce, tak máš asi nevhodné distro
    SUK
    SUK --- ---
    BOBXAN: Dej mi IP a mozna se nebudu muset hnout z domova a ty nic platit ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jako jakej ma smysl updatovat na mym laptopu kernel kazdej tejden? teda krom toho, ze to nekoho bavi.
    KECAM
    KECAM --- ---
    CORWEX: ja bych updatoval. pokud by byly probkemy tak bych presel na jiny desktop/distribuci.
    BOBXAN
    BOBXAN --- ---
    Sorry za spam, ale potrebuji pomoct..

    Nabizim brigadku pro sikovneho linuxoveho uzivatele. Potrebuji zkompilovat a rozchodit jeden programek na Ubuntu.

    Predtim je potreba tez rozbehat jedno hw zarizeni, ktere onen sw pouziva. Zdrojaky i step by step navod mam,ale nejsem linux user a dost na to specham. Cas odhaduji max na jedno odpoledne.
    Odmena dle dohody, po predani konkretnich informaci a vaseho odhadu potrebneho casu. 1000 kc za ukon neni problem. (udajne to lze zvladnout za 1/2 - 3 hod :)

    dik
    SATAI
    SATAI --- ---
    CORWEX: updatovat všechno

    Ale on Mint ani nepublikuje seznamy chyb a oprav..
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    KECAM: Ukradli taky uživ. jména a (zašifrovaná) hesla k foru (z článku mi to přijde nejasné, ale to může být tím, že jsem laik).

    Související otázka: na Redditu si lidi stěžují, že má Mint beztak k bezpečnosti laxní přístup, protože nedoporučuje instalovat aktualizace kernelu, resp. je v updateru defaultně zobrazuje nezaškrtnuté. Doteď jsem se řídil radou mintovských vývojářů, že je to žádoucí pro stabilitu - ale mám tedy jako běžný desktopový uživatel radši začít běžně updatovat i kernel?
    KECAM
    KECAM --- ---
    Important Warning— #Linux Mint Site Hacked and ISO replaced with Backdoored Operating System https://t.co/LhZMK80ZyR https://t.co/Arb3uHpp0o
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    SUK: Diky za tip, prave otviram nejaky ten virtual box, tak tam udelam archlinux.
    SUK
    SUK --- ---
    GUMBA: V Archlinuxu, co pouzivam bezne na praci, tak jsou verze vseho vyssi, nez je potreba pro kompilaci. Na svym systemu jsem musel doinstalovat jenom par knihoven ze std. repozitaru a trosku upravit build. parametry (mam 2 pythony, tak to nevezalo spravnej).

    sudo pacman -S gcc-fortran boost python2-scipy python2-h5py python2-numpy
    cmake -DPYTHON_INTERPRETER=$(which python2) ../triqs.src

    Takze kdyby ses rozhodoval, co do virtualu/paravirtualu/kontejneru/cehokoliv, muzes myslet i na Archlinux :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam