• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEFTY: už jsem se setkal se stejnou chybou, přešel jsem postupně na 15.10 a už je to bez problémů =) a předtím pomohlo odstranit staré verze kernelu =)
    KECAM
    KECAM --- ---
    LEFTY: pokud nepomuze:
    _TONIK_:
    KECAM:

    tak posli vysledky:
    $>df -haT
    Zkontroluj jestli nemas nejakou partitionu zaplnenou a jestli do ni nahodou nemas namountovano "/boot"
    pak by pripadne melo jit zmenit mounting point na jinou partitionu a preinstalovat (nejspise grub)
    ale nesu si uplne jisty, rozhodne bych zalohoval data

    a tusim :
    $> grep -v '#' /etc/apt/source.list
    $> grep /etc/apt/source.list | grep -v '#' #pokud ti to neco vrati, zakomentuj dany radek '#' . To jsou zdroje pro developerske balicky a ty rady zabiraji hodne mista......a pak klasika:
    apt-get update
    apt-get autoremove
    apt-get autoclean


    KECAM
    KECAM --- ---
    _TONIK_: jen bych jeste doplnil ze v te hlasce zminuji aj autoclean, to bych pripadne taky zrobil. pokud to nepomuze muzes zkusit rucne postupovat takto: https://ubuntugenius.wordpress.com/...-to-remove-all-unused-linux-kernel-headers-images-and-modules/ a ponechat jen jednu verzi.

    _TONIK_
    _TONIK_ --- ---
    LEFTY: Nemáš náhodou /boot na samostatném oddílu? Pak by apt-get clean nepomohlo. Zkus apt-get autoremove, to odinstaluje nepotřebné balíčky a hlavně stará jádra z boot a uvolní tam místo na nová. Nebo můžeš stará jádra odinstalovat ručně, já si nechávám jen asi tři verze zpět.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Zdar, na ubuntu 14.04 spouštím automatické aktualizace a odstávám chybovou hlášku níže. sudo apt-get-clean nepomohlo, chyba trvá. Na disku je místa dost.
    Můžu ten adresář promazat? To asi ne, ne?


    KECAM
    KECAM --- ---
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    COUDAK: tak dobry zes to nasel ;)
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    CHOROBA: problém byl jinde :) ale abych rekl kde přesně :-D to už si nepamatuju :-D vím, že jsem zkoušel všelikjaký kouzla a něco z toho náhodně zabralo, jen vím, že to bylo něc os nastavením wifi a te usb wifi co mám ..
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    DELVIT:
    DANIELSOFT: Tak numlockx krásně vyřešil problém tímto děkuji, nevím proč mi to google nenabídl :-D ... Wifi jsem vyřešil hodinovým šťouráním ve všemožným nastavení :-D .... pořád je to pro mě nové a snažím se tomu přijít na kloub :) děkuji :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    FAJL: popravde na tom asi ani nejni co aktualizovat, je to furt stejny.
    2ND
    2ND --- ---
    FAJL: pouzivam tenhle tool a umi delat persistent snad vsechno co podporuje. Akorat je to pro Win .o) http://www.linuxliveusb.com/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    FAJL: muzes si vyzkouset puppy linux (ma dve verze bubuntu kompatibilni a slack) a pak me docela zajimave prislo porteus a jeho aktivace a deaktivace modulu misto instalovani. zajimave maji i generovani pocatecniho iso souboru kde si navolis moznosti ktere chces a ono se ti stahne s tou lodporou - http://www.porteus.org
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    COUDAK: u tuho druheho zalezi co pouzivas na pripojeni na to wifi.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    COUDAK: první problém by mělo řešit přidání balíčku "numlockx"
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    jelikož je moje google-FU zřejmě slabé a nemohu nic najít. řeším problém na debian 3.16.0-4-amd64

    -Při každém zapnutí systému nemám zaplý numlock :-D (jak to udělat aby byl automaticky zaplý :-D ))
    -Při každém zapnutí PC musím opětovně zadávat heslo na připojení wifi. Mám ve stolním PC usb wifi prijimac TP-Link TL-WN722N

    a to je pro začátek co mě neuvěřitelně sere asi vše :-D Děkuji děkuji, pokorně se omlouvám od vyrušení práce a za lama dotazy. potato nemám... :-(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    YARRDESH: já mám ve skriptu wait minutu a pak nahození vpn
    je to server, který se restartuje za uherský rok, tak je to spíš pojistka. když jsem to zkoušel, tak to fungovalo.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    CHOROBA: jako pravdu diz, ono se to nejak poda. teoreticky bych si mohl pripojit router za ten eth, dat mu odpovidajici adresu a prolizt tam skrze nej. a jinak ctecka karet, dik za tip. timto tebou zavineny usly zisk vrchnimu na nadru za moji - diky moznemu reseni - nezpusobenou utratu s podekovanim solidarne zamlcim
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kurvo jedna. na nadrazce bych hned jich par loupnul ;)
    to nemas ani seriak? nebo vyndej flashku(jako fakt tu krartu, ne rum z lednicky) a uprav to ne? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam