• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: tak vono wokna pokud maj bejt použitelný držej celkem dost "zajímavejch" věcí v různejch tempech, takže je lepší to prostě šifrovat všechno. Stále zkoušim... Clonezilla je nějaká podezřele pomalá, imageování trvá dlouho :D
    SATAI
    SATAI --- ---
    KECAM
    KECAM --- ---
    TEAPACK: lxde
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KDE nebo GNOME?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: a co to řešit tím, že v linuxu zašifruješ virtuální disk osmiček? pak bys nemusel mít bitlocker na woknech a řešit dualboot... pokud teda prezenci bitlokeru nevyžaduje nějaký appka...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    CHOROBA: když zařídíš aby to bootovalo s Bitlockerem... jak už jsem psal, kdybych ho nechtěl, tak budu používat GRUB a vyřešeno...
    Ještě je tam pár věcí který vyzkoušim a jestli ani to nepůjde, vrátim legacy režim a pojedu s MBR, mělo by to jít dokopat k poslušnosti, byť to bude hnus fialovej...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AKA_THE_A: To byly jen návrhy, osobně jsem prakticky neřešil win8 v dual-boot. U toho bestcrytu (ano je komercni) bych jim jednoduše napsal, jestli to jde. Jinak holt to nepůjde a bude si to chtít počkat.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    AKA_THE_A: nebude lepsi poustet widle z linuxu?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DELVIT: Truecrypt (i Vera) na systém oddíl win8 dost těžko...pro W7 v legacy režimu no problem, ale W8 ne. Za Bestcrypt chtěj 100€ a nikde nevidim nic o dual-bootu.
    Obecně truecrypt neumí UEFI a wokna nechtěj bootovat z GPT v legacy režimu, Vera má vývoj pro UEFI "on hold due to lack of resources"
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AKA_THE_A: a musíš zrovna použít bitlocker? Co třeba zkusit něco jako truecrypt/veracrypt nebo můžeš zkusit placený bestcrypt.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ERGOSUM: no však to píšu - Když chci použít bitlocker, musím použít wokenní bootmanager, jinak bych použil GRUB2 a hotovo...
    Ještě zkusim vyrobit samostatnej oddíl jen pro linux bootloader a uvidim co to provede...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    AKA_THE_A: Já to vidím tak, že problém nemá Linux, ale Widle. Je rok 2016, už by sakra mělo bejt možný bootovat odkudkoliv. :-)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: legacy to sice umí (to byl případ tý funkční konfigurace), ale wokna nebudou bootovat z GPT v legacy režimu... nehledě na to že je rok 2016, už by sakra mělo bejt možný provozovat UEFI :P

    Problém se nezdá bejt v legacy/UEFI režimu, ale kdesi v tom debilnim boot manageru, protože stejnou hlášku mi to házelo s MBR když jsem neměl zadaný na kterym disku ho měl hledat, prostě nevidí linux.bin...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: Legacy místo UEFI to neumí? Já jinak potřeboval ještě jeden minioddíl jenom pro EFI soubory...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    tak teď do toho už jen vejrám... popis mýho postupu + odkazy na návody&dokumentaci - to funguje, ale ne jak je potřeba (chci GPT)
    Když byl disk MBR, tak to fachčilo (ale protože byl MBR, tak bylo možný mít jen 4 primární oddíly, což je lehce problém), teď když je GPT, tak mi po vybrání linuxu v boot manageru nenajde linux.bin, nebo to alespoň tvrdí...
    linux.bin je tam kde má bejt (C:), jmenuje se jak se má jmenovat a bcdedit je nastavenej stejně ale nenajde ho...wtf????
    Pokud to nepůjde tak vrátim image funkčního dual-boot s MBR a použiju rozšířený oddíly, ale necce se mi...can has help?

    Řešil někdo dual boot s W8 na UEFI?
    stoj je Lenovo x230, secure boot vypnutej, zapnutý UEFI only, aftermarket SSD, widle jsou 8.1, Linux je Ubuntu 15.1 mini
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    tak problém zjevně neni v partitioning, ale v pokusu o formátování na ext4 (nenechal jsem ho formátovat předchozí obsah a najednou to pokračuje dál)... divný...
    Kdyžtak zkusim formátovat něčim jinym a dám vědět...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ctrl+alt+f1,f2,f3....
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    GHORMOON: Linux noob here...
    Pokoušim se o dual-boot s W8 i s bitlockerem, takže není možný použít auto-install, čili provádim manuální text-based install, jak se během toho dostanu ke kozoli?
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AKA_THE_A: zkus se prepnout na jinou konzoli a kouknout do dmesg, jestli si nestezuje na nejaky chyby, nebo ve /var/log/syslog by neco mohlo byt.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    zdravim, setkal se někdo s tim, že instalace Kali (běží na Debianu) se při rozdělování disku během instalace zakousne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam