• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    SATAI: davam plus, ale misto puppetu bych radeji pouzil ansible - pokud uz nema hotovou puppet infrastrukturu, dostane se k cili o dost rychleji.
    SATAI
    SATAI --- ---
    (jinak za sebe bych to resil nejspis nejakym systematickym resenim typu puppet, ale k tomu potrebuje clovek znat dost kontextu. A nejlepsi je mit infrastrukturu, kde cache nemusis mazat :-D )
    SATAI
    SATAI --- ---
    1023: dalsi moznost je mit ty scripty dva, v jednom setovat (ten snadno vyrobis automaticky pred volanim ssh) a z toho hlavniho includovat
    SATAI
    SATAI --- ---
    1023: tak si vyexpanduj ten script z "template" na ten skutecne odesilany.

    V tom, co delas, bude bohate stacit mit misto setovani nejaky radek typu __EXPAND_VARS_HERE__ a tohle na jeden sed zmenis...
    1023
    1023 --- ---
    SATAI: Ano má. Vytvářím "menu" pro mazání cache na serverech. Proměnná bude obsahovat název prostředí a nastavovat jí bude script, který následně pošle další script pomocí ssh na cílový server. V odesílaném scriptu je ta proměnná také použita. Cílem je mít pouze jednu verzi odesílaného scriptu pro všechny prostředí, to je důvodem proč jí chci poslat.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    presne, set na zacatku scriptu
    SATAI
    SATAI --- ---
    1023: o do _presne_ se snazis? Ta promenna ma byt pro ten bashy script? Pokud ano, proc ji nesetnes na jeho zacatku?
    1023
    1023 --- ---
    Prosím o radu, hledal jsem na netu, ale zatím marně. Potřebuji pomocí SSH nastavit na cílové stanici jednu proměnou a zároveň tam poslat bash script. Jde to nějak jednoduše udělat? Poslaní bash scriptu problém není, ale ta proměnná mi tam nejde napasovat.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Prosim vas jakej daemon je dobrej pro rizeni procesoru? Guvernon jsem si uz nasel ale jeste bych rad prenastavil GPU a nejaky jadra v necinnosti povypinal.

    Diky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    COLBEN: http://linux.softpedia.com/blog/introducing-the-unofficial-onedrive-client-for-linux-492441.shtml
    Kdyby ses vykašlal na ms onedrive, měl bys víc času na holku. Stejně jako GILHAD. :-)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    SATAI: ja jsem ajtak taky, ale holku uz jsem mel, tak tu politiku uz tolik neresim :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    COLBEN Jenom GILHAD na technickou otazku odpovida politickym stanoviskem ;)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    COLBEN: Nikoli, veci, ktere nepotrebuju, podle jejich povahy bud mazu nebo posilam do /dev/null
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, pripojujete se nekdo na microsoft onedrive z linuxu? idealne to mountnout, nestojim o synchornizaci s lokalni slozkou.. videl jsem na to nejaky programek, ale pry je to pro stary onedrive
    ATROPYN
    ATROPYN --- ---
    CHOROBA: bezva, tak problém vyřešen, díky moc!! připojil jsem se ručně podle tohohle návodu a pak už to aktualizovat bylo jednoduché :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    esli mas na routeru/dsl modemu dhcp server tak bys mel dostat ip adresu a dostat se do netu.
    sudo dhclient eth0
    paklize ani to nezabere, tak holt uplne rucne, akorat musis vedet jakou mas ip range a ip gateway

    sudo ifconfig eth0 x.z.z.11/24
    sudo route add default gw x.y.z.1
    sudo nano /etc/resolv.conf tam vyplnit "nameserver 8.8.8.8" ctlr+x Y ulozit a mel bys mit net.

    viz
    NetworkConfigurationCommandLine/Automatic - Community Help Wiki
    https://help.ubuntu.com/community/NetworkConfigurationCommandLine/Automatic
    KECAM
    KECAM --- ---
    ATROPYN: btw: jestli se ti neobjevila ikona network manageru, tak se zkus jen podivat zda mas nastaveno at se zobrazuje+ se podivej jake services ti nebezi, pripadne zkus restartovat cely service manager(ted nevim jak se jmenuje)

    dalsi moznost je zkusit nabootovat do recovery modu trebas pomoci live dvd a enablovat networking.

    posledni, co me napada je zkontrolovat jestki jsi admin ....
    ATROPYN
    ATROPYN --- ---
    CHOROBA: no manuální připojení kabelu jsem předtim zkoušel a internet se nerozjel....tvrdíš, že když do terminálu dam příkaz "dhclient eth0" tak to s kabelem pojede? to se mi nezdá. nebude potřeba ještě něco?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    se pripoj manualne
    pichni si kabel z routeru do laptopu a z konzole: dhclient eth0
    si pak zkus pingnout google atd.
    ATROPYN
    ATROPYN --- ---
    nešlo by udělat ten upgrade z cd na vyšší verzi (16.04) offline?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam