• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DO_IT: Ani tady není.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    wtf

    $ lsusb
    Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
    Bus 001 Device 003: ID 04d9:1503 Holtek Semiconductor, Inc. Keyboard
    Bus 001 Device 002: ID 046d:c52f Logitech, Inc. Unifying Receiver
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    DO_IT: tam zadna wifi neni :) jeste zkus lsusb ...teoreticky by mohla byt i tam...
    DO_IT
    DO_IT --- ---

    ~$ lspci
    00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Sky Lake Host Bridge/DRAM Registers (rev 07)
    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Sky Lake Integrated Graphics (rev 06)
    00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-H USB 3.0 xHCI Controller (rev 31)
    00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-H CSME HECI #1 (rev 31)
    00:17.0 SATA controller: Intel Corporation Sunrise Point-H SATA controller [AHCI mode] (rev 31)
    00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #5 (rev f1)
    00:1d.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #9 (rev f1)
    00:1d.2 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #11 (rev f1)
    00:1d.3 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #12 (rev f1)
    00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H LPC Controller (rev 31)
    00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-H PMC (rev 31)
    00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-H HD Audio (rev 31)
    00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-H SMBus (rev 31)
    00:1f.6 Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection (2) I219-V (rev 31)
    03:00.0 PCI bridge: ASMedia Technology Inc. ASM1083/1085 PCIe to PCI Bridge (rev 04)
    05:00.0 USB controller: ASMedia Technology Inc. ASM1142 USB 3.1 Host Controller
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tam zadnou wifi nevidim! :) akorat intel e1000, coz je normalni rj45 sitofka
    hod sem este vypis 'lspci'
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    CHOROBA: tady je ten dmesg, radeji jen jako soubor
    TEAPACK: uh, jakze to mam udelat? :D



    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PUPU: u rawu si musí zařízení, které to používá nějak sledovat kde má co. Tak jedině+ se ptát toho zařízení.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: "Je to zaplněné?" "Ano."
    PUPU
    PUPU --- ---
    prisel mi pozadavek zjistit zaplneni nejakych zarizeni. rikam si OK, v pohode. jenze pak jsme spolecnym usilim prisli na to, ze to je raw device.

    to me zaujalo. jak si asi zadavatel predstavuje 'obsazeni' ? spocitat sektory zaplnene nulami...?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DO_IT: OCR? :D
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    ok, zitra dam vedet
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: jinak, zkoušel sis nasdílet připojení netu z telefonu přes USB? Linux to umí přirozeně a většina adroidů to umí a mě to už párkrát zachránilo -> bude se to hodit, až budeš stahovat balíky =)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Tsk ted uz ten dmesg a ppdivat se kterej chybi firmware
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    DO_IT: aha, tak umi:

    ~$ sudo lshw -class network
    *-network
    description: Ethernet interface
    product: Ethernet Connection (2) I219-V
    vendor: Intel Corporation
    physical id: 1f.6
    bus info: pci@0000:00:1f.6
    logical name: enp0s31f6
    version: 31
    serial: 34:97:f6:91:41:80
    capacity: 1Gbit/s
    width: 32 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt-fd autonegotiation
    configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=e1000e driverversion=3.2.6-k firmware=0.8-4 latency=0 link=no multicast=yes port=twisted pair
    resources: irq:126 memory:f7100000-f711ffff
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    RAGUPKI: to samozrejme zkopirovat jde, jenze kdyz jaksi chybi internet, tak tezko to muzu jsem postnout. Jen kdyby umel android .txt
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: mě blbla i 14.04, takže jsem utekl na 15.10 a na 16.04 jsem přešel jen kvuli updatum...
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    DO_IT: Mělo by fungovat Ctrl+Shift+C na zkopírování, nebo pravým myšítkem Copy. Jde o to, jestli je hardware rozpoznán a obsloužen. Pokud ti nejdou kopírovat výstupy, přidej za příkazy bez uvozovek " > ~/neco.txt"
    Z texťáku v domovském adresáři pak můžeš pohodlně kopírovat.

    Je potřeba tu síť nějak nastavit nebo přijímá vše z externího DHCP serveru? Je totiž otázka, na jaké úrovni to nefunguje.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    TEAPACK: zkousel jsem i 14.04 a porad nic, wifi nefunguje
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: ten enp0sXXX a wlp2sXXX jsou standardní názvy v 16.04 pro dřívější označení eth0 a wlan0 z 14.04... pokud můžeš tak ještě dva měsíce vydrž na 16.10, nebo nainstaluj 15.10, která mi přišla výrazně méně zabugovaná...
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    DANIELSOFT: nope, nic. ALe uz se mi podarilo se 16.04 nainstalovat zpatky, coz je pokrok.

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DO_IT: nekde v tom network manageru by melo byt v nastaveni zapnuty ipv6 a me pomohlo ho vypnout
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam