• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    CHOROBA: tady je ten dmesg, radeji jen jako soubor
    TEAPACK: uh, jakze to mam udelat? :D



    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: jinak, zkoušel sis nasdílet připojení netu z telefonu přes USB? Linux to umí přirozeně a většina adroidů to umí a mě to už párkrát zachránilo -> bude se to hodit, až budeš stahovat balíky =)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Tsk ted uz ten dmesg a ppdivat se kterej chybi firmware
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    DO_IT: aha, tak umi:

    ~$ sudo lshw -class network
    *-network
    description: Ethernet interface
    product: Ethernet Connection (2) I219-V
    vendor: Intel Corporation
    physical id: 1f.6
    bus info: pci@0000:00:1f.6
    logical name: enp0s31f6
    version: 31
    serial: 34:97:f6:91:41:80
    capacity: 1Gbit/s
    width: 32 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt-fd autonegotiation
    configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=e1000e driverversion=3.2.6-k firmware=0.8-4 latency=0 link=no multicast=yes port=twisted pair
    resources: irq:126 memory:f7100000-f711ffff
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    RAGUPKI: to samozrejme zkopirovat jde, jenze kdyz jaksi chybi internet, tak tezko to muzu jsem postnout. Jen kdyby umel android .txt
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: mě blbla i 14.04, takže jsem utekl na 15.10 a na 16.04 jsem přešel jen kvuli updatum...
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    DO_IT: Mělo by fungovat Ctrl+Shift+C na zkopírování, nebo pravým myšítkem Copy. Jde o to, jestli je hardware rozpoznán a obsloužen. Pokud ti nejdou kopírovat výstupy, přidej za příkazy bez uvozovek " > ~/neco.txt"
    Z texťáku v domovském adresáři pak můžeš pohodlně kopírovat.

    Je potřeba tu síť nějak nastavit nebo přijímá vše z externího DHCP serveru? Je totiž otázka, na jaké úrovni to nefunguje.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    TEAPACK: zkousel jsem i 14.04 a porad nic, wifi nefunguje
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: ten enp0sXXX a wlp2sXXX jsou standardní názvy v 16.04 pro dřívější označení eth0 a wlan0 z 14.04... pokud můžeš tak ještě dva měsíce vydrž na 16.10, nebo nainstaluj 15.10, která mi přišla výrazně méně zabugovaná...
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    DANIELSOFT: nope, nic. ALe uz se mi podarilo se 16.04 nainstalovat zpatky, coz je pokrok.

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DO_IT: nekde v tom network manageru by melo byt v nastaveni zapnuty ipv6 a me pomohlo ho vypnout
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    DO_IT: sem myslel, ze si v tom liveku. sry, uz mlcim:]
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    PUNKREASS: to jo, ale na mobil to nejak lehce neprenesu :D
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    DO_IT: Z terminalu zkopirujes pomoci ctrl+insert.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    ok, jestli nebylo poznat ze jsem total newbie, tak jsem zkusil nainstalovat verzi 14.04. Pod ni take wifi nefungovala. Zaroven vsak kdyz chci nainstalovat zpatky 16.04 vyskoci hlaska “Unable to install GRUB in /dev/sda” a nabidka moznosti kam zavadec nainstalovat, vsak ok vubec nereaguje. takze nyni jedu v USB-Live modu

    CHOROBA: vidim pouze ethernet pod nazvem "enp0s31f6"


    RAGUPKI: nevim jak to copypastnout bez prepisu, vidim tam jen popis ethernet interface
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    DO_IT: Taky ještě přihoď výstup $ sudo lshw -class network
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nahod terminal a podivejse na vysledek 'sudo ifconfig'
    mel bys tam videt jiny zarizeni nez 'lo' treba eth0 (ethernet) nebo wlan0 (wifi)
    esli ne tak si hod na terminalu 'dmesg' a pomoci shift+pageup se mrkni co to pise. (vetsinou neco ve stylu ze chybi firmware)
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    zdravim, nainstaloval jsem si na cisty comp ubuntu verzi 16.04 a za boha nemuzu rozchodit wifi ani ethernet. V network manager to nic neukazuje, vse vypada ze jede. S pomoci google-fu jsem zjistil, ze se jedna o casty bug v sestnactkach, ale bohuzel jsem nezjistil co s tim. Nema nekdo nejaky napad?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nojo, nska si dam na Linuse panaka.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Linux má 25 let: jak rychle jde vývoj a kdo to platí - Root.cz
    https://www.root.cz/clanky/linux-ma-25-let-jak-rychle-jde-vyvoj-a-kdo-to-plati/
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    TEAPACK: já furt lezl na "keyboard settings" a ne na "properties" toho klikátka...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam