• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    LUDO
    LUDO --- ---
    TEAPACK: ja som skusal nieco podobne na novsom stroji, Pentium 4 2,4 GHz, javascriptove weby to davalo riadne dychavicne
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LUDO: no, nepotěšil jsi mě... asi ho tedy vyměním za Raspi/Pine... O:)
    LUDO
    LUDO --- ---
    TEAPACK: Nepojde to, teda pojde ale bude to pomale a nepohodlne, jedine ze by si browsoval s vypnutym JavaScriptom, co ti dneska v podstate diskvalifikuje velku skupinu webov
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, lama dotaz - mám stařičký komp ( rok cca 2000, 1,2GHz, 512MB RAM, CD ) a chci na něj hodit nějaký lite linux primárně na sledování internetů - Máte někdo něco takového vyzkoušeno?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RUDOLF: jeste doplnim, nedavno jsem pouzival watir a ruby na automatizaci stranek.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    když to chce javascript, tak zkusit headless browsery - phantomjs, selenium -- možná i chromium..

    první co na mně vypadlo z google: https://github.com/Tyilo/NetworkAutoLogin
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    mno curl muze na nektery zabrat, ale uz sem videl i takovy, co bez javascriptu nejely ... bude to dost specificky a bez moznosti testovat na tom konkretnim se bude radit spatne :(

    kdyz sme u captive portalu, taky vam nefunguje ho odklikavat v leoexpressu z virtualu, co je za NATem (cyklickej redirect)? :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    DANIELSOFT: protože mě to zatím odpojí tak 2-3x denně, tak zatím nebudu řešit. Nejhorší bylo ruční přepínání sítí, to se mi asi povedlo nastavit k plné spokojenosti, tohle captive kdyby bylo stejně jednoduché, bylo by fajn, ale nemám šanci to sám vymyslet.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ROUMEN: možná by to šlo automatizovat přes curl. zkus si nainstalovat curl a mrkni co umí.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    RATTKIN: Tak to vydržím, párkrát denně zalogovat.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROUMEN: říká se tomu captive portal a ještě jsem to automatizovaný neviděl. jedině se dá na serveru nastavit, aby sezení trvalo delší dobu, třeba rok.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    Tak jsem podle návodu na netu vyzkoušel nastavit jednu routu, celou LAN přes eth:

    adresa: 10.0.0.0 maska: 255.0.0.0 brána 10.a.b.1

    A stačilo, cokoliv chce na LAN jde tedy podle tohohle pravidla na eth a zbytek jako default přes wlan.
    Zatím to vypadá, že většina toho co potřebuji funguje.

    Ještě jeden dotaz, přihlašování do té wifi je přes login v prohlížeči - síť nefunguje, dokud nepustím prohlížeč, v něm se mi sama otevře nějaká stránka, kam zadám login a heslo. To funguje v hotelech a pod.
    Jde tohle nějak zautomatizovat? Jak se tohle ověření jmenuje a nejde nějak nastavit ten login a heslo v konfiguraci připojení sítě, aby se to zadalo samo bez nutnosti pouštět prohlížeč a klikat to tam pokaždé ručně?
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KECAM: DHCP mám jen u wifi, LAN (eth0) jsem nastavil ručně podle rady choroby.
    Co znamená "nastaveni pro wifi omezit jen na dana zarizeni"?
    Co znamená "autodiscover na proxy"? a kde se to nastavuje?
    Mám ubuntu 14.04 a nastavuju to v klikátku nastavení - sítě a nastavení proxy je tam jen jedno jediné úplně mimo drátové a wifi nastavení, pokud to jde nastavit nějakým příkazem z terminálu, nevím jak.
    KECAM
    KECAM --- ---
    ROUMEN: me se zda, ze se o tebe bijou dva dhcp servery. zkus nastaveni pro lan a nastaveni pro wifi omezit jen na dana zarizeni. u lan dej autodiscover na proxy. u wifi zakaz.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    CHOROBA: No jestli nesmyslné nastavení sítě má vytvořit iluzi bezpečnosti, tak je v pořádku, že se tomu říká politika. Jako v té státní politice je to spousta keců, slibů, tvrzení nesmyslů a nelogických rozhodnutí :-)

    Jestli je to s čím bojuji nesmyslné nevím, neumím to posoudit, ale když to připojení jde přehazovat ručně, mělo by to jít i nějak zautomatizovat. Jestli to jde nastavením route (nevím jak, snad mi někdo zkusí poradit), je to asi nejlepší. Nebo by mohl jít napsat script, který prohodí eth a wlan, abych nemusel lézt do nastavení a klikat jak opice :-)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    RATTKIN: politika (ani bezpečnostní) mě moc nezajímá (nerozumím tomu). Když jde ručně přepínat mezi LAN a internetem, mělo by to jít i automaticky. Jestli mi v tom pomůže nastavení route, tak když mi poradíte jak, budu moc rád, protože to ruční přenastavování je "vopruz" :-)

    Kdyby nechtěli abych se připojoval k internetu, neřekli by mi login a heslo k té wifi, nebo by rovnou wifi vypnuli.
    Kdyby mě nechtěli pustit do LAN (nebo můj počítač co smí i do internetu), tak by mi nedali ten certifikát a neumožnili by mi vůbec autorizaci nebo jak se tomu říká k té LAN nebi k těm serverům.

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tyve ;) todle fakt nejni zadna bezpecnostni politika
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: ale to by muselo být tak že počítač co smí na internet se nikdy nesmí přijít do lan.
    a nesměl by tam být kovboj jako ty.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROUMEN: to je právě základ bezpečnostní politiky, že počítač je buď v lan nebo v internetu.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    nebo místo tý 90.0 třeba 61.23 nebo 152.11 a pod.
    Tomu maglajsu s maskama nerozumím. Jako laik bych řekl, že kdyby vše co začíná 10. chodilo přes eth0 a zbytek přes wlan0 a aby se ta proxy uplatnila jen pro eth0, by mohlo fungovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam