• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FATBOZZ: To má drobnou nevýhodu, že to někdo musí do toho muxu vysílat, a ne jen vyblít Audio stopa 1/Audio stopa 2 (uměla mi to číst televize, ale po zdrojácích jsem se nepídil).
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Ahoj, nevite o nejakym commandu, ktery dokaze vyblejt informace o DVB-T/C muxech/ kanalech a info o danych poradech. Hledam specifickou informaci - jazyk zvukove stopy a pripadne parametry aby mi pak vystup vysel treba CT1 - cze/eng (zkusil bych si nakodovat parsovani sam, ale potrebuju ten tool) w_scan neukazuje
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    CHOROBA: uz jsem na to pisel, ze audio nema iso. jsem dostal po deseti letech za ukol neco zkopirovat a zblbnul jsem...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nevim esli je zrovan DD dobrej soft na kopirovani DVD nebo cd, pac podle me klekd epri prvni chybe.
    softu na podobny veci i s omalovankama je vic nez dost. nativne je snad v gnome Brasero?
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    mam CentOS Linux release 7.2.1511 (Core)
    na nem nainstalovane gnome.

    jak v tomhle vytvorim iso image z cd?

    cd jde prehrat, tj nejak v systemu citelne je.

    bohuzel jednoduchy zpusob, tj
    dd if=/dev/sr0 of=jmeno.iso bs=512
    vrati
    dd: error reading ‘/dev/sr0’: Input/output error
    0+0 records in
    0+0 records out
    0 bytes (0 B) copied, 0.0330834 s, 0.0 kB/s

    ma to byt nejaky jiny device, nebo je to vsechno jinak?
    jako nic smzsluplneho jsem nenasel.
    JIXIPEN
    JIXIPEN --- ---
    SATAI: Jo, to mě napadlo taky :-). Jinak plno věcí jde z materiálů a případně se tam dá i zkusit "vecpat" bez studia (já chodila na přednášky už rok před tím, než jsem začala dělat doktorát, ale věděla jsem, že tam pak budu studovat). Jinak přijímačky se na MFF dělají, bez přijímaček jdou jen někteří (podle výsledků). On to byl experiment asi rok-dva a moc se neosvědčil.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: A mezi různými UN*Xy už teprve. Dost pomohly GNU tools, který jsou dneska skoro Všude (tm) a mají všude stejný meziksicht.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SKRU: Nedávno jsem koukal, že jsou rozdíly v psaní voleb a přepínačů Mezi Linuxem a Unixem.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: mně Forst před lety dost dal a když nemusíš na započet tak asi v pohodě ;)
    SKRU
    SKRU --- ---
    SATAI:a to je dobrej tip! ma to volne ke stazeni, muzu si to natahat v pdf do founu treba a vzdelavat se v pohybu:) dekuju!
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: neni uplne spatne mrknout na ty materialy, co k tomu Forst pouzival
    SKRU
    SKRU --- ---
    SATAI: jo tam vlastne prej berou bez prijimacek zejo, tak diky za tip;))
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: staci udelat prvak na matfyze ;)

    Delavalo, pokud mne pamet neklame, iinfo, ale uz to v nabidce nevidim.
    SKRU
    SKRU --- ---
    nevedeli byste prosim o nejake firme, kde se da podstoupit skoleni, jako je tohle?
    UNIX/Linux – programování shellu UNIXSH | Počítačová škola Gopas, a.s.
    http://www.gopas.cz/...atalog-kurzu/UNIX/Linux/UNIX/Linux/UNIX-Linux-programovani-shellu-UNIXSH.aspx

    ale gopas nechci, uz po nekolikate za sebou je tam problem, nejdriv potvrdi rezervaci, pak zas ze je vlastne plno, pak dalsi termin presunou tyden pred tim z prahy do brna a nabidnou mi jiny za 2 mesice, uz toho mam plny zuby. diky.
    SKRU
    SKRU --- ---
    SATAI:
    PUPU:
    diky zitra zkusim:)
    PUPU
    PUPU --- ---
    SKRU: nejspis file.$(date '+%Y%m%d' -d yesterday)*.log
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: date -d 'yesterday 13:00 ' '+%Y%m%d'
    SKRU
    SKRU --- ---
    hoj
    prosim o radu, jak mam tu promennou upravit, aby se interpretovala jako vcerejsi a ne dnesni datum?
    file.$(date '+%Y%m%d')*.log
    SATAI
    SATAI --- ---
    BLOOD_ELF: pro KDE to nejspíš snadno vygooglíš
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    SATAI: Jeste drobnost, nevis jak nastavit aby se to zkoustelo automaticky po startu?
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    SATAI: Ja si popravde nejsem jistej. Dal jsem restart, vytvoril novou skupiny frazy, tam vytvoril nove fraze a uz to slo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam