• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    A další lama(?)dotaz =) při instslaci balíčku kámošce kleknul komp (už ví, k čemu je dobré mít komp připojený k napájení... ) ale teď jí to při "dpkg --configure -a" hlásí:
    dpkg: chyba: zpracování souboru "/var/lib/dpkg/updates/0113" okolo řádku 0: jméno položky [změt znaků] musí být následováno dvojtečkou

    Co s tím? stačí smáznout ten soubor?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: dmesg je tam jenom jeden, ale jsou tym starý syslogy... a je to tak zábavné čtení, že už jsem si u toho podruhý usnul =D ale asi jsem něco našel...

    NetworkManager[716]: [info] devices added (path: /sys/devices/pci0000:00/0000:00:1c.3/0000:04:00.0/net/wlp0s2, iface: wlp0s2)
    NetworkManager[716]: [info] device added (path: /sys/devices/pci0000:00/0000:00:1c.3/0000:04:00.0/net/wlp0s2, iface: wlp0s2): no ifupdown configuration found.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TEAPACK: ve /var/log budes mit dmesg.0 dmesg.1 ... dmesgX. Tak se tam muzes podivat.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUK & CHOROBA: Díky za tipy, tak po instalaci nesvobodného ovladače a následovném odinstalování a restartu to začalo chodit... teď už dmesg píše o Wlan toto:

    [ 10.691791] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlp2s0: link is not ready
    [ 10.767736] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlp2s0: link is not ready
    [ 11.091089] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlp2s0: link is not ready
    [ 25.209211] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): wlp2s0: link becomes ready

    a hromadu bordela o tom, kam a jak se připojuje... a předtím jsem se tam zapomněl podívat, takže už nikdy nezjistím, čím přesně to vlastně bylo =( teda, aspoň do dalšího výpadku =D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TEAPACK: podival bych se na vystup commandu 'dmesg' v terminalu a hledal co wifina place
    pripadne 'rfkill list'
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TEAPACK: Nejspis bude chybet firmware, nektere karty jej potrebuji (a byvaji to extra baliky, nektere v non-free apod kvuli licencim)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PUNKREASS & ERGOSUM: Nj, ale kdyby mi blblo jenom DHCP nebo cokoli na routeru, tak by aspoň byly vidět ostatní wifi sítě... můj problém je v tom, že vůbec nevidím interface Wln0 a systém nedokáže inicializovat wifinu jako zařízení, nikoli jako druh připojení k internetum.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Pokud tchyně sabotuje auto, tak to pomáhá :-)
    TEAPACK: Tak že se notebook na wifi nepřipojí/nepřipojí do internetu. Pak jsem kontroloval jak blbec co je na notebooku špatně. Nebyl důvod předpokládat že je chyba na straně routeru. A stejně byla.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    TEAPACK: tak me se treba obcas stava, ze kdyz tu mam vetsi navstevu a vic zarizeni se mi pripoji na router nebo repeater, tak se mi tak poblazni dhcpko, ze nektery zarizeni proste opakovane nepripojis a jiny nemaj problem.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: O.o netuším, jak může router ovlivňovat wifi na notebooku, ale všechno bylo samozřejmě několikrát restartováno, než jsem to sem vůbec napsal...

    SUK: Dneska ten ntb nemám jak napotvoru u sebe, ale zejtra kouknu =)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: prestalo mi jezdit auto, tak sem zastrelil tchyni a ono zase zacalo
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Když jsem měl podobný problém, pomohl reset routeru. Bylo to v něm. :-)
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: rika neco dmesg na to? Co rfkill list?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    CHOROBA:
    PISKVOR:
    ERGOSUM: tak nakonec LXLE a tak nějak to běží, díky moc
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, mám svízel... po upgrade Xubuntu z 16.04 na 16.10 mi přestala fungovat wifina... nevidím jí ani přes ifconfig, /etc/network/interfaces, HW tlačítko nepomáhá a v NM mi problikává - "wifi není připraveno"

    Tušíte někdo co s tím?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    hola, poslyste... muzu udelat tohle?:

    iptables-save | sed ... | iptables-restore

    nebo musim

    iptables-save | sed ... | sponge | iptables-restore

    abych predesel tomu, ze prepisu iptables driv nez je save docte do konce...

    pripadne existuje nakej bashovej konstrukt co nahradi sponge aniz bych musel instalovat moreutils? jde o zpozdeni vystupu do zavreni pajpy (bez mezizastavky v nejakym docasnym souboru)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: Tak LXLE = Lubuntu + extra repositories + extra packages installed by default. Takže pokud jde Lubuntu, půjde i LXLE.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WAMP_ELF: LXLE jsem ještě nezkoušel, ale Puppy a Lubuntu ho zvládnou určitě.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WAMP_ELF: Z nyxdroidu vidím jen záhlaví, ale vynikající je na to LXLE (Lubuntu-based). YT bude možná problém na starým stroji utáhnout v HD, možná ne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    otazka spis esli nska singlecore cpu umi prehrat video v h264 atd.
    si stahni treba lubuntu(live cd) a vyzkousej, esli to vubec ma smysl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam