• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Pokud tchyně sabotuje auto, tak to pomáhá :-)
    TEAPACK: Tak že se notebook na wifi nepřipojí/nepřipojí do internetu. Pak jsem kontroloval jak blbec co je na notebooku špatně. Nebyl důvod předpokládat že je chyba na straně routeru. A stejně byla.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    TEAPACK: tak me se treba obcas stava, ze kdyz tu mam vetsi navstevu a vic zarizeni se mi pripoji na router nebo repeater, tak se mi tak poblazni dhcpko, ze nektery zarizeni proste opakovane nepripojis a jiny nemaj problem.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: O.o netuším, jak může router ovlivňovat wifi na notebooku, ale všechno bylo samozřejmě několikrát restartováno, než jsem to sem vůbec napsal...

    SUK: Dneska ten ntb nemám jak napotvoru u sebe, ale zejtra kouknu =)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: prestalo mi jezdit auto, tak sem zastrelil tchyni a ono zase zacalo
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Když jsem měl podobný problém, pomohl reset routeru. Bylo to v něm. :-)
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: rika neco dmesg na to? Co rfkill list?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    CHOROBA:
    PISKVOR:
    ERGOSUM: tak nakonec LXLE a tak nějak to běží, díky moc
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, mám svízel... po upgrade Xubuntu z 16.04 na 16.10 mi přestala fungovat wifina... nevidím jí ani přes ifconfig, /etc/network/interfaces, HW tlačítko nepomáhá a v NM mi problikává - "wifi není připraveno"

    Tušíte někdo co s tím?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    hola, poslyste... muzu udelat tohle?:

    iptables-save | sed ... | iptables-restore

    nebo musim

    iptables-save | sed ... | sponge | iptables-restore

    abych predesel tomu, ze prepisu iptables driv nez je save docte do konce...

    pripadne existuje nakej bashovej konstrukt co nahradi sponge aniz bych musel instalovat moreutils? jde o zpozdeni vystupu do zavreni pajpy (bez mezizastavky v nejakym docasnym souboru)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: Tak LXLE = Lubuntu + extra repositories + extra packages installed by default. Takže pokud jde Lubuntu, půjde i LXLE.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WAMP_ELF: LXLE jsem ještě nezkoušel, ale Puppy a Lubuntu ho zvládnou určitě.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WAMP_ELF: Z nyxdroidu vidím jen záhlaví, ale vynikající je na to LXLE (Lubuntu-based). YT bude možná problém na starým stroji utáhnout v HD, možná ne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    otazka spis esli nska singlecore cpu umi prehrat video v h264 atd.
    si stahni treba lubuntu(live cd) a vyzkousej, esli to vubec ma smysl.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    platí ještě ty doporučený distra pro old low end stroje co jsou uvedený na nástěnce?
    Hledám něco na starej dell 110L, pro děti na pohádky a youtube, takže nato mám nároky jen aby to přehrávalo běžný formáty o nic jinýho mi v podstatě nejde ...
    Díky za radu..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FATBOZZ: To má drobnou nevýhodu, že to někdo musí do toho muxu vysílat, a ne jen vyblít Audio stopa 1/Audio stopa 2 (uměla mi to číst televize, ale po zdrojácích jsem se nepídil).
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Ahoj, nevite o nejakym commandu, ktery dokaze vyblejt informace o DVB-T/C muxech/ kanalech a info o danych poradech. Hledam specifickou informaci - jazyk zvukove stopy a pripadne parametry aby mi pak vystup vysel treba CT1 - cze/eng (zkusil bych si nakodovat parsovani sam, ale potrebuju ten tool) w_scan neukazuje
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    CHOROBA: uz jsem na to pisel, ze audio nema iso. jsem dostal po deseti letech za ukol neco zkopirovat a zblbnul jsem...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nevim esli je zrovan DD dobrej soft na kopirovani DVD nebo cd, pac podle me klekd epri prvni chybe.
    softu na podobny veci i s omalovankama je vic nez dost. nativne je snad v gnome Brasero?
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    mam CentOS Linux release 7.2.1511 (Core)
    na nem nainstalovane gnome.

    jak v tomhle vytvorim iso image z cd?

    cd jde prehrat, tj nejak v systemu citelne je.

    bohuzel jednoduchy zpusob, tj
    dd if=/dev/sr0 of=jmeno.iso bs=512
    vrati
    dd: error reading ‘/dev/sr0’: Input/output error
    0+0 records in
    0+0 records out
    0 bytes (0 B) copied, 0.0330834 s, 0.0 kB/s

    ma to byt nejaky jiny device, nebo je to vsechno jinak?
    jako nic smzsluplneho jsem nenasel.
    JIXIPEN
    JIXIPEN --- ---
    SATAI: Jo, to mě napadlo taky :-). Jinak plno věcí jde z materiálů a případně se tam dá i zkusit "vecpat" bez studia (já chodila na přednášky už rok před tím, než jsem začala dělat doktorát, ale věděla jsem, že tam pak budu studovat). Jinak přijímačky se na MFF dělají, bez přijímaček jdou jen někteří (podle výsledků). On to byl experiment asi rok-dva a moc se neosvědčil.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: A mezi různými UN*Xy už teprve. Dost pomohly GNU tools, který jsou dneska skoro Všude (tm) a mají všude stejný meziksicht.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SKRU: Nedávno jsem koukal, že jsou rozdíly v psaní voleb a přepínačů Mezi Linuxem a Unixem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam