• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PISKVOR: presne tak. vubec netusim, kde muze bejt zakopanej pes. Nechala jsem i flasku naformatovat lili, aby treba v tozm nebylo neco po windowsim spatne... ja tam ty widle do budoucna vubec nechci, je nejakej jinej postup, jak to bezpecne udelat a tohle obejit? achjo
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Hm, jako že to nenašlo nic, z čeho by mohlo bootovat :(
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Zkusil bych to.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem v biosu zakazala bootovat z cehokoliv krome removable device... vsimla jsme si, ze se tam ukazuje pri bootu aetheros boot agent, jeslti to pisu spravne... a kdyz jsem po vypnuti vseho krome removable device prebootovala, tak mi to napsalo> Reboot and Select proper Boot device or Insert boot Media in selected boot device and press a key
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PISKVOR: to jsem udelala jako prvni, dala jsem boot from removable device jako prvni, hdd jako druhy. Nevim, co se stane, kdyz boot z hdd uplne vyhodim, zatim jsem se toho bala, ale asi neni duvod, ne?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Ještě se do toho BIOSu podívej, jestli tam není něco jako "boot order" - pokud by byl HDD první, tak z flašky to ani nezkusí.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: Bios pise Bios, to asi staci, ne? takze to neni uefi, takze by to tim byt nemelo? nebo to chapu blbe?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: píše to stav V pořádku(Aktivní, primární oddíl) u obou flashek, které k tomu používám, takže tohle snad v cajku
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ve spravci disku "oznacit oddil aktivni"
    Jak mohu označit oddíl jako aktivní bez jeho odstranění? - Počítačové znalosti - myartve.net
    http://www.myartve.net/jak-mohu-oznacit-oddil-jako-aktivni-bez-jeho-odstraneni/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: na to mi gugl odpovida lip, nez na boot flag
    KECAM
    KECAM --- ---
    GUDRUN: jeste by to mohlo byt boot modem legacy/uefi .....
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: ani ten slax se nechytl takze to neni mintem
    jeste zkusim Mate, protoze Lili pise, ze Cinnamon neni v seznamu kompatibility
    a necham lili zfromatovat disk, protoze nevim, jak na ten boot flag pod win vubec
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zkontroluj esli ma a flashka boot flag
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: to jsem zkusila a zas bootujou widle. jinak bych psala jupi :-) . já myslela co mužů zkusit změnit / nastavit
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GUDRUN: zkus to pustit!
    KECAM: slax este zije! ;-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: zkusim, za zkousku moc nedam, dik!
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: ja virtualizaci k nicemu nepotrebuju, chtela jsem to jen na overeni.
    OK, mam 64-bit mint, mam bootaci USB, mam to nastaveny v BIOSu, je něco dalšího, co můžu zkusit?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nepodporuje virtualizaci, tgze to bude pomaly jak smrt. jinak je 64bit

    Intel® Atom™ Processor D525 (1M Cache, 1.80 GHz) Specifications
    http://ark.intel.com/products/49490/Intel-Atom-Processor-D525-1M-Cache-1_80-GHz
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: hm tak nic, asi 5 min to chroustalo a pak zamrzlo a pak nabidlo znovu pripojeni flashky... :-/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: zkousim spustit tu virtualizaci, tak uvidime jestli aspon to pojede
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam