• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PUNKREASS: jsem vydeptana, ze neco, co melo bejt trivialni, nejde, a tenhle typek hned v prvni vete pise> nstalling Linux Mint can be a battle. a ja uz nemam silu bojovat. Ale dik... oklepu se a zkusim to.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    GUDRUN: existujou postupy bez cd i bez usb: zkus treba https://community.linuxmint.com/tutorial/view/171 nebo jeste trochu pogoogluj.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PISKVOR: presne tak. vubec netusim, kde muze bejt zakopanej pes. Nechala jsem i flasku naformatovat lili, aby treba v tozm nebylo neco po windowsim spatne... ja tam ty widle do budoucna vubec nechci, je nejakej jinej postup, jak to bezpecne udelat a tohle obejit? achjo
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Hm, jako že to nenašlo nic, z čeho by mohlo bootovat :(
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Zkusil bych to.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem v biosu zakazala bootovat z cehokoliv krome removable device... vsimla jsme si, ze se tam ukazuje pri bootu aetheros boot agent, jeslti to pisu spravne... a kdyz jsem po vypnuti vseho krome removable device prebootovala, tak mi to napsalo> Reboot and Select proper Boot device or Insert boot Media in selected boot device and press a key
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PISKVOR: to jsem udelala jako prvni, dala jsem boot from removable device jako prvni, hdd jako druhy. Nevim, co se stane, kdyz boot z hdd uplne vyhodim, zatim jsem se toho bala, ale asi neni duvod, ne?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Ještě se do toho BIOSu podívej, jestli tam není něco jako "boot order" - pokud by byl HDD první, tak z flašky to ani nezkusí.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: Bios pise Bios, to asi staci, ne? takze to neni uefi, takze by to tim byt nemelo? nebo to chapu blbe?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: píše to stav V pořádku(Aktivní, primární oddíl) u obou flashek, které k tomu používám, takže tohle snad v cajku
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ve spravci disku "oznacit oddil aktivni"
    Jak mohu označit oddíl jako aktivní bez jeho odstranění? - Počítačové znalosti - myartve.net
    http://www.myartve.net/jak-mohu-oznacit-oddil-jako-aktivni-bez-jeho-odstraneni/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: na to mi gugl odpovida lip, nez na boot flag
    KECAM
    KECAM --- ---
    GUDRUN: jeste by to mohlo byt boot modem legacy/uefi .....
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: ani ten slax se nechytl takze to neni mintem
    jeste zkusim Mate, protoze Lili pise, ze Cinnamon neni v seznamu kompatibility
    a necham lili zfromatovat disk, protoze nevim, jak na ten boot flag pod win vubec
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zkontroluj esli ma a flashka boot flag
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: to jsem zkusila a zas bootujou widle. jinak bych psala jupi :-) . já myslela co mužů zkusit změnit / nastavit
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GUDRUN: zkus to pustit!
    KECAM: slax este zije! ;-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: zkusim, za zkousku moc nedam, dik!
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: ja virtualizaci k nicemu nepotrebuju, chtela jsem to jen na overeni.
    OK, mam 64-bit mint, mam bootaci USB, mam to nastaveny v BIOSu, je něco dalšího, co můžu zkusit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam