• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: druha moznost ze fakt chcipa ten disk ... hitachi se taky podarilo vyrobit par serii ktery nebyl zrovna neznicitelny ...idealni by to bylo hodit cely do pc-cka na normalni idecko atd ale jak pises nemas takze zkouset a kdyz se chytne tak se ho nechytat, nehybat, nedychat a jen tise zalohovat
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: to nemam :-/ nekdy to rozpozna jen disk, nekdy i obe partisny, nekdy nic... achjo. Zkusim teda sehnat jinej. Ale i tak dneska aspon maly vitezstvi... Dik.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: jop to je presne on :) mozna jiny jmeno ale presne takhle vypadal ten muj co tak zlobil, mozna zkusit na to napajeni pouzit atx zdroj z pc-cka?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: jak presne vypada ten hdd-usb adapter? to by mohlo byt nejakym problemem s napajenim, mel sem adapter kterej nekdy fungoval bezvadne a nekdy delal presne tohle a bylo to tim jak byl polozenej napajeci kabel ... neco s kontaktama nepochybne - nektery sou udelany tak ze se to vychodi a pak to hapruje
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem začala zalohovat, najednou to vypadlo a dostala jsem hlásku a od ty doby nepřipojila.. nejakej hint krome toho zkoušet zkoušet zkoušet? diiik

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: tak super :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: jop. dik.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: takze uz to jde?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: tak ted je vidim i do nich vlezu... ale fakt to nejspis bude tim, ze jsem vsechno uz uklidil a ted jak jsme to vytahla jen na pul, tj do klina, strcila jsem tu redukci do jiny USB diry... ta mrcha ma tri a ja zkousela na preskacku dve ruzny, takhle je z opacny strany
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: tak bych jeste skusil uplne bez jumpru :) a pak jeste fotku toho disku a toho hdd-usb adapteru jak je pripojenej k tomu disku - detail
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: furt to samy vidim.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: nastav to jako devoce 0 master normalni bez clipu
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: pořát to vidím jen jako USB to ATA/Atapi bridge což tak to vidím, i když na konci té redukce není disk... takže to prostě disk nevidí, jen tu redukci a já nevím, co s tím. disk se točí a piny vypadají nepoškozeně.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: srry sem prehlid ... takze kazdopadne u tech hdd-usb to prepinovat na master, pokud to bylo s tim 32gb clip na 32gb clip master
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: ten hdd byl uz nastavenej s tim 32gb clip nebo to jsi ted nastavila? default je to nastavit jako device 0 master, jak to pripojujes k tomu ntb pres nejakej hdd-usb adapter? kdyz napises mount tak ti to vypise disky vcetne prislusnych fs
    pokud ten disk nebyl dlouho pouzivanej tak taky muze byt prazdnej nebo poskozenej
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: porad stejny, zobrazuje se mi to jen jako to zarizeni a pripojit to nejde :-/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    master
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: aha, takže posun, v jednom nastavení pinů se mi to zobrazilo jako USB to ATA/Atapi bridge (tj to, co na připojení používám), ale jinak to píše cant mount device... takže nevím, co dál (piny jsou na 32Gb slave)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: mám tu i win ntb, ale tam se mi to taky nepřipojí, což jsem myslela že je tím, že tam mám nějaký linuxový fs, ale fakt nevím, jaký fs tam je...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam