• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    RAGNAROK: RAGNAROK: Kdyz to je problem - "chdir" se nikam nijak neprenasi. Takze pokud pozadovanou funkcionalitu neumi samo MC (prohledej dokumentaci), tak mas smulu.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SATAI:
    tmux je pekny ale asi to neumi to co potrebuju. V mc kdyz prochazim direktorare tak se prenasi current dir do terminalu. Takze zaroven muzu psat prikazy a brouzdat v dir tree a nemusim rucne menit dir pomoci cd v terminalu. Jen bych potreboval abych videl i output tech prikazu bez toho abych musel davat ctrl-o.
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: v cem mas problem? (A pro jake distro a co vsechno po te nahrade chces?)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tyve to fakt neexistuje nejaka alternativa k tomu pojebanymu NetworkManageru?
    SATAI
    SATAI --- ---
    RAGNAROK:

    1. tmux
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    1) Kyz spustim v terminal mc da se mezi treminalem a mc prepinat pomoci ctrl+o. Potreboval bych aby se mc zobrazoval jen v pulce okna bud na hore nebo dole. Jde to nejak?

    2) Doporucte mi prosim nejaky minimalisticky pdf viewer ktery ma tabs por prohlizeni mnoha dokuemntu najdenou, vyhoda je take pokud umi bookmarks, historii a favorities. Neco podobneho sumatra PDF.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Kdyby nekdo potreboval window manager tak cinamon umi to same co aero takze prakticky plna nahrada.
    Akorat je to take nestabilni jako enlightenment (mozna mam problem jen) uz mi to parkrat zamrzlo.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SUK:
    taky to prave delam manualne. Blby je ze ten monitor mam pripojenej pres HDMI>DVI redukci, tak nevim jestli to neni problem.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SUK: v biosu vetsinou je moznost vybrat jestli internal external both neco v tom smyslu, softwareove to jde urcite taky :)
    SUK
    SUK --- ---
    GANDALFSEDY: V BIOSu? Hm. Ja to delam xrandrem manualne a "automatici" pouzivaji udev....
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RAGNAROK: to je vetsinou v biosu ...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Mam u notasu externi display. Je nejaka moznost aby se po pripojeni ext. displeje autoamticky vypl displej notasu a po odpojeni zase zapl?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHOROBA:
    iwlwifi-7260-9.ucode
    ted jedu na debian s lxde. predtim jsem byl na kali a tam byl zase porod zprovoznit virtualbox.

    zkusim ten x-tile. pokud to pude skriptovat tak by to bylosuper.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    spousta xwindows manageru umi tilling leta

    treba
    Quick Tip - Tiling Windows manager in Mate-Desktop
    http://oz123.github.io/writings/2014-01-11-Tiling-windows-mate/

    bmw co za firmware to chce?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHOROBA:
    uz se mi to povedlo instalovat z os pomoci Gdebi Package Installer. Nahral jsem soubory znovu na flash. Nevim proc mi to predtim neslo. Pred tim Gdebi taky psal error.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    apt install linux-firmware
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Zkousim prechod na linux host a win guest. Ve win jsem si hodne zvyknul na aero kde se daj pekne pomoci sipek manipulovat z okny a a davat je do kvandrantu obrazovky. Zkousel jsem enlightenment na kali ale je to nestabilni a obcas se to chova divne a ma to glitche. Je to skoda jinak by to bylo super, teda je to celkem slozity ale to by zas tolik nevadilo.

    Je nejaky malo narocny window manager co by umel stejne jako aero pomoci sipek manipulovat z okny? Hlavne aby to bylo stabilni a fungovalo. Compiz vypada zajimave ale narocne.

    Ted zkousim instalova debian ale za zadnou cenu nemuzu instalovat drvier na sitovou kartu ani pri instalaci ani ze systemu.
    Debian -- Package Search Results -- firmware
    Debian -- Package Search Results -- firmware
    https://packages.debian.org/search?keywords=firmware
    'dpkg -i driver' mi da hlasku dpkg: error: need an action option
    apt-get instal driver.deb 'mi da hlasku ze to neni podoporovany format baliku pro debian

    Nevedel by nekdo prosim jak tu sitovou kartu zprovoznit?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GORG: Potřebuješ jen ten adresář .idea, tam je všechno popsaný v tý konfiguraci. S diskem manipulovat co nejméně - z klepajícího nebootovat, je doslova v posledním tažení.
    SATAI
    SATAI --- ---
    GORG: nebem bys mit projekt v gitu samopopisny? Neni v nem pom.xml nebo neco podobneho? Bez toho to prece nemuzes ani vybuildit na CI.
    GORG
    GORG --- ---
    SATAI: No cílem je rozjet znovu ten workspace v IDEA, který jsem tam měl. Už nevím, co to všechno obnášelo (všelijaké dependencies, nastavování cest), tak nejjednodušší by pro mě bylo, aby to prostě nabootovalo, a já mohl pokračovat.

    Nicméně našel jsem nedávno program do PC, který umí přistupovat na linux partitions (hledal jsem jak dostat ze Smart tv nahrávky), tak to asi prostě jen překopíruju takhle. Možná to trochu zamává s atributy souborů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam