• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: I na FF můžeš blokovat obrázky, flash, atd. A kdykoliv povolit. :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KECAM: na *unix snad ne :-) leda tak chromium :-P ale zase s LINKS2 to nehrozí snad nikdy =D
    KECAM
    KECAM --- ---
    CHOROBA: to jeste nekdo pouziva ? :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    stejne pak pusti chrome a desatej tab mu sezere ramku
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BEAUFORT: Tak KDE a Gnome jsou trochu hladovější a třeba na LXDE to poběží rychleji, ale mám na slabším stroji některé komponenty z KDE i z Gnome a nedělá mi to těžkou hlavu. Prostě mi víc vyhovují.
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    dikes za doporuceni. Jen sem koukal na Ubuntu site a tam pisou nova verze doporuceni 2GHz procesor, tak sem se radsi zeptal.
    KECAM
    KECAM --- ---
    BEAUFORT: pobezi ti v podstate vse, rychlost nejvice ovlivni pouzite prostredi. doporucuju lxde,xfce, aj ten cinamon je v pohode.

    pak uz, pokud se ti to bude zdat pomale, muzes optimalizovat uziti ram,swap, orezavat sluzby apod.
    zde par odkazu primarne pro ubuntu(zalozen tusim na debianu) based distribuce.

    http://www.hecticgeek.com/2012/06/few-things-to-speed-up-ubuntu/
    http://www.upubuntu.com/2012/06/11-tips-to-speed-up-computers-running.html?m=1
    http://www.howtogeek.com/115797/6-ways-to-speed-up-ubuntu/
    http://askubuntu.com/questions/2194/how-can-i-improve-ubuntu-overall-system-performance

    hodne se tam ty tipy opakuji
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEAUFORT: LXLE, funguje spolehlivě i na daleko slabších strojích :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    linux mint , verze MATE bude chodit jak hodiny
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    ahoj, mam starou Toshibu Satellite 1.3GHz Intel a 4GB RAM. Jakou verzi Linuxu doporucite aby chodilo? Dikes.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    TEAPACK:
    Tak ja jen konstatuji zjisteni, docela se mi to tak libi. Vlastne ani nevim jak je to Win.
    Ted ani nemam na mysli konkretni skript.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: to je ale správně, takhle se to chovat má, protože ten kdo si připojí zařízení by k němu měl mít přístup, kdežto ostatní ne.... Pokud chceš, aby to taky viděli, tak budeš muset to zařízení připojovat pod určitým účtem (sharedUSB:sharedUSB) a zbytek lidí pak bude v jeho skupině...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    TEAPACK:
    Ja ani cdrom na tomhle kompu nemam. Pouzit variable $USER me taky napadlo, to bych moh pouzit pokud by se cesta tvorila podle aktivniho uctu.

    Jsem to vyzkousel. Cesta '/media/username/usb_disk_name' se vytvori se jmenem aktivniho uctu v dobe pripojeni disku. Ostatni ucty ten disk taky vidi ve stejne slouzce ale nemaj na nej pristup (krom root).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: cdrom je hlavně na /dev/sr0, což mi přijde nejsnazší, ale pokud opravdu potřebuješ username, tak je to $USER ;-)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    si to radsi mountni jinam rucne, at mas jistotu.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    (Pro potrebu psani skriptu) ve slozce /media mam vytvoreno:
    '/media/username/usb_disk_name'
    /media/cdrom

    Jak system vytvori string username? Pod root uctem to vidim take '/media/username/usb_disk_name'
    Jedna se mi o to jestli dir '/media/username/usb_disk_name' bude staticky, nebo muze nastat zmena v nazvu v pripade zmeny uctu nebo po znovupripojeni USB disku.

    Pokud budou mit 2 disky stejny nazev jak se vygeneruji nazvy disku?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGNAROK: mně takhle s USB klávesnicí nefungoval hotkey pro vstup do BIOSu a pomohlo taky dát ji do jiného USB portu
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RAGNAROK:
    Mam problem s pomalou odezvou klavesnice, hlavne po tom co zmacku backspace (ale ne jenom). (debian 8.6 x64, cinnamon)

    Jsem poprehazel usb a vypada ze to pomohlo, ale stejne je to opruz ted si musim pamatovat kam co pichnout, snad to zase nezacne.
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    DANIELSOFT: ja po letech instaloval linux na desktop doma mimo praci, takze sem chtel trochu experimentovat (neco jinyho nez debian) a protoze nejsem uplne noob asi a mam rad vyzvy tak sem sahl po Archu... no a ted tam pouzivam Minta s KDE a spokojenst naprosta.
    Ne, vsechno byla sranda, az do problemu "spojeni/WOL" na cipech Realtek 8168 8169 8101 8111, coz mi hodilo ultimatni klacek pod nohy, kdy metoda 1, metoda 2 ani metoda 3 z wiki nezabrala a kompilovat jadro, aby se korektne zavedl modul pro sitovku uz mi prislo trochu za carou :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GHORMOON: tak ja to z konzole jedu, me to prijde i jednodussi, ale kolegixove by radsi omalovanky a tam koukam ze pptp je obcas jo obcas ne a cisco vpn z 95% jo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam