• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Muzete mi nekdo prosim vykopirovat jak v Grubu 2 startujete Windows 10?

    Se mi to nedari, mam Win 10 na M.2 disky, kdyz ho vyberu primo v Biosu jako prvni zarizeni, tak to bootuje ok, ale kdyz zkopiruju zavadeci sekvence pro Win 7 a zmenim jen volume id, tak to Windows 10 nestaci. Nevim, jestli to ma co delat s tim, ze disk je M.2, grub je normalne na Sata disku.

    Disk s Win 10 je normalni MBR, jsou na nem 2 partice jedna s Win 10 a druhy nejaky recovery oddil, predpokladam, ze se startuje z toho prvniho.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    SKRU: v jednom skriptu pouzivam tuhle konstrukci:
    eval `echo -e $LINE | awk -F\  '{printf "LINEDATE=%s; COL2=%s; COL3=%s; BLOCK=\"%s\"\n", $1, $2, $3, $4}'`

    promennou $LINE to rozparsuje a obsah ulozi do promennejch LINEDATE, COL2, COL3 a BLOCK. Snad ti to pomuze...
    SKRU
    SKRU --- ---
    ne ty skripty jsou vzdy lokalne na prislusnym stroji, pokud teda chapu spravne otazku:)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hele a to volas remote ssh?
    SKRU
    SKRU --- ---
    a tak jsem vdecny za jakoukoliv pomoc;) NO FLAMES
    pak vam to treba ukazu, uz se mi to rysuje..:) a treba mi to jeste pomuzete sesekat;)
    SKRU
    SKRU --- ---
    RAGNAROK:tee prinejmensim forkuje proces, obecne mi jde o nejaky proces monitoring a nektery jsou ohledne vytizeni, tak bych jako nerad monitoroval procesy ve virtualech pomoci volani N externich programu. to neni na nasazeni jednou, ale tak asi tak 18x ve dvou lokacich na switchover procesech 1x5min 24/7 a ty stroje jsou jeste virtualizovany:) proto to chci mit co nejrychlejsi, co nejcistsi a co mozna nejvic v jedny vrstve:)
    SKRU
    SKRU --- ---
    SKRU: uz to mam..:)
    SKRU
    SKRU --- ---
    SUK: jo, k "prostudovani" toho budu mit jeste hodne.))

    jeste bych poprosil pomoct s timhle, vraci mi to cislo, ktery jeste potrebuju vynasobit 1024 a nejde mi zakomponovat rovnou do tohohle vyrazu, kde definuju tu promennou a nechci pouzit expr
    mem_maxi=$(ps -ef | grep %processname% | grep '\-Xmx'|awk '{print $11}' | sed "s/[^0-9]//g")
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SKRU:
    awk zatim neznam tak nevim jak se chova. Co funkce 'tee'? Nebo by melo jit napsat vlasnti for each bash funkci s optional parametry. (To jde i v socialnim cmd na Win.)
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: Prostuduj jeste promennou IFS a moznost oddelovat jednotlive hodnoty treba nulou ( \0) ;)
    SKRU
    SKRU --- ---
    SUK: no prave mezery a jiny veci jsou pro me jako zacatecnika dost peklo:) asi se zatim spokojim s dvojim volanim:) ale diky za inspiraci, urcite budu jeste casem nejaky podobny veci delat, tak se na to mrknu, jak to funguje:)
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: Samozrejme pozor na mezery a dalsi takovy veci...
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: mohlo by fungovat neco jako awk print $2 $10 | read promenna1 promenna2
    SKRU
    SKRU --- ---
    muzu nejak tohle awk '{print $2,$10}' elegantne presmerovat do dvou promennych, abych nemusel volat awk dvakrat zpusobem?
    promenna1= neco | awk print $2
    promenna2= neco | awk print $10
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DANIELSOFT: možná dokonce i pod rozlišovací schopnost stroje... :-)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGNAROK: aha, takže vyřešeno... bylo by s podivem, kdyby takhle základní věc nefungovala

    jinak to řazení asi dává smysl v tom, že pak je rychlejší vyhledání daného aliasu (může se hledat půlením intervalu a ne lineárním prohledáváním) i když myslím, že na současných strojích při malém počtu aliasů je tato optimalizace pod rozlišovací schopností uživatele
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DANIELSOFT:
    Pardon, uz to vidim, oni se ty aliasy pri vypisu radej dle abecedy ne podle poradi v souboru.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DANIELSOFT:
    bohuzel ani kdyz dam source .bash_aliases. V .bashrc mam odkaz na bash_aliases tak by se to melo spoustet i samo.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGNAROK: co primo source ~/.bash_aliases ?

    kdyz jsem se kouknul do sveho .bashrc, tak tam to sourcnuti .bash_aliases je explicitne udelano, takze to asi nedela sam, pokud mas .bashrc "svuj"
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Pridavam si nejaky aliasy do .bash_aliases. Musim dycky restartovat terminal kdyz ten file zmenim. Zkousim v terminalu command 'source ~/.bashrc', ale neuspesne. Nevedel by nekdo kde je problem, nebo jak ty aliasy loadnout bez restartu? (Chapu ze primarne je problem mezi zidly a klavesnici :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam