• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Provozuju to jen v lokální síti, ven to nesmí, to řídí centrální firewall...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: ta Answer vypadá dobře, ale dlouho jsem to nedělal:
    linux - Create new vsftpd user and lock to (specify) home / login directory - Server Fault
    http://serverfault.com/...ons/544850/create-new-vsftpd-user-and-lock-to-specify-home-login-directory

    říkali ti, že ftp je nebezpečné? a připrav se trochu na bojovku s porty, pokud je po ceste firewall.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, snad jsem zvoli vhodné vlákno. Potřeboval bych poradit s konfigurací vsftpd.
    Server mám rozjetý vytvořil jsem nového systémového usera s heslem a jeho home složkou, kam skriptem sypu potřebná data. Nicméně díky tomu, že mám povolené lokální připojení, tak se dokážu připojit i ostatními usery ze systému, což je žádoucí, ale nežádoucí je, abych zobrazil kompletně celý filesystem. Rád bych to tedy nastavil tak, aby se mohl připojit jakýkoliv user systému, ale vždycky se mu zobrazila jen home složka výchozího ftp usera... Jak toho lze docílit? Které parametry mám hledat?

    Díky za help.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Jde zobrazit v mc nemo nemo creation time? Vidim jen moznost access a modify time. Pro me dost dulezity metadatum. Vsechny partition mam ext4.

    Koukam ze to je zase nejaky slozity. :-)
    linux - How to find creation date of file? - Unix & Linux Stack Exchange
    http://unix.stackexchange.com/questions/91197/how-to-find-creation-date-of-file
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Závěr: Disk bez převodníčku neumí poslat ani svoje ID / serial#, nijak nekomunikuje a tváří se jako mrtvola. Pokud ho připojím přes převodník, najednou vidím ID, teplotu, SMART, ... ale co 10s to spadne a znova naskočí.

    Když ho naformátuju přes převodník, tak z doku není vidět ani fň. Pokud ho naformátuju v doku, pak se zase z převodníku disk tváří, že tam opět nic není a přes dok nedostanu žádné info o disku-> nějaké jiné vysvětlení, čím by to mohlo být, než šifrování popř. MBR na převodníku? (jedná se o WD MyBook 1110)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PUPU: jj, to už jsem taky našel... a dcfldd je bezpečnější ;)
    PUPU
    PUPU --- ---
    TEAPACK: dd if=/dev/zero of=<zarizeni> bs=512 count=1
    doporucuji maximalni opatrnost
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RUTHAN: jinak tenhle exterák se umí i sám zašifrovat a komplet chránit heslem, takže nemůže být všechno uložené na disku. Bohužel jsem zatím našel jen to, že ikdyž je šifrování vypnuté, tak je vypnutá spíš ochrana heslem, ale některé věci zůstávají zašifrované i tak a data na disku zkrátka vidět nejsou a nebudou =(
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RUTHAN: testdisk ani nevidí ten disk, ostatní v repu nemůžu najít, takže to asi bude pro Widle což?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    TEAPACK: Nestudoval jsem detaily, ale nechce se mi verit te teorii o tom, ze MBR je v nejaky externi jednotce.
    Ja vim, ze jedes linux, ale Gparted je v tohle fakt zaostaly, zkus TestDisk je to jinej canon, pripadne Paragon HDD manager, nebo Minitool partition Wizzard, maj i boot cd, mam s nima daleko lepsi vysledky a neni to tak lowlevel jako Testdisk, ktery je v textovym modu.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Jak se dá smazat MBR z HDD?

    Short Story: je to disk z exteráku, původní MBR je na mrtvém převodníčku a obnovení přes GParted se nepovedlo a teď potřebuju MBR smazat, aby převodníček v posledním tažení načetl zase tu původní a ne tu z disku.

    TLDR
    Mám exterák, kterýmu klepe převodník z posledního, ale jelikož je to WD Book110, tak MBR a podobné jdou uložené v tom převodníčku a disk na sobě nic nemá. Bohužel jsem to lípnul do Widlí, protože jsem si nebyl jistý, jestli Linux má drivery na dokovací stanici a než jsem se stihnul vzpamatovat, tak jsem měl na disku MBR a už to na mě křičelo, že mám disk před prvním použitím naformátovat. Tak jsem to rychle hodil zase do Linuxu a přes GParted jsem se pokusil obnovit data rovnou z disku, ale běželo co celou noc a celý den a pak to zůstalo zamrzlé s 0% vytížením procesoru. Takže potřebuju novou MBR smazat, aby převodníček v posledním tažení načetl zase tu původní a ne tu z disku.
    /TLDR
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GILHAD: njn, mam ale otevrenejch x konzoli (xterm+tmux) a pridani groupy se nikde neprojevi.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    MARASAN: kdyz neco takoveho delam, tak jako docasne reseni z bashe spustim novy bash a uz je to s novymi pravy (ale zatim jsem jen pridaval)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SUK: tohle docela funguje pro pridavany grupy, pro oddelanou nejspis ne. kazdopadne dik.
    SUK
    SUK --- ---
    newgrp
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sudo
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PUPU: shell - potrebuju prava k adresarum a fajlum
    PUPU
    PUPU --- ---
    MARASAN: rekl bych, ze to zavisi na aplikaci. pokud si pravidelne saha do /etc/group, tak to potreba neni.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    kdyz pridam usera do groupy, je nejaka jina cesta updatenout otevreny sessiony nez login logout, aby v nich byl user i s clenstvim v nove group?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SUK: Podle me pokud mas vic OS a chces pri startu v BIOSu/EFI vybirat disk ze kteryho budes startovat, tak se bootloaderu nevyhnes.. a i v pripadne UEFI mas jen UEFI bootloader, bez nej to nejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam