• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    SATAI
    SATAI --- ---
    PISKVOR: ale je tam a jako Esc dobrá ;)

    Google tam místo ní dává tuším Search
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SATAI: Já vím, psával jsem na pradědově Underwoodce, a tam ten Shift zvedal asi tak tříkilovou krávu. Ale v naší scifi současnosti je to OLBŘÍMÍ klávesa úplně na pytel, medle.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Pouzivam CapsLock na cesky kapitalky.
    SATAI
    SATAI --- ---
    PISKVOR: Moc ne. Relikt z praciho stroje, kde to asi melo smysl (Hodne veci se psalo kapitalkami a drzet ^ vyzadovalo na mechanice dost namahy)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: A řízení Curiosity Roveru, jasně. Nějaké *realistické* využití? :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PISKVOR: komentare na novinkach?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DANIELSOFT: Jsem myslel, že tyhle srandy patří do ~, právě kvůli té použitelnosti;) Ale remap capslocku na Esc je asi systemwide, hm. (Ale srsly, už jste někdy použili Caps Lock? K čemu?)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    (pripominate mi https://xkcd.com/1806/ )
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: to jsem používal předtím, ale není to ono =D navíc u týhle si můžeš namapovat na každý tlačítko makro a přepínat mezi třemi profily... strašný zlo, když si na to člověk zvykne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: ou jes!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: no, já si namapoval na grafickej tablet tlačítka myši a pokud se nedotknu podložky, tak se chová stejně jako myš... A numpad si přehazuju podle potřeby, jen se bojím, jak dlouho mi ta klávesnice ještě vydrží, protože se už pár let nevyrábí a neexistuje náhrada (MS SideWinder X6)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: Vyřešeno. Prostřední tlačítko + klitoris.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Kromě peněz, práce na cizích klávesnicích a výběru v tom není podstatný rozdíl. Kreslím tak CAD, pracuji s vektory, bitmapu, DTP, ... Když narazím na limity levačky(nebo je to výhodnější), tak myš přehodím.
    To se ti s kombinací myš a grafický tablet pracuje špatně.
    CHOROBA: Mám klitoris čerstvě a budu muset nějak vyřešit absenci kolečka. Nějaký tip?
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: no reagoval jsem na to tvoje: "byl totalne vyrizenej z vimu a emacs. Do takovyho stadia to dopracovat nechci. :-)"
    ono to neni jen o tom nehybat zapestim, karpalem vedou slachy k jednotlivym prstum.
    ale pokud z prace vyradis tu mys, tak muzes mit ruce bliz k telu, jak pises ze ma byt
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    bmw ja uz mys nepoužívám tak 10 let. Používám jenom trackpoint. I na střílečky ;-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: Já to vyřešil klávesnicí s numpadem na levé straně =) na kreslení v blenderu nebo inventoru ideální...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Prohazuji jak se mi to zrovna líbí. ;-)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KAERO:
    ergoemacs prohazuje ctrl a alt pro nejpozivanejsi klavesi a navigace v textu je pak alt+ijkl hl. Mnohem prijemnejsi nez pouzivat ctrl+fvbnp, ale ctrl je tam furt hodne.

    KAERO:
    Jsem zatim nikdy problem z karpalem nemel. Vyhovuje mi lehka mensi mys a velka citlivost senzoru. Pak vubec se zpestim nepohybuju. Diky cinnamon window manageru a firefox pluginu firemax na mys ale nemusim skoro sahat. Podle ergonomie maj bejt ruce co nejbliz k telu. To s klasickou metrovou klavesnici a mysi nejde.

    U ty dvojdilny klavesnice musi byt super dat mys doprostred. UHK ma nejaky pridavny modulek pro palce bud trackpad nebe trackball.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ERGOSUM: anebo mys pravidelne prohazovat. jeden mesic pravou, druhy levou. snizuje to zatez na karpal.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Když jsme u psaní. Naučil jsem se používat myš na levé straně. Pravá ruka je pak volná na numerické klávesy, enter, tužku, ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam