• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    SUK
    SUK --- ---
    PUPU: Ne. Chci neco dat mezi mikrotik a "internet", abych videl, jestli pada port na mikrotiku nebo port venkovni.
    PUPU
    PUPU --- ---
    SUK: jestli potrebujes portmirror, tak na to se hodi zrovna Mikrotiky
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: Tak... kabel na me strane jsem zkontroloval a s nim by problem byt nemel se zda. Vypadky trvaji furt. Zkusim sehnat nejaky manageovatelny switch s moznosti logovani, abych aspon zjistil, na ktere strane to pada... (pujci mi nekdo stovkovy cisco? :)) )
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PELDA: yum whatprovides libstdc++.so.6
    PELDA
    PELDA --- ---
    RedHat Linux

    error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

    co s tim? :/ da se to nejak doinstalovat?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Kdyby nekomu vadil first day of week sunday. Funguje i na debian.
    HOWTO: Set Gnome Calendar First Day of Week
    HOWTO: Set Gnome Calendar First Day of Week
    https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=813945
    ADITU
    ADITU --- ---
    SUK: aj, sry, to jsem přehlídla.
    SUK
    SUK --- ---
    ADITU: UPC rozdava mikrotiky?
    ADITU
    ADITU --- ---
    SUK: pokud máš od UPC modem s wifi, tak zjevně ano. been there, done that - asi tak před měsícem :)
    SUK
    SUK --- ---
    ADITU: Tak na wifi urcite nebude mit vypadavajici kabel vliv, zejo :) Ale na kabel samotny mrknu. Zkusim idealne sehnat nejaky 2port switch s logem, at vidim, kde to pada...
    ADITU
    ADITU --- ---
    SUK: hele, je to hodně triviální, ale tohle se mi dělo, když byl kabel směr od upc krabičky k modemu (koax) málo utažený na vstupu do krabičky (prej je dobrý ale zkontrolovat obě strany) - padala podobným způsobem jak wifi, tak ethernet
    SUK
    SUK --- ---
    SILVESTRAGON: Hm. Zkusim vecer, diky za tip ;)

    Ted koukam do logu a dneska mezi 10:11 a 10:15 mi ta wifi spadla asi 20x. Kolem toho je uz jen par nezajimavych padu v noci (1:01, 2:04, 3:43, 5:45).
    K tomu vsemu mi pada ethernet - ale jen, kdyz jsem v praci (pripojuju se z prace SSHckem pro streaming muziky). Kdyz nejsem v praci, tak jsem si nevsiml, ze by se to delo.

    Takze vlastne obnovuju dotaz - jak toto debugovat? Idealne aspon znat duvod, proc ta wifi provadi "reassociating", za kterym nasleduje "disconnected, ok" a pak "connected". To je divny, ne?
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    SUK: Mně pomohlo deaktivovat pásmo n, na rychlosti se to prakticky neprojevilo (nemam moc rychlý připojení). Není to zrovna systémový řešení, ale pomohlo. Konfigurace: Linux Mint / notes Lenovo Edge 11 / UPC
    SUK
    SUK --- ---
    Diky za tipy, Zkusil jsem to teda prehodit na kanal, kterej se zda byt volneji (je toho tady dostupneho hodne, ale vesmes ma vse slaby signal).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    AQUARIUS: Aha, sorry, nedošlo mi, že je to dost generický jméno.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PISKVOR: mas nejakej konkretni vyzkousenej/oblibenej? V Play storu jich je hromada...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SUK: No, já v první instanci sahám po Androidu a WiFi Analyzeru - sice to není Linux, ale výrazně líp se mi šoupe s anténou ;) a vylezou najevo prvoplánový zrady typu "z klienta to není tolik vidět, ale u APčka je zarušeno." Pak bych mrknul, jestli se ti někde nepovoluje anténa - to mi dělalo velmi podobný brekule. Pak bych zkusil Linux x jiný AP, ale Mikrotik zrovna je velmi stabilní.
    PUPU
    PUPU --- ---
    SUK: signalu muze byt dost, ale take muze byt silne ruseny. me takhle soudruzi z UPC zapnuli na modemu wifi, o kterou jsem vubec nestal, a razem jsem mel problem s vlastnim modemem, co stal hned vedle.
    SUK
    SUK --- ---
    Hola, čím/jak debužit padající wifi, linux vs mikrotik? Občas spadne spojení a proběhne re-asociace. Signálu je dost. Pŕijde mi, že se to stává čím dál častějc...
    Intel AC-7260, Archlinux (nejnovejsi), RB2011
    2ND
    2ND --- ---
    CHOROBA: porad ma smysl mit /boot zvlast, pokud menis velikost partisen (jako ja u virtualu casto menim velikost disku), tak ti to hodne usnadni zivot
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam