• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ERGOSUM: Esc nic neresi a podle poslednich zjisteni to zaclo delat po instalaci lxqt...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHEVALIER: Když se objeví černá obrazovka a něco to dělá zmáčkni Esc. Uvidíš co se děje.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mam dotaz. Nainstaloval jsem ubuntu 16.04 64bit. Po spusteni NB se "neco" deje (nepamatuji si to a nejsem u NB) a skonci to cernou obrazovkou a vetrakem vytocenym naplno. Spusteni live z DVD je bez problemu. Postupne jsem ubiral sifrovani disku, lvm atd. az na holou instalaci, ale deje se to porad. Obcas se pri startu zobrazi spousteci menu (memtest atd. ) a po volbe prvni polozky system normalne nabehne. Nemate s tim nekdo zkusenost?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KECAM: wicd bylo fajn dokud jsem pouzival lxde a mel chut a naladu po updatech odinstalovavat nm. Po prechodu na Cinnamon, jsem byl maximalne spokojen s UI, ale wicd delalo jenom bordel, tak jsem rezignoval a presel na nm. Troufnu si bez nadsazky a ironie tvrdit ze Cinnamon je lepsi MacOS X, na ktery jsem presel z jinych duvodu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KECAM: a to je skvely protoze ma i txt gui a cli
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    AXTHEB: ok, ne na linuxu, ale na gnome. tipnul bych ze par bugreportu sem v letech 200x vypnil docela dost, ale zmeny ve stabilite nejak nevidim.
    co me vlastne mrda, je, ze nejni jina rozumna nahrada za network-manager a co me mrda este vic, je changelist v Debianu 9
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHOROBA: jasně, jeden posranej applet lehne a je to chyba Linuxu. Napsal si bugreport?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ja neco podobnyho musim delat s Pulse Audiem: jednou za cas (asi tak jednou tydne) mi zvuk zacne chrastit, tak musim zavolat takovy skriptik, ktery mi resetuje zvukovy system
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nm bezi...ale ten podelanej applet lehne
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Aha. Tak to mně se stává akorát lehající L2TP, kterou něco zahodí na druhý straně, ale že by mi to shodilo NM...hmmm...nějaký logy?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    proste mas pusteny 2xvpn, ses pripojenej k wifi, pripojis ethernet a ta sracka lehne

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Specifika? Tohle už jsem neviděl od Kuvajtu napadení (tj. tak 5 let)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    'killall nm-applet; nohup nm-applet &' todle me fakt na linuxu mrda jako svine
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Já kvůli vám snad ten vim asi pustim =D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Esc ZZ
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    :-D deto i bez esc+wq!

    Vim: Caught deadly signal TERM
    Vim: Finished.
    Terminated
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GILHAD: qw! ;]
    KAERO
    KAERO --- ---
    Opice nahodne mackajici klavesy psaciho stroje v nekonecnem case temer urcite napisou vsechny Shakespearovy hry. Podari se jim ale ukoncit VIM? Anebo napsat hry ve VIMu?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: Vykricnik znamena vyskocit i pokud tam jsou dosud neulozene zmeny, bez vykricniku to v pripade neulozenych zmen ohlasi a nevyskoci, ale pokud je vse ulozeno, tak to vyskoci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam