• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DIky moc
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Ještě je možnost "spustit v kontejneru" - viz třeba https://anbox.io/ ; jenže jestli ta appka nepodporuje x86, tak jsi u stejný překážky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GIOMIKY: Jinak k Android x86 jsou nejméně dvě slušné alternativy. Dokonce mám někde obrazy, ale teď to hledat nebudu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GIOMIKY: Je. Není to emulace, ale instalace na flash nebo kartu a boot z toho. Má to ovšem zase jiné nevýhody.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Chtel bych pozadat o radu. Rad bych emuloval android na Linuxu. Mam low-end model nbk. Zkusil jsem v Virtualboxu Android x86, ale je nedostacujici, nebot appka, o kterou mi jde hlasi, ze se jedna o nepodporovany model hw. Je jeste nejaka dalsi alternativa?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: uplne presne netusim, mozny to je. kazdopadne co sem projizdel fora, kdyz sem hledal nejsaky info k tomu tplinkovi, jenz mam doma, nebude to zase nejspis tak zavaznej problem. seriova konzole se vzdycky da k tem tplinkum pripojit
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: no to by se melo tykad snad jen vyrobku dodavanych na US trh...
    MASCA
    MASCA --- ---
    TEAPACK: Tak tenhle? nc -z -w1 bar 873
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: něco takového... jen mám na baráku i v bytě stejné IP , takže spíš podle primárního DNS... ale to už snad najdu ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: if [ $GW = "10.20.30.1" ] ; then rsync -aP /foo bar:/backup/ ; fi
    ^^^ tenhle?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GILHAD: tak se prý zálohovat zase nebude :-D (už abych dodělat ten skript, který podle routeru poozná, že komp "doma" a spustí zálohování... )
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    GILHAD: Diky moc, uz to slape!:)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KOMAS: Mas rozbity filesystem na sda1 (prvni partisna prvniho disku), samo se to neopravi.
    (Pokud tam mas nejaka dulezita/zajimava data, nebo nastaveni a zrovna se to podari, tak je jeste honem zazalohovat)

    asi to chce spustit
    fsck /dev/sda1 -v -C 0
    (a opravit to rucne), nebo, pokud nevis presne co delas, tak
    fsck /dev/sda1 -v -C 0 -y
    (a ono si to vsechno samo odsouhlasi a neco to nejak udela - ale mozna taky prijdes o data/system)

    Az to dobehne, tak restartovat pocitac
    reboot
    a modlit se, at je uz vsechno v poradku. Pokud to po restartu napise to same, tak jeste jednou, pokud ani to nepomuze, tak je to fakt hodne rozbity a mozna je cas uvazovat o preformatovani disku a reinstalaci od sameho pocatku.

    (Sorry - tohle je hodne lama odpoved, ale je celkem sance, ze se to samo nejak neco, kdyz uz nevic nic lepsiho. A nebo to aspon nainstalujes znovu a bude ti to nejak chodit misto krypticke hlasky. A budes zalohovat data nez se neco rozbije)
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    Zdravim vsechny, dokaze mi nekdo poradit s timhle? Jsem uplna lama takze pekne po lopate prosim.

    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: ano, pokud tam máš OpenWrt tak to bude o dost snesitelnější .) ale i tak se jim snažím vyhýbat, protože když takhle kašlou na SW, bůhví jak na tom bude HW.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DELVIT: ja ho nekde dostal, myslim. ale sral sem se s nim pul roku - Nkovy klienti se nechytali, androidi meli problem se pripojit, NAT mi nesel jak by mel. Nakonec sem to nevydrzel a preliznul ho openwrt a od ty doby nevim, ze ho mam.
    se obavam, ze u nich bude opravdu problem ve firmware, ani ne tak v zeleze.

    root@OpenWrt:~# uptime
    10:53:26 up 203 days, 12:43, load average: 0.00, 0.01, 0.04
    root@OpenWrt:~#
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: TPLink je vhodný jako tezitko nebo recyklace. je to vyloženě hazard to používat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NELDOR: Zhruba tak nikam. Musel bys až přes JTAG, a to je dost na pytel. Navíc i když je to vespod Linux, ještě pořád vídám toustovače na 2.4.x kernelech - kdoví, co všechno jim tam chybí.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    VYHULENY_UFO: aha, tak se omlouvam za mylne info
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam