• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku SSD, ktery bude (i pri malych velikostech) cenove srovnatelny s tim samotnym notebookem? ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: mluvim o tom notebooku. fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku 2TB disk?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Pri cene SSD vysrat na cokoliv tociciho? No, aktualne mam doma 4 tocici-se disky (2 jsou v notebooku) - 2TB, 2TB, 1TB, 750GB. Coz, pokud dobre vidim, vychazi cenove na dvojnasobek - pocitam-li do cen disku i cely notebook.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: btw pisou jenom amateri :-) bmw. pri cene dnesnich ssd bych se na cokoliv tociciho vysral

    jo a este dobrej for je, ze ten r61 pres vdpau normalne prehraje hdckovy video :-p
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Ještě lepší je ssd na system a programy a hdd na data(home)(swap na hdd kvůli přepisům). Je zbytečné, aby data za drahé peníze rychle ležela na ssd.
    BTW jestli může BMW není problém silný počítač :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DATEL: Já jsem spokojený s Lubuntu(LXDE). Připravuje se LXQT (které by mělo být ještě rychlejší) resp. vyšla beta. A není vyloučeno, že přejdu na Gentoo.
    Lubuntu Artful Aardvark Final Beta has been Released! | Lubuntu
    http://lubuntu.me/lubuntu-artful-aardvark-final-beta-has-been-released/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: jak pisu, ten samej stroj, mint + mate a beha to fajn. Samozrejme kdyz otevres 30 tabu v chrome tak zaswapujes mocne, ale to tak proste je. bmw. esli muzes, kup si do toho malej ssd disk a vyhod co tam je, vse se urychli asi tak petinasobne
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DATEL: já jsem spokojený s Xubuntu, používá prostředí XFCE
    DATEL
    DATEL --- ---
    DATEL: taky u tech velkych prostredi pocitam, ze bude limitujici tech 2 GB RAMky
    DATEL
    DATEL --- ---
    SUK: moderni? :-) S tou slabou grafikou by to utahlo i Gnome ci KDE, aniz by se to zacalo po chvili sekat?
    DATEL
    DATEL --- ---
    Diky vsem za tipy, kouknu na weby jednotlivych prostredi a neco vyberu.
    SUK
    SUK --- ---
    DATEL: S takovymhle modernim pocitacem si muzes dovolit prakticky vsechno ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: mam na tom linux Mint + Mate a jede to jak hodiny.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    lxde a xfce nejsou distra. typek chce slyset Bunsenlabs Linux, Bodhi Linux apod.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DATEL: nejlíp asi XFce nebo Trinity (distro Q4OS) ;) lxde jsem několikrát zkoušel ale nikdy jsem se s ním neskamarádil...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    DATEL: zkus kouknout treba na lxde, xfce nebo tak neco
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj, několik let jsem desktop Linux nesledoval, máte někdo doporučení, na jaké distribuce (ikdyž to je vlastně asi jedno), ale hlavně na jaké grafické prostředí prostředí se kouknout z hlediska použití na starším notebooku (konkrétně Lenovo R61, Intel Core 2 Duo T8100 2100 MHz, RAM 2048 MBytes @ 332 MHz DDR2, intergrovaná grafika Intel GMA X3100, 384 MB, rozlišení 1280x800)? Počítám, že klasika Gnome a KDE spíš ne, ty budou počítám náročnejší na výkon. Dík za nasměrování.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MVEK: Windows jsem mel dycky rad, ale desitky jsou peklo. Kdyz utecu, tak si to budu muset ve firme supportovat sam. V seznamu co si chystam na vyzkouseni je prave o365 jako jeden z tech dulezitych, tak me zajimalo co me ceka.
    MVEK
    MVEK --- ---
    MUXX: Myslím 365 a myslím to, že některé notebooky do cloudu dávat nechci (a zašifrované oddíly mi už způsobily u jednoho selhání synchronizace po nějaké době), a taky to, že ve webové aplikaci nejde používat styly, tagy a já nevím co ještě, nebo jsem slepý, ale to by bylo asi na Office fórum.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MVEK: Co je za problem s cloudem? Myslis office365?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam