• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Tak tos mě potěšil. Začínám dumat o Live Linuxu s virtualem a ovladačem. Díky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: covece, ten me tudle prekvapil. asi 10 let starej skener na diaky a nesel rozchodit v linuxu :-o ale ve virtualu jede jak hodiny, tojo.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GIOMIKY: debian stretch - ruzne instaluju a obcas reboot, zadnej problem.
    Jenom nevim, v jakym stavu patche na M&S vlastne jsou :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GIOMIKY: tak ty historky souvisi spise s mikrokodem od Intelu... ktery sam Intel stahnul a novej zatim nevydal. Se samotnym kernelem problemy nikde nepozoruju (4.14.x, ten ted bude dalsi long-term supported...)
    SATAI
    SATAI --- ---
    Mně 4.15 sejmul Threadrippera. Nenabootuje, neb nezvládne inicializovat časování PCIe.

    Se Spectre a Meltdownem to samozřejmě nesouvisí, ale dávám to sem jako hrůzostrašnou historku ;-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jak je to Spectrou a Meltdownem na Linuxu? Uz mam updatovat kernel nebo se vyplati pockat. Koluji dost hruzostrasne hiatorky o mrznoucich pocitacich a samovolnych restartech na platforme Woken.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Asi tak. Skener na diáky co zapnu za X let. Widle s ovladačem na SD kartě. Boot z karty. Udělat práci. Karta zpátky do krabice se skenerem. Vlastně je to nedokonalá variace na neexistující Live distribuci Windows. Widle mají své C: na té kartě.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    AQUARIUS: a na třetí stranu je to HP....
    KAERO
    KAERO --- ---
    VYHULENY_UFO: mame pres to pripojene ruzne merici karty, celkem specializovane, a virtualbox si ani neskrt. navic maji velke prenosove rychlosti, ideal je pripojeni do pci sbernice v desktopu, ale v labine je desktop ponekud nepohodlny narozdil od notebooku.

    CHOROBA: holt merici pristroje v cene 0,5 mega a vic maji vetsi zivotnost nez pocitacove sbernice, to je bezne. treba kvuli jednomu specialu udrzujem funkcni windows xp, jinak to proste nejede.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Avolites Titan Mobile ve virtualu nefunguje sam o sobe nijak moc dobre. A zvukovym vecem bude ta vrstva navic pravdepodobne pridavat nejakou tu latenci.

    Takze, ackoliv spousta toho beha dobre, neco proste ne :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    exprescard :-o sem si musel najit co to je tyve. pcmcia stary. Tak to sem asi nikdy nezkousel.
    wireless survey jedu pres usb a to mi ve virtualu jede ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KAERO: zkousel jsem to jenom parkrat, ale v podstate mi expresscard ve virtualizovanych widlich sel (virtualbox, promapovani pcie), ale jako chapu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHOROBA: expresscard pres zadny virtual nejede poradne.

    VYHULENY_UFO: ty nemyslis, ja to vim. prave jsi me poznal :) ve virtualu nejede expresscard, tak mereni poustim z winu. ale na praci (zpracovani dat) mam linux, jinak bych se z windowsu zblaznil
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: sw kterej komunikuje s hw mi funguje ve virtualu s widlema normalne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: nemyslim, ze takova situace nastane, jestli jo, tak vzacne. vlastne neznam nikoho, kdo by kvuli praci rebootoval komp do dualbootu. to proste zdrzuje.
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO: A kdyz k praci proste potrebuju oboje? Obcas to a obcas neco? :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: o tom zadna, ale pak se vyseru na dualbooty nebo virtualizaci a proste pouzivam jen jeden operacni system, ktery k praci potrebuju.
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO: Ono toho je vic. SW, ktery slouzi ke komunikaci s nejakym specifickym hardwarem, nizkolatencni hard realtime SW (zvuk atd)...
    SATAI
    SATAI --- ---
    FATBOZZ: moje x399 Taichi a další už to řeší i tak, že si z DHCP mohou vzít IP a novou verzi si sosnou...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: no pokud mas dokumenty bez maker a bez nejakyho slozitejsiho formatovani, tak jo.
    ale naprikla hlasovaci predsednicka tabulka, kam pisu vysledky hlasovani ze schuzi spolecenstvi a ktera mi pocita kvorum (platne/neplatne), mi pod libreoffice nefunguje :D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    tak kuli temhle vecem nepotrebujes snad ani ten virtual
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam