• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RUTHAN: promin, me dyckyu rozilis a vecer mivam vypnutej mentalni ignorelist ;)

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    hele, teď jsem přešel na serverech ze suse na Debian
    SATAI
    SATAI --- ---
    MARASAN: Protoze je Ruthan prudic, co se neumi ani poradne zeptat?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Tipuju display manager,necetl jsem ovsem logy.
    Pokud si to ale rozesral instalaci v8 a v9,je imho cas koupit disk,pripojit do ethernetu a nainstalovat cistrej stretch. Budes to mit driv zkopirovany,nez bys to dal do cajku.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Zkousel sem i upgradovat na 9 - stretch, ale tam to vypada, taky komplikovane, dostavam nejaky USB descriptor hlasky pri bootu.. a krom toho to zatuhne na broadcom bluetooth 4.0 USB donglu.

    Google rika, ze mam nahrat neco do lib - coz mi teda prijde trapny reseni, ale dobre...
    https://github.com/winterheart/broadcom-bt-firmware

    ale i pak se dostanu do stavu, kdyz mi blika termina a nebo monitor - out of signal - ceny pozadi.. Nvidia drivery sem zkousel preinstalovat, ale nepomohlo to. Zkousel sem se i jinej, ze default kernel 4.9 - 4.13 z backports, ale problem je stejnej.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ahoj,
    potreboval bych poradit s upgradem Debi(li)anu 7 na 8 na desktopu - Z97 - broadwell, Geforce 970, hodne usb kramu a Aver TV karta, jiny distribuce na tom behaji ok.

    Debian 7 fungoval ok. System se skoro cistej, velmi malo neVanila baliku, po upgradu mi gnome 3 - ukazalo generickou chybu - oh, no something is wrong.

    Kdyz sem se dival do logu, bylo tam cosi o Nouveau uknow chipset.. Tak sem nainstaloval Nvidia zavrenej driver, posledni.. Boot je porad konci s touhle hlaskou, ale problem je zda se jinde.

    Jelikoz kdyz z ty obrazovku s chybou spustim Xka pres vyvaleni sudu (sudo startx), tak GUI normalne naskonci a funguje ok, vcetne akcelerace grafiky - nvidia panel ukazuje vsechno ok. Kdyz to spustim jako user (admin prava) - startx, tak GUI nenaskoci.

    Stalo se to i jinejm lidem, kteri tvrdi, ze jiny prostredi, nez Gnome3 funguje, vic sem zatim nenasel.

    Tady je log z bootu, dostavam tam nejakou hlasku o tom, ze Gnome startuje moc brzo:
    WARNING: App 'gnome-shell.desktop' respawning too quickly

    Zkousel sem reinstalovat asi 2 Gnome baliky zatim nic.

    Klasicky kazda rada dobra. Jinak v tom admin Gnome je jen polozka Logout, coz me posle zpatky do terminalu, bylo by fajn, aspon mit moznost tam switchnout usera jako workaround.
    Dropbox - jornalLog2.txt
    https://www.dropbox.com/s/9tp7r1xzsdty5va/jornalLog2.txt?dl=0
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TULEN: Ještě mě napadlo: Máš to USB naformátované s flag bootable?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    FATBOZZ: elinks ;D

    ne, problem neni browser, ale obsah. tgze blokovat co jde, a kdyz uz nacitas kokotiny(java,flash,video.....) tak ne v moc tabech. vyhrat nad tim proste nelze.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    FATBOZZ:
    w3m-img
    netsurf
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    CHOROBA: co doporučuješ jako lightweight browser pro tyhle případy?
    EXX
    EXX --- ---
    TULEN: vim prd.. ale jako spesl to nevypada.. spis well implemented.. jako z kontext menu udelat bootable usb libovolnyho iso.. mi prijde cool..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    novejsi ktera podporuje spis
    TULEN
    TULEN --- ---
    TULEN: ptam se rychleji nez googlim. https://cs.wikipedia.org/wiki/Unified_Extensible_Firmware_Interface

    takze starsi verze puppz linuxu ktera nepodporuje UEFI by mi pomohla?
    TULEN
    TULEN --- ---
    CHOROBA: tohle UEFI oznaceni , co to je, narazil jsem an to tusim v tom tu obtiz, ale vubec netusim co to je.


    CHOROBA: momentalne jsem na Lubuntu, kde jsem pomerne spokojenej, ale chtel jsem to zkusit este odlehcit.


    DANIELSOFT: DVD/CD varianta u me odpada. ten pocitac nema mechaniku.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jinak - lighweight je vetsina distribuci co ma lxde,xfce....na to ti staci i 1G ramky. Problem ale stejne nastane o pet minut pozdeji, kdy spustis firefox/chrome a otevres 5 tabu.

    treba na starym core2duo laptopu s 2G ramky mam linux mint + Mate desktop a jede to supr(da se s tim delat bezna cinnost). co to urychlilo asi o 500% byla vymena disku za SSD.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    otazka esli tvuj laptop nema zaple UEFI, tam by mohl mit Pupppy problem. ale posledni verze uz snad ne.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ja mel problem nabootovat z usb tak jsem to vypalil na dvd a bootoval z dvd. tezko rict jestli to byl problem konkretni flashky nebo tech pocitacu co jsem zkousel, pri bootovani z flashky mi to zamrzlo nekde na zacatku tesne po startu jadra. xubuntu 16.04. uz si nepamatuju chybovou hlasku, ale asi tam zadna nebyla proste jeden krok se provedl a dalsi uz ne viselo to
    TULEN
    TULEN --- ---
    EXX: mint ma tedy nejakou spes vec na tvoreni instalacniho usb? ja prave s tvorbou nemel v linuxu problem, jen s tim puppy linuxem.


    CHOROBA: ted jsi me dostal, ale jsem si pomerne jisty tim ze jsem stahoval iso , ale zkontroluju si to. v unetbootin se mi podarilo udelat bootovaci puppy, ale nenabootovalo, hodilo to nejakou chybu com32, z hlavy uz nevim. co jsem googlil, tak jaka si pravidelna chyba unetbootinu. ale podle navodu se mi to nepodarilo opravit.

    pripadne nejaka jina verze linuxu pod 500mb?
    EXX
    EXX --- ---
    TULEN: ja ted delal nejaky recovery veci ..potreboval jsem udelat bootable uefi usb flash abych se pohnul dal.. jediny co mi v moji situaci pomohlo a fungovalo byl nastesti poruce linux mint.. pravym kliknutim na iso file a pak uz jen klik na "make bootable usb flash" .. sem cumel jak easy to v linuxu je..nemusel jsem stahovat zadny win2flash ani nic podobnyho ani se modlit o funkcnost..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    unetbootin normalne puppy hodi na flashku bez problemu.
    esli nevidis to iso, tak si ho bud stahnul nekam jinam, nebo nestahnul, nebo nema koncovku iso
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam