• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    unetbootin normalne puppy hodi na flashku bez problemu.
    esli nevidis to iso, tak si ho bud stahnul nekam jinam, nebo nestahnul, nebo nema koncovku iso
    TULEN
    TULEN --- ---
    zdravim

    mam problem s vytvorenim instalacniho usb pro puppy linux.

    uz jsem si naistaloval ubuntu, ubuntu light, peprmint a tedka jsem zakotvil na lubuntu. mam starsi pocitac[64bit].
    vsechny usb instalacni disky jsem udelal bez problemu bud v nativnim Tvurce spousteciho disku, nebo v unetbootin. stazene ISO se mi vzdy zobrazilo v nabidce a s pripravou usb nebyl problem. jen u puppy linuxu jakoby vubec nevidi to iso a nenabidne ho. jsem v linuxu pomerne novy a tak si nejsem zcela jist jestli vsechny instalace jdou dat na usb, nebo jen nektere.

    existuje prehled distribuci ktere jdou dat na usb disk? vsechny?
    puppy linux jsem chtel kvuli jeho nenarocnosti na hardware. rad si necham doporucit i jiny podobny linux.
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Nechal jsem jen set-x, smazal jsem uplne vsechno krome samotnych prikazu nvidia-settings -a [neco] a funguje to. Provede, vypise vysledky, ukonci se po poslednim. Nevim, co jsem udelal, ale funguje to :facepalm:
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mnjo ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MCKIDNEY: Ono je taky možný, že některý ten program čeká na vstup - typicky sudo na heslo, protože nemá ten daný příkaz jako passwordless.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Dalsi moznost je necekat na zpetnou vazbu a volat je na pozadi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SKAFF: Tak si tam přidej řádek s echem mezi každý příkaz (nebo ještě lépe, na druhý řádek set -x
    Uvidíš, kde to zůstane viset.
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SKAFF: To vypadá, že se neukončí některý z těch skriptů, které to volá - vypíše se "Done"?
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Mam skript over.sh, ktery se mi neukonci, porad bezi dokola, dokud ho neshodim. Co mam napsat na konci, aby po posledni prikazu prestal? Exit 0 nefunguje...


    
    if ! source ~/settings.conf; then
    echo "FAILURE: Can not load global settings 'settings.conf'"
    exit 9
    fi
    
    export DISPLAY=:0
    
    # Graphics card 1 to 19
    for MY_DEVICE in {0..18}
    do
    # Check if card exists
    if nvidia-smi -i $MY_DEVICE >> /dev/null 2>&1; then
    
    #FanControlState
    nvidia-settings -a "[gpu:0]/GPUFanControlState=1"
    
    #PowerMizerMode
    nvidia-settings -a "[gpu:0]/GPUPowerMizerMode=1"
    
    # Fan
    nvidia-settings -a "[fan:0]/GPUTargetFanSpeed=80"
    
    # PL
    sudo nvidia-smi -i 0,1,2,3,4,5 -pl 160
    
    fi
    done
    
    echo
    echo "Done"
    echo
    
    exit 0 
    TONAS
    TONAS --- ---
    EXX: protoze dualbootem qubes v podstate "znehodnotis"

    viz https://www.qubes-os.org/doc/multiboot/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    EXX: já jsem nějakou dobu používal, než se rozsypal hw. Ono to není použitelné ve virtuálce, protože je to samé uvnitř Xen virtualizované, doporučuji si o tom něco nastudovat. Tohle není, dle mého soudu, vhodné pro začátečníky, protože když s tím řešíš nějaký problém musš tušit co děláš.
    EXX
    EXX --- ---
    TONAS: proc to neni pouzitelny? nejaky lehky shrnuti prosim.. ja to kdysi studoval a prislo mi to jako dobrej sys.. ale nikdy se mi nepodarilo to rozjet.. proste po instalaci blackscreen na virtualu.. tak jsem to "natvrdo" ani nezkousel..
    TONAS
    TONAS --- ---
    EXX: qubes neni v dualbootu pouzitelnej (nema ani smysl) navic je narocnej na hw a vyzaduje naky know/how a minimalne si o nem neco precti. Nahodil bych misto toho treba debian a ve virtualu jel TWS

    viz. napr. https://www.exratione.com/2014/02/setting-up-interactive-brokers-trader-workstation-on-ubuntu-1304/
    EXX
    EXX --- ---
    TEAPACK: qube mi nejde rozjet na vm.. ve win10 (blackscreen a konec)ale musim jeste zkusit s dualboot
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JUNIOR: No a můžeme se od toho odpíchnout.
    6) scifi - Na flashce Live distribuce a oddíl pro data. Sám používám
    Puppy Linux Home
    http://puppylinux.com/index.html
    Už jsem s tím zachránil několika zoufalcům data z pokažených Widlí. Vcelku běžná věc.

    Pokud jde o CAD mám na doma
    Free CAD software | MEDUSA4 Personal
    http://www.cad-schroer.com/products/medusa4-personal

    1) Pokud to chceš používat na více různých počítačích, je asi nejjednodušší Live distribuce, která co nejvíc splňuje požadavky na programy a prostředí. Cenou za univerzálnost pro kterou to můžeš přenášet mezi PC je obtížnější přizpůsobení a změny programů.
    Plná instalace je lépe přizpůsobená konkrétnímu stroji a lze si ji přizpůsobit a vychovat zcela podle svých představ. Ovšem když migruješ disk ze kterého bootuješ mezi různými stroji, nemusí vše fungovat.

    2) takže vcelku normální PC. = netřeba řešit nic speciálního.

    Já tedy spoléhám na to, že v počítači jsou dva volné USB, případně použiji rozbočovač.
    Mám běžný HDD do USB (bez bootování a programů) a na flashkách live distribuce dle nálady a potřeb. Doma a na ntb používám Linux a disk připojím do běžícího systému. Tedy maximální pohodlí s ochočeným prostředím.
    Venku použiji flashku a z ní nabootuji a připojím disk.
    Samozřejmě je možná i plná instalace na flashku pro každý používaný stroj (tedy v podstatě totéž co instalace na hdd v počítači, jen s omezením na rychlost USB.

    Jinak já doporučuji pro instalaci (nejen) Linuxu rozdělení disku na (od konce disku) swap, /home(uživatelská data a nastavení pro uživatele), / (zavaděč, operační systém, programy (to vše jde smazat, změnit distribuci, nainstalovat znovu, ...))
    Zálohování a přenosy dat jsou také snadnější.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    RATTKIN: origin se pod wine rozbehnout da a i sem v nem hral napr Dragon Age, Jade Empire, Sims3, nejaky NFS a nejaky dalsi z tech, co sou obcas zadarmo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    čekám že ea pod Linuxem není?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: Pod steamem jich je docela dost.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja teda uz parim jenom pod linuxem, kdyz to nejni nativni, nebezi pod wine/dosbox/scummvm.... tak to ma proste smulu a ja to nikdy hrat nebudu (ani si to nekoupim) ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam