• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SATAI: Prostě se fyzicky vypne :) logy udělám jak ? (jsem fakt začátečník ,)
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUNIOR: co přesně znamená "vypne"?

    Co logy?
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Aktualizoval jsem ubuntu na nejnověší verzi 18.04 LTS a když pustím chromium tak mi do pár minut vypne PC. S firefox to nedělá a na tom samém stroji mám windows, na kterých také není problém (evidentně).

    Máte prosím někdo tip co s tím ?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: nohup /volume1/@appstore/Node.js_v8/usr/local/bin/node /var/services/homes/vector/nodered/node-red-0.18.7/red.js
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    VECTOR: nepomůže ti při spouštění skriptu nohup? (man nohup)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ne, na synology mam par podobnejch a rozhodne po mne nechtej ctrl+c po spusteni
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHOROBA: to rozhodně vypadá to že synology má nějakou vlastní implementaci. kdovíco to hlídá.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ten script mi prijdde ok, spis bude problem v tom nodejs
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: ten node je binarka nebo skript ? asi by stalo prozkoumat parametry. moje synology nic takovyho neumi (stara plecka holt)
    (aprops, to co napisu giomiky nevidi protoze si me dal do ignore)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    RAINBOF: To jsem prave zkousel (forever a dalsi podobne Node programy) a to na synology nefunguje. Googlil jsem atd. a podle dokumentave k Synology proste clovek musi pouzit .sh skript, kterej ma moznosti start/stop, ktere Synology spusti pri bootu/vypnuti. Tak mi jde ciste o to, jak se chova a jestli je spravne ten skript.
    GIOMIKY: ten script jsem hazel ve svem druhem prispevku, viz [ VECTOR @ Linux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!) ]

    to co se stane kdyz clovek ten skript pres "skript.sh start" spusti sem dal dolu, s node jsem nikdy nepracoval, ale co sjem psal podobne scripty na mym VPS, tak se to chovalo jinak. zkratka, ten javascript v node se spusti az potom, co clovek nasilne vypne node REPL, coz by asi mel zohlednovat bashovej skript?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    VECTOR: Bez obsahu skripru tezko rict.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: to tak uplne nesouvisi s tim skriptem. ten mas vicemene dobre jen ne pro synology tam to podle vseho maj kapku jinak.

    problem je v tom node.js se kterym ti tak uplne nepomuzu ale spociva to v tom ze ten node.js je jen ve tvem home a pousti se v nejakem debug rezimu

    tady dole ti pisou ze si mas nahodit nejaky programek forever a poustet to pres nej.
    GitHub - StephanThierry/nodejs4synologynas: Running a Node.JS server on Synology NAS
    https://github.com/StephanThierry/nodejs4synologynas
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    RAINBOF: ja mam overeno, ze pokud nezavru po tom zadani "./nodered-boot.sh start" ten REPL v konsoli pomoci dvakrat CTRL+C, tak se red.js nespusti. Taky nejsem schopnej zabit proces spustenej v node.js jinak nez killnout ho. zkratka bych potreboval ten script napsat korektne tak, aby ho linux spustil pri bootu.

    ted vypada takhle:
    (jsem v tomhle fakt zacatecnik, vychazel jsem z tutorialu odnekud na Synology forech)

    #!/bin/sh
    # run node-red.js
    
    case $1 in
    start)
            /volume1/@appstore/Node.js_v8/usr/local/bin/node /var/services/homes/vector/nodered/node-red-0.18.7/red.js &
    #       node red.js &
            ;;
    stop)
             pkill node-red
    #       npm stop nefunguje
            ;;
    *)
            echo "Usage: $0 [start|stop]"
            ;; 
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: no spis chvili ceka a pak ho pusti i tak.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ahoj, je tu nekdo, kdo by mi pomohl s bash scriptem pro spusteni node.js programu po naboootovani disku?
    Konkretne, potrebuju napsat .sh script, ktery se spusti na Synology DS215j po restartu stroje a provede jednoduchej prikaz "node script.js" tak, aby to bezelo jako daemon na pozadi. Vzhledem k tomu, ze je to synology, tak nejsou moc pouzitelny utility jako "node forever" nebo "node daemon". Zkratka, bash script, kterej ma atributy start a stop.
    Ja jsem v tomhle uplnej novacek, podarilo se mi podle inspiraci jinejma scriptama a podle tutorialu neco zbastit, ale funguje to takhle (kdyz postupuju manualne)

    vector@ezra:~$ cd /usr/local/etc/rc.d
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ ls
    nodered-boot.sh
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ ./nodered-boot.sh start
    >


    v tuhle chvili zmacknu Ctrl+C, rekne mi to, at to zmacknu podruhy, tak zmacknu znova CTRL+C a jsem zpet v bashi a zacne se spoustet script prikaz v nodered-boot.sh:

    
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ ./nodered-boot.sh start
    >
    (To exit, press ^C again or type .exit)
    >
    
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ 2 Jul 23:33:46 - [info]
    
    Welcome to Node-RED
    ===================
    
    2 Jul 23:33:46 - [info] Node-RED version: v0.18.7
    2 Jul 23:33:46 - [info] Node.js  version: v8.9.4
    2 Jul 23:33:46 - [info] Linux 3.2.40 arm LE
    ...
    ...




    no a tenhle
    nodered-boot.sh
    script se pousti vzdy pri bootu a idealne by proste mel spustit to co ma spustit . namisto toho ho musim spoustet takhle manualne a jeste to probiha takhle divne.

    muzu nekomu z vas (nebo sem do klubu) poslat obsah toho .sh souboru, aby se na to podival a rekl mi, co delam spatne?

    Jestli to chapu spravne, tak muj script spusti node.js REPL, kterej, dokud ho nezavru pomoci ctrl+c, nespusti script co ma.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: to se mi nehodi di i3
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: já místo seamless modu používám fullscreen s vypnutou lištou a bez automatického zachytávání klávesnice a pak si jen přepínám plochy =) (ctrl+alt+šipka)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: právě ten přechod jsem myslel tím, že důvod není nic moc.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: to je dobry vedet.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VYHULENY_UFO: hele davmail otestovan pred lety a zadna slava. njak se mi to nikdy nepovedlo rozchodit jak sem potreboval
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam